CNN Prima News skládka

skládka

Výpis příspěvků ke štítku „skládka“

Na skládce pražců u elektrárny u Sokolova zasahují hasiči třetí den. Požár hned tak neskončí

Požár skládky pražců a dalšího dřevěného odpadu poblíž hnědouhelné Elektrárny Tisová na Sokolovsku se zatím podařilo hasičům zmenšit na polovinu. V neděli ráno snížili stupeň požárního poplachu ze zvláštního na třetí. Zásah bude pokračovat celou neděli a s velkou pravděpodobností i následující dny, řekl mluvčí krajský hasičů Martin Kasala. Požár vypukl v pátek večer a je jedním z nejzávažnějších za poslední dobu v Karlovarském kraji.

Zákaz větrání a třetí stupeň poplachu. Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem

Aktualizováno

Hasiči celé sobotní odpoledne likvidovali požár skládky s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku. Před 20:00, asi po sedmi hodinách zásahu, měli požár pod kontrolou, uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Na místě zasahoval i vrtulník spolu s 16 jednotkami hasičů, kteří zasahovali při vyhlášení třetího stupně požárního poplachu ze čtyř. Obyvatelům okolních obcí doporučili hasiči kvůli zplodinám neotevírat okna.

Muž omylem vyhodil disk s bitcoiny za miliardy. Pomocí robotů chce prohrabat skládku

Počítačový inženýr James Howells z Walesu v roce 2013 při uklízení kanceláře omylem vyhodil do koše svůj pevný disk, na kterém měl uložené bitcoiny. Dnes by jeho kryptoměnové jmění údajně přesahovalo částku 149 milionů liber (4,4 miliardy korun). Brit proto naléhá na správu města Newport, ve kterém bydlí, aby mu dovolila pomocí nejmodernějších technologií prohledat tamní skládku.

Ledničky, nábytek, hračky nebo záclony. V Belgii zasypávají dálnici monstrózní skládkou

Bývalá belgická dálnice A601 pomalu mizí pod tunami odpadu. Už je ho na ní osm kilometrů dlouhý pás, celkem se tam vyvezlo přes 90 tisíc tun rozbitých nebo nepotřebných věcí. Celá záležitost je o to kurióznější, že smetiště mají na starost stejné úřady, které k dálnici věci svážejí. Valonskou částí země se totiž nedávno prohnaly povodně a lidé tak vyklízeli svá obydlí. Jenže postupně už neměli kam.

Politik z Putinovy strany zastřelil na skládce muže. Spletl si ho s medvědem

Ruský soud ve středu poslal na dva měsíce do domácího vězení jednoho z nejbohatších ruských regionálních politiků a poslance regionálního parlamentu na Kamčatce Igora Redkina. Ten se v úterý policii doznal k tomu, že neúmyslně zabil člověka, informuje agentura TASS. Na skládce u obce Ozernovskij zastřelil muže, kterého si podle svých slov spletl s medvědem. Policie nyní případ vyšetřuje.

Úklid za všechny prachy. Rodina vyhodila babičce životní úspory, skončily na skládce

Omylem vyhodit při úklidu do popelnice cennou věc se podařilo mnohým. Americká rodina však takto připravila svou babičku rovnou o všechny životní úspory. Při generálním úklidu si její příslušníci nevšimli, že má seniorka v mrazáku obálku s bankovkami v celkové hodnotě 25 tisíc dolarů. V přepočtu se jednalo o půl milionu korun. Ty odvezli popeláři, a tak jediná šance, kde je najít, byla skládka...