Hrozivá nehoda na anglické dálnici: Zemřela 14letá dívka a řidič, zraněné jsou desítky dětí

Na dálnici M53 u Liverpoolu na severozápadě Anglie se v pátek ráno převrátil autobus plný školáků, při nehodě zemřel řidič a čtrnáctiletá dívka. V autobuse bylo dohromady 54 cestujících, převážně žáků dvou středních škol z města West Kirby. Mluvčí záchranné zdravotnické služby podle webu BBC uvedla, že dvě z dětí skončily v nemocnici s vážnými zraněními, dalších osm je hospitalizováno s lehčími zraněními.

Na leteckých záběrech je vidět bílý autobus ležící na boku, částečně mimo vozovku. Vedle něj stojí auta zasahujících hasičů. V jednom směru se osobní auta hromadila v kolonách, opačný směr byl prázdný. Na místo letěly dva vrtulníky záchranářů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Cesta za rybolovem stála turisty život. Při zřícení letadla v Amazonii všichni zemřeli

Nehoda si vyžádala desítky zraněných. Podle britských medií mířilo do nemocnic až 50 dětí. Britský web Daily Mail s odvoláním na policii Merseyside později informoval, že při nehodě přišel o život řidič autobusu a čtrnáctiletá dívka.

„Naše pohotovostní oddělení je v současné době velmi vytížené, a proto prosíme rodiče, aby své děti na oddělení přiváděli pouze v naléhavých případech,“ uvedla v prohlášení dětská nemocnice Alder Hey.

Stávkující zdravotníci z univerzitní nemocnice Wirral na okraji Liverpoolu přerušili stávku a nabídli se, že mohou pomoci s ošetřením malých pacientů. Z úcty k rodinám zraněných dětí také odbory sdružující stávkující lékaře uvedly, že se dnes zdrží komentářů a aktivit na sociálních sítích.

Policie uvedla, že psychologickou pomoc odborníci poskytují i dětem, které cestovaly v konvoji s havarovaným autobusem a byly očitými svědky nehody.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Křižovatka hrůzy na obchvatu u Chýnova. Za necelý rok si připsala 40 nehod, tři byly smrtelné

Tagy: