Že je nám to nevrátí? Kecy. Matka zesnulého kamaráda Jaroše chce pro viníka tvrdý trest

Matěj Molcar a Zikmund Schwarzkopf

Řidič v Adršpachu srazil dva chodce

Hledám právníka „bombarďáka“, který viníka svlíkne z kůže. Tak zní prosba maminky jedné z obětí nehody v Adršpachu. Řidič tam v pondělí srazil manažery ze šumavské společnosti prodávající outdoorové oblečení Matěje Molcara a Zikmunda Schwarzkopfa mladšího. Následně od nehody ujel.

„Všem, kteří nám vyjadřují soustrast, moc děkujeme. Někteří se ptáte, jak nám můžete pomoct – od této bolesti těžko, ale přece vás všechny chci poprosit – hledám právníka ‚bombarďáka‘, který viníka za ty naše kluky svlíkne z kůže,“ požádala maminka Matěje. Prosbu zveřejnil web Blesk.cz.

„Nemůžeme to takhle nechat, nechci se mstít, chci jen nejvyšší možný trest, protože kecy o tom, že je nám to nevrátí, jsou k ničemu – to jsou jenom kecy – tady se musí něco změnit pro všechny, které něco takového potkalo a může ve vteřině potkat kohokoliv,“ pokračovala.

Není to poprvé

Vzhledem k minulosti viníka odhaduje, že by trest pro něj už nemusel být nízký. „On už před pěti lety při couvání srazil starší paní, která spadla tak špatně, že se smrtelně zranila,“ prozradili webu místní.

Dvojici srazilo auto u takzvaného horního parkoviště v Adršpachu. „Jeden z mužů zraněním na místě podlehl, druhý zemřel při leteckém transportu do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná. Dle dostupných informací horolezce, kteří byli kamarády Radka Jaroše, srazil 38letý řidič, který následně z místa ujel.

Policisté později našli odstavené auto, kterým řidič dvojici srazil, a následně vypátrali i jeho samotného. Řidiče policie obvinila z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí první pomoci zraněným. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení.

Tagy: