hroch

Výpis příspěvků ke štítku „hroch“

Nejšílenější skutky Pabla Escobara: Terorismus, stavba vlastního vězení i kokainoví hroši

Od smrti Pabla Escobara uběhlo 30 let. Proslulý kolumbijský narkobaron podle nejrůznějších odhadů disponoval v dobách své největší slávy majetkem v hodnotě více než 30 miliard dolarů. Právě obrovské finanční prostředky, vliv rostoucí jako plevel a strach, který Escobar vyvolával svou nezměrnou brutalitou, mu umožňovaly dělat zvěrstva, jež si lze těžko představit i v těch nejdivočejších snech. Redakce CNN Prima NEWS sestavila seznam nejšílenějších skutků, které Escobar během své zločinecké dráhy napáchal.

Hroši dokážou rozlišit kamarády od nepřátel, zjistili vědci. Poznávají konkrétní „hlasy‘‘

Hroši jsou hlučná zvířata, jejichž volání se šíří na velké vzdálenosti přes jezera i řeky. Přesná funkce hlasitého troubení, které vydávají, však byla záhadou. Vědci, kteří studují hrochy v přírodní rezervaci v Africe, nyní tvrdí, že charakteristické troubení těmto savcům umožňuje rozeznat přítele od nepřítele. Informoval o tom web BBC News.

Pražská zoologocká zahrada přišla o hrocha Slávka, uhynul ve věku nedožitých 34 let

Velká celebrita pražské zahrady, hroch Slávek, který přežil povodně v roce 2002, uhynul. Příčinou byl těžký zánět žaludku a střev. Uvedla to Zoo Praha na svých facebookových stránkách. Na konci října by Slávkovi bylo 34 let. Hroch se stal především symbolem katastrofálních následků povodní v roce 2002, které na rozdíl od samiček Lentilky a Barborky přežil.