reklama

Herec Novotný se pustil do europoslance Peksy kvůli Teplicím: Hnul jste mi žlučí

Zákrok policistů z Teplic proti zdrogovanému muži, který následně v sanitce zemřel, rozdělil českou společnost na dva tábory. Jedni se policistů zastávají, jiní je viní ze smrti šestatřicetiletého Roma. Svůj názor na sociálních sítích vyjádřil také známý český herec Michal Novotný. „Pokračujme takhle dál, všichni se do policistů obouvejme, uvidíme, kam to dotáhneme,“ sdělil ve videu, kde se také ostře pustil do pirátského europoslance Mikuláše Peksy.

reklama

„Včera jsem sledoval dění okolo zákroku v Teplicích a mám několik poznatků. Vy rasistický fízlové, poslouchejte. Až budete příště dělat takovýto zákrok, ať vás ani nenapadne použít fyzické násilí,“ sdělil ve videu s notnou dávkou ironie známý český herec.

Ámen 🙏

Posted by Dominik Staněk on Thursday, June 24, 2021

Celé video natočil v reakci na slova europoslance Mikuláše Peksy. Ten ve středu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že Česko by se mělo zodpovídat a obhájit jednání policistů během zákroku proti zdrogovanému muži v Teplicích.

„Slovy pana Mikuláše Peksy: Pokuste se navázat dialog, chtělo by to špetičku porozumění. To znamená žádné hmaty, chvaty. Musíte toho týpka obejmout, pohladit, pozvat třeba na lattéčko, na dortík. Popovídat si s ním a kdoví, třeba se to posune někam dál a budete kamarádi,“ rýpnul si Novotný.

Novotný: Z představy, že nám tu vládnou Piráti, je mi docela úzko

K incidentu došlo minulou sobotu. Jeden z policistů na muže zaklekl, což následně vyvolalo velký rozruch. Podle informací lékaře zemřel šestatřicetiletý Rom krátce po zásahu policie kvůli předávkování drogami. Amatérské video, na kterém je vidět, jak se při zákroku muž vzpírá a křičí, zaplavilo internet. Někteří následně začali případ přirovnávat ke smrti Afroameričana George Floyda.

Peksovi herec poslal i osobní vzkaz. „Musím říct, že jste mi docela hnul žlučí. Jsem, řekl bych, pravicový, liberální volič. Vždycky jsem volil ODSku nebo TOPku, nikdy žádné radikální strany. Ale při představě, že tady příští čtyři roky budete vládnout vy a vaši Piráti, ty vole, je mi docela úzko,“ uvedl Novotný.

Vylíčil osobní zkušenost, která se týkala jeho rodiny. „Před pěti, šesti lety podobně vyfetovaný lobotom, musím teda podotknout, že nešlo o Roma, byl to normální bílý Čech, napadl člena mé rodiny, který se pokoušel bránit ženu, kterou ten feťák mlátil za bílého dne,“ popsal herec.

„Ta smažka mu rozkopla hlavu. I přes veškerou péči lékařů neurologie ve vinohradské nemocnici a několikadenní pobyt na neurologické JIPce se jeho život už nikdy nevrátil do normálu. Musím vás ubezpečit, že poslední, na co jsem v tu chvíli myslel, byl dialog a porozumění,“ zdůraznil Novotný.

Ten také poděkoval všem policistům za jejich nasazení při řešení mnohých situací. Připomněl i případ z Velké Británie, při kterém jeden z policistů nezasáhl proti útočníkovi, protože se bál, že by byl nařčen z rasismu. O život tehdy při koncertě zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru přišlo 22 lidí, desítky byly zraněny. „Pokračujme takhle dál, všichni se do policistů obouvejme, uvidíme, kam to dotáhneme,“ dodal Novotný.

Tagy:
Policie ČR herec Teplice Mikuláš Peksa smrt zákrok zdrogovaný muž Michal Novotný

Hlavní zprávy

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila
Evropská unie

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama