Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News Hinduismus

Hinduismus

Výpis příspěvků ke štítku „Hinduismus“

Konec 17 dnů hrůzy: Indičtí záchranáři vysvobodili dělníky ze zavaleného tunelu v Himálaji

Indickým záchranářům se podařilo vytáhnout všech 41 dělníků, kteří před více než dvěma týdny uvázli v zasypaném silničním tunelu, informovala agentura Reuters s odkazem na místní úřady. Jen před několika hodinami záchranáři dokončili šachtu ke skupině, která pod zemí strávila 17 dní. Záchranáři pak dělníky vytáhli na nosítkách ocelovým potrubím o průměru 90 centimetrů.

GLOSA: Guru Jára Dušek se povýšil nad rakovinu. Jeho mysl sžírá nemoc zvaná pýcha

Jaroslav Dušek dávno překročil hranice herectví a pro mnoho lidí se stal rádcem na jejich duchovní cestě. Dušek o sobě tvrdí, že dosáhl jisté úrovně osvícení a má právo vyjadřovat názory, které většinovou společnost dráždí či šokují. Ať už jsou to názory na koronavirus, očkování, nebo rakovinu. Guru Jára Dušek se plete ve svém přesvědčení, že on se splést nemůže. To není spiritualita, to je pýcha.

Močil prý v islámské knihovně na koberec. Malému chlapci hrozí za rouhání trest smrti

Teprve osmiletý hinduistický chlapec se stal nejmladší obviněnou osobou z rouhání v Pákistánu. Občanům tam za to hrozí trest smrti. Chlapec nejvyššímu trestu čelí poté, co měl úmyslně močit na koberec v knihovně islámské náboženské školy. Nyní je držen v ochranné policejní vazbě na východě země, rozlícený muslimský dav mezitím zničil hinduistický chrám.

Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci

Indie aktuálně patří mezi koronavirem nejpostiženější státy světa. Denně zde přibývají statisíce nakažených a roste také množství obětí. Část Indů tak zkouší velmi kuriózní způsob, jak se před nákazou ochránit. Svá těla pokrývají kravským trusem a močí. Krávy totiž mnoho Indů považuje za posvátné, a tudíž věří, že jejich výměšky je před koronavirem zachrání.