CNN Prima News Hinduismus

Hinduismus

Výpis příspěvků ke štítku „Hinduismus“

Močil prý v islámské knihovně na koberec. Malému chlapci hrozí za rouhání trest smrti

16. srpna 2021 10:28

Teprve osmiletý hinduistický chlapec se stal nejmladší obviněnou osobou z rouhání v Pákistánu. Občanům tam za to hrozí trest smrti. Chlapec nejvyššímu trestu čelí poté, co měl úmyslně močit na koberec v knihovně islámské náboženské školy. Nyní je držen v ochranné policejní vazbě na východě země, rozlícený muslimský dav mezitím zničil hinduistický chrám.

Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci

12. května 2021 19:23

Indie aktuálně patří mezi koronavirem nejpostiženější státy světa. Denně zde přibývají statisíce nakažených a roste také množství obětí. Část Indů tak zkouší velmi kuriózní způsob, jak se před nákazou ochránit. Svá těla pokrývají kravským trusem a močí. Krávy totiž mnoho Indů považuje za posvátné, a tudíž věří, že jejich výměšky je před koronavirem zachrání.

Tažení Indie proti „džihádu lásky“. Za mezináboženský svazek hrozí 10 let vězení

5. prosince 2020 19:47

Na základě nového zákona, schváleného v indickém státě Uttarpradéš, byl zatčen první muslim. Obvinění se týká takzvaného love jihadu neboli „džihádu lásky“. Jedná se o předpoklad, že muslimové cíleně lákají hinduistické ženy do sňatku, aby je přiměli ke konverzi. Obecně je džihád lásky považován za konspirační teorii.