reklama

Hasiči v Praze dohašují požár 50 tun odpadu v kovošrotu

Hasiči v Praze-Hostivaři dohašují požár skládky plastů v ulici Ke Kablu. Vyhlášený byl třetí stupeň poplachu ze čtyř, k požáru přijely i posily ze středních Čech.

reklama

Hasiči v Praze 15 v noci likvidovali požár odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř, k požáru jely i posily ze středních Čech. Plameny ohrožovaly i přilehlou halu a cisternu s naftou, kterou se hasičům podařilo ochladit a uchránit. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily nebezpečnou mez. Po 4:00 se plameny nešířily, hasiči požár dohašovali a rozhrabávali odpad. Dva hasiči se lehce zranili. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hlášení o požáru hasiči přijali několik minut po 2:00. Požár zasáhl 50 tun odpadu z celkových 150 tun. Ohrožena byla i cisterna s 20 000 litry nafty a přilehlá hala. Cisternu se podařilo ochladit, plášť skladu poškodilo sálavé teplo. Příčina požáru zatím není známá a škoda nebyla vyčíslena.

„Zasahujeme pomocí čtyř vodních proudů v dýchací technice a pomocí výškové techniky,“ uvedli hasiči na Twitteru v první hodině zásahu. Vzhledem k počtu jednotek hasičů vyhlásili nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí ze čtyř. U požáru zasahovali hasiči z osmi profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, tři jednotky podnikových hasičů a také hasiči ze Středočeského kraje.

Chemici měřili koncentraci škodlivin v ovzduší, naměřené hodnoty ale nepřekročily nebezpečnou mez.

„Zasahujeme pomocí čtyř vodních proudů v dýchací technice a pomocí výškové techniky,“ uvedli hasiči. Požár stále není pod kontrolou. Příjezd do areálu byl uzavřen. Hasiči spolupracují s policií a záchrannou službou.

Vzhledem k počtu hasičských jednotek byl vyhlášen nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama