reklama

Havárie vody omezila tramvajovou dopravu v Praze, oprava potrvá do sobotního rána

Tramvaje nejezdí kvůli havárii vodovodního potrubí ve velmi frekventovaném úseku v Praze mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Týká se to linek 4, 6, 10, 16, 22 a 24, které až do odvolání pojedou po objízdných trasách mimo Ječnou ulici. Oprava vodovodního řadu, tedy i omezení tramvajové dopravy, potrvá zřejmě až do sobotního rána, sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

reklama

Náhradní autobusovou dopravu není možné podle dopravce zavést. „Kvůli neprůjezdnosti trasy nelze zprostředkovat náhradní autobusovou dopravu. Doporučujeme cestujícím využít linky metra,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí Dopravního podniku města Prahy Aneta Řehková.

Dopravní podnik kvůli výluce od středečního rána alespoň rozšíří provoz autobusové linky 148, která jezdí mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Linka bude v době výluky jezdit od 5:00 až do půlnoci. V noci budou autobusy zajišťovat také návaznost havárií dotčených nočních linek tramvají 91, 96, 97 a 99.

K tématu

Od středečního rána se oproti úterý změní objízdné trasy tramvají. Změny podnik zveřejní o půlnoci na svém webu a k dispozici budou také v internetových vyhledávačích spojení. Od 7:00 do 20:00 budou rovněž přímo u stanic Karlovo náměstí, I. P. Pavlova a Náměstí Míru informovat cestující o změnách v dopravě pracovníci podniku.

Cestující mohou také využít metro ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova nebo Muzeum. Někteří lidé se ráno podle zpravodaje ČTK místo MHD rozhodli pro cestu pěšky. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb.

„Oprava potrubí, vozovky a kolejí potrvá několik dnů. Vše se bude opravovat společně,“ doplnila Řehková. Podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací Tomáše Mrázka prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. „Zásobování obyvatel vodou není omezeno,“ doplnil Mrázek.

Tagy: tramvaje Náměstí Míru pražský dopravní podnik Praha Karlovo náměstí Aneta Řehková Tomáš Mrázek Pražské vodovody a kanalizace I. P. Pavlova Muzeum

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama