Fuj, vole, to byla rána! Policie zveřejnila záznam ze srážky vlaků u Českého Brodu

Policie Českého Brodu zveřejnila video z kamery v autě dvou strážníků, kteří zasahovali u úterní srážky dvou vlaků u Českého Brodu. Na záznamu je slyšet silný náraz dvou souprav a následná komunikace zasahujících policistů. Ti jeli kolem místa nehody a náraz slyšeli. Incident nepřežil strojvedoucí a dalších 35 osob bylo zraněno.

„Hele, tam stojí vlak,“ všiml si jeden z policistů a dodal: „Ubrzdil to asi.“ Po chvíli se ale ozvala rána. „Je tam!“ vykřikl strážník. Jeho kolega mu odpověděl: „Nene, vole, do ha*zlu.“ Jeden ze strážců zákona ještě dodal: „Fuj, vole, to byla rána!“ Policisté následně zastavili, zapnuli houkačky a vydali se k místu srážky.

Díky přítomnosti strážníků městské policie v terénu došlo neprodleně k nahlášení srážky osobního a nákladního vlaku a...

Posted by Město Český Brod on Friday, July 17, 2020

Na koridorové trati mezi Prahou a Kolínem, kde k tragické nehodě v úterý v noci došlo, musí strojvedoucí každých deset až dvacet vteřin mačkat tlačítko bdělosti. Pokud vlak projede na červenou, tak se ozve signál a souprava zastaví. „Strojvůdce byl zastaven, ale znovu se rozjel,“ řekl Havlíček.

Řidič byl odpočatý

Podle ministra byl řidič vlaku před jízdou odpočatý, protože se právě vrátil z dovolené. „Faktem je, a všechno k tomu spěje, že došlo k selhání lidského faktoru,“ uvedl Havlíček a dodal, že strojvůdce v rychlosti až 70 km/h narazil do nezabržděného poštovního vlaku.

Ve čtvrtek vyplynulo na povrch, že strojvedoucí Martin H. odvrátil před třemi lety na stejném místě jinou nehodu. Tehdy pohotovou reakcí zabránil srážce dvou vlaků, když si včas všiml jiné soupravy stojící na stejné koleji.

Tagy: