reklama

Hasiči v Praze dohašují požár 50 tun odpadu v kovošrotu

Hasiči v Praze-Hostivaři dohašují požár skládky plastů v ulici Ke Kablu. Vyhlášený byl třetí stupeň poplachu ze čtyř, k požáru přijely i posily ze středních Čech.

reklama

Hasiči v Praze 15 v noci likvidovali požár odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř, k požáru jely i posily ze středních Čech. Plameny ohrožovaly i přilehlou halu a cisternu s naftou, kterou se hasičům podařilo ochladit a uchránit. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily nebezpečnou mez. Po 4:00 se plameny nešířily, hasiči požár dohašovali a rozhrabávali odpad. Dva hasiči se lehce zranili. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hlášení o požáru hasiči přijali několik minut po 2:00. Požár zasáhl 50 tun odpadu z celkových 150 tun. Ohrožena byla i cisterna s 20 000 litry nafty a přilehlá hala. Cisternu se podařilo ochladit, plášť skladu poškodilo sálavé teplo. Příčina požáru zatím není známá a škoda nebyla vyčíslena.

„Zasahujeme pomocí čtyř vodních proudů v dýchací technice a pomocí výškové techniky,“ uvedli hasiči na Twitteru v první hodině zásahu. Vzhledem k počtu jednotek hasičů vyhlásili nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí ze čtyř. U požáru zasahovali hasiči z osmi profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, tři jednotky podnikových hasičů a také hasiči ze Středočeského kraje.

Chemici měřili koncentraci škodlivin v ovzduší, naměřené hodnoty ale nepřekročily nebezpečnou mez.

„Zasahujeme pomocí čtyř vodních proudů v dýchací technice a pomocí výškové techniky,“ uvedli hasiči. Požár stále není pod kontrolou. Příjezd do areálu byl uzavřen. Hasiči spolupracují s policií a záchrannou službou.

Vzhledem k počtu hasičských jednotek byl vyhlášen nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama