CNN Prima News holding

holding

Výpis příspěvků ke štítku „holding“

Sankce nesankce, velké automobilky zastavují export aut do Ruska. Škoda má krizový tým

27. února 2022 01:36

Invaze ruských vojsk na Ukrajinu bude mít řadu ekonomických a hospodářských konsekvencí bez ohledu na vůli světových politiků. Zastavení dovozu nových aut bez ohledu na mezinárodní sankce hlásí koncern Volkswagen, skupina Jaguar Land Rover a americký General Motors. Problémy se týkají i ruských závodů tuzemské automobilky Škoda. Na vině je padající kurz rublu.

Šéf koncernu VW: Elektromobily nedávají smysl, pokud je napájíme z uhlí

28. ledna 2022 07:15

Německý koncern Volkswagen už investoval do elektromobility obrovské prostředky. Ale i jeho šéf si uvědomuje, že cíl skoncovat se spalovacími motory do roku 2035 je téměř nemožný. Při důrazu na elektrifikaci dopravy by se podle něj nemělo zapomínat, že některé země vyrábějí většinu elektřiny z uhlí. Tam podle něj nemá smysl elektromobily prodávat. Diess konkrétně zmínil Polsko.

Nejlepší privatizační projekt? Před 30 lety se Škoda stala součástí koncernu Volkswagen

16. dubna 2021 18:18

Přeneste se o tři dekády zpět a připomeňte si, co se v roce 1991 odehrálo. A jak obrovský kus cesty svět od té doby urazil. V roce 1991 Nirvana vydala hymnu generace X „Smells Like Teen Spirit“, Anthony Hopkins exceloval ve filmu Mlčení jehňátek, za který získal Oscara, Michael Jackson přichází s albem Dangerous a svět opouští Freddie Mercury. A Volkswagen vstoupil do automobilky Škoda.

Zemětřesení v českém byznysu? Skupinu PPF může po Kellnerově odchodu čekat rozpad

30. března 2021 05:36

Význam společnosti PPF zesnulého miliardáře Petra Kellnera už dávno přesáhl hranice České republiky. Kellnerův odchod ovšem není pro skupinu dobrou zprávou. Byl to právě nejbohatší Čech, kdo holding vybudoval od základů a účastnil se osobně všech důležitých rozhodnutí. Podle informací z odborných kruhů by nyní mohlo skupinu potkat štěpení.

Legendární Lancia odmítá zemřít. Díky Stellantisu možná dostane novou šanci

23. února 2021 20:08

Lancia, která měla být podle předpokladů už dávno mrtvá, se vysmívá prodejům ostatních italských značek. Jediný model, který je v nabídce už jen na domácím italském trhu, dosahuje lepších prodejů než globálně dostupná Alfa Romeo s celou modelovou řadou. Takový výkon si zaslouží odměnu. Nový pán domu, tedy konglomerát Stellantis, uvažuje o oživení legendární firmy.