reklama

Zemanovi hrozí rozpad osobnosti. V jeho konziliu by měl být psychiatr, míní Hnízdil

Součástí konzilia prezidenta by měl být psychiatr a psycholog. I u hlavy státu může propuknout duševní porucha. V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! to řekl lékař Jan Hnízdil.

reklama

Hradní kancléř Vratislav Mynář na čtvrtečním brífinku ukázal videozáznam z týden staré schůzky v Ústřední vojenské nemocnici, kdy prezidenta Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Video je skutečně tak smutné, že se k němu snad ani nechci vyjadřovat,“ konstatoval před kamerami lékař Hnízdil. „I na mě působí depresivně. Jestli jsme viděli světlou chvilku, nebo je tak pan prezident delší dobu, nevíme. Náhle začíná uprostřed čehosi a náhle končí,“ sdělil šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt k podobě záznamu.

Přesná Zemanova diagnóza není veřejnosti známa. „Pokud jsme se dozvídali informace o zdravotním stavu pana prezidenta, dozvídali jsme se o jeho tělesném zdraví – má cukrovku, neuropatii, kolik má cholesterol. Prezident může být kvalitním prezidentem i s cukrovkou, na invalidním vozíku a vysokým tlakem. Rozhodující jsou charakterové vlastnosti a mentální způsobilost. O té jsme se ale nikde nedozvěděli,“ pokračoval Hnízdil.

Přítomnost psychiatra

„Abychom znovu nezažívali hrůzu, kterou zažíváme nyní, v konziliu prezidenta by měl být psychiatr a psycholog. I u prezidenta může propuknout duševní choroba. Může dojít k rozpadu osobnosti a charakteru,“ doplnil Hnízdil.

Cikrt si též myslí, že je dobré mít lékařské konzilium, které po dohodě s prezidentem vydává určité zprávy. „Je to asi nejlepší model. Tady bych ale byl velmi opatrný v mluvení o charakteru,“ řekl Cikrt.

Tagy:

Hlavní zprávy

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama