CNN Prima News skládka

skládka

Výpis příspěvků ke štítku „skládka“

Muž omylem vyhodil disk s bitcoiny za miliardy. Pomocí robotů chce prohrabat skládku

7. srpna 2022 19:14

Počítačový inženýr James Howells z Walesu v roce 2013 při uklízení kanceláře omylem vyhodil do koše svůj pevný disk, na kterém měl uložené bitcoiny. Dnes by jeho kryptoměnové jmění údajně přesahovalo částku 149 milionů liber (4,4 miliardy korun). Brit proto naléhá na správu města Newport, ve kterém bydlí, aby mu dovolila pomocí nejmodernějších technologií prohledat tamní skládku.

Jako když statisíce Boeingů skončí na skládce. Pandemický odpad ohrožuje celou Zemi

30. dubna 2022 08:13

Recyklace a snižování objemu odpadu – to byly ještě před pandemií jedny z hlavních výzev, kterým se svět věnoval. Jenže po příchodu viru jako by se na kupící se vrstvy smetí tak trochu zapomnělo. Produkce plastů a dalších odpadů je přitom během pandemie obrovská a lví podíl na tom mají roušky, testy i další hygienické předměty.

Největší skládka pneumatik na světě je pryč. Kuvajt místo ní postaví nové město

16. září 2021 19:10

Kuvajtské úřady chtějí na místě, kde bývala největší skládka pneumatik na světě, postavit nové město. Tamní vláda oznámila, že dokončila vyklizení celé oblasti, na které bylo podle některých odhadů až 44 milionů pneumatik. V budoucnu by je měla čekat recyklace, která by se však mohla protáhnout na desítky let.

Ledničky, nábytek, hračky nebo záclony. V Belgii zasypávají dálnici monstrózní skládkou

5. září 2021 14:08

Bývalá belgická dálnice A601 pomalu mizí pod tunami odpadu. Už je ho na ní osm kilometrů dlouhý pás, celkem se tam vyvezlo přes 90 tisíc tun rozbitých nebo nepotřebných věcí. Celá záležitost je o to kurióznější, že smetiště mají na starost stejné úřady, které k dálnici věci svážejí. Valonskou částí země se totiž nedávno prohnaly povodně a lidé tak vyklízeli svá obydlí. Jenže postupně už neměli kam.

Politik z Putinovy strany zastřelil na skládce muže. Spletl si ho s medvědem

11. srpna 2021 11:48

Ruský soud ve středu poslal na dva měsíce do domácího vězení jednoho z nejbohatších ruských regionálních politiků a poslance regionálního parlamentu na Kamčatce Igora Redkina. Ten se v úterý policii doznal k tomu, že neúmyslně zabil člověka, informuje agentura TASS. Na skládce u obce Ozernovskij zastřelil muže, kterého si podle svých slov spletl s medvědem. Policie nyní případ vyšetřuje.

Úklid za všechny prachy. Rodina vyhodila babičce životní úspory, skončily na skládce

7. srpna 2021 13:14

Omylem vyhodit při úklidu do popelnice cennou věc se podařilo mnohým. Americká rodina však takto připravila svou babičku rovnou o všechny životní úspory. Při generálním úklidu si její příslušníci nevšimli, že má seniorka v mrazáku obálku s bankovkami v celkové hodnotě 25 tisíc dolarů. V přepočtu se jednalo o půl milionu korun. Ty odvezli popeláři, a tak jediná šance, kde je najít, byla skládka...

Ekologická katastrofa na obzoru? V Kuvajtu hoří největší skládka pneumatik na světě

5. srpna 2021 18:29

Zhruba sedm milionů pneumatik na jednom místě. Tak vypadá největší skládka světa u města Sulajbíja v Kuvajtu. Právě moře pneumatik nyní opět hoří. Černý dým, který se z místa valí, je vidět i ze satelitních snímků. Právě požár může vést k ekologické katastrofě, při rozkladu pneumatik totiž dochází k úniku nebezpečných látek do ovzduší.

Češi by za zpracování odpadu mohli ušetřit. Stát prý ale brání vzniku konkurence

7. července 2021 10:42

V České republice se ročně vytvoří miliony tun odpadu pocházejícího z obalů nakoupeného zboží. Asi pětina domovního a tři čtvrtiny obalového odpadu se u nás vytřídí a předají k recyklaci. Peníze na to od výrobců zboží u nás vybírá jediná společnost, která odpad zpracovává. Systém také finančně táhnou města a obce, přestože by prý nemusely. Přijde na trh konečně konkurence?

Okraj Karviné připomíná smetiště. Policie chce pochytat hříšníky, nakoupila fotopasti

29. června 2021 09:06

Některé okrajové části Karviné víc než místo k životu připomínají smetiště. Lidé a zřejmě i různé stavební firmy tam odhazují všechno, co se jim nehodí. Strážníci si proto pořídili fotopasti a hodlají být nekompromisní. Fotky hříšníků i s totožností budou okamžitě předávat úředníkům, kteří jim udělí pokuty.