reklama

Hospodští a restauratéři neví, zda otevřou na silvestra. Zájem hostů je minimální

Silvestrovská noc už je za dveřmi. Mnozí provozovatelé barů a restaurací ale stále nejsou rozhodnutí, zda budou mít otevřeno. Zájem hostů je totiž kvůli protiepidemickým opatřením zatím velmi malý.

reklama

Silvestrovská noc znamená pro hospody a bary každoroční žně. Covid ale vše převrátil naruby. Mnohé restaurace proto tentokrát zůstanou zavřené. Mohou za to neustále se měnící vládní omezení. „Zpřísněná opatření budou platit od 29. prosince do 2. ledna. Restaurace nebudou mít omezenu kapacitu, ale u jednoho stolu budou moci sedět maximálně čtyři lidé. Co se týče akcí, bude na tyto tři dny počet lidí ze 100 omezen na 50,“ vysvětlil mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

„Všichni zrušili všechny firemní, společenské, hromadné i rodinné akce, protože nikdo prostě neví, jestli to může být tak, nebo tak. Vůbec nevíme, jak budeme mít lidi, jak máme obsadit personál,“ postěžoval si spolumajitel pražské restaurace Miroslav Matějka.

Restaurace si stěžují na propad tržeb

Otevřeno během silvestrovské noci budou mít i v baru v centru Zlína. Zájem hostů je ale zatím minimální. „V rezervační knize momentálně máme jenom jednu rezervaci,“ řekla servírka Jana.

Zdeněk Babulík provozuje šest restaurací a barů. Na silvestra vždycky všechny praskaly ve švech. Letos ale otevře pouze dvě restaurace. Zbylé zůstanou zavřené. „Čtyři lidé u stolu je strašně málo. Je to horší a horší. Jsme na 60 až 80 procentech propadu tržeb,“ upozornil Babulík.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) už avizoval, že se vzhledem k očekávanému nástupu varianty omikron mohou podmínky v restauracích v brzké době znovu měnit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama