CNN Prima News humanitární organizace

humanitární organizace

Výpis příspěvků ke štítku „humanitární organizace“

Izraelský útok měl v Gaze zabít humanitární pracovníky. Netanjahu se k úderu přiznal

Aktualizováno

Mezinárodní charitativní společnost World Central Kitchen (WCK) uvedla, že izraelský letecký útok zabil v Pásmu Gazy sedm lidí, kteří pro organizaci pracovali. Mezi mrtvými jsou podle WCK občané Británie, Austrálie, Polska, jeden člověk, který má americké a kanadské občanství, a také jeden Palestinec. Agentura AP s odvoláním na nemocniční záznamy uvedla, že mezi zabitými jsou tři Britové. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu později přiznal, že armáda zasáhla vůz humanitární organizace WCK v Pásmu Gazy, šlo ale podle něj o neúmyslný tragický incident, uvedla AP.

Český bojovník na Ukrajině: Víc než Rusů jsem se bál mámy, měl jsem strach zavolat domů

Na Ukrajině bojuje téměř od začátku ruské invaze a působí v průzkumné jednotce při mezinárodní legii. Vojenské zkušenosti si osvojil již v Česku, ale zkušenost ostrého konfliktu si odbyl až na ukrajinském území. Byl těžce zraněn šrapnely dělostřeleckého granátu v oblasti hlavy, v současné době je opět v boji. Muž s přezdívkou Arisu v podcastu Matyáše Zrna OFF RECORD otevřeně hovoří o tom, že boj s Rusy není snadný.

Strašná válečná realita, o které se nemluví: Ukrajina je zemí vdov, sirotků a mrzáků

Ukrajina není jen zemí hrdinů, ale i vdov, sirotků a mrzáků, jejichž počty za poslední rok a půl nesmírně narostly. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí Marián Bizub, předseda humanitární organizace Cesta naděje života, která dlouhodobě pomáhá na nejzasaženějších místech okupované země. Bizub se svými lidmi míří na Ukrajině třeba do přeplněných dětských domovů. Z proplakaných příběhů, které tam slyší, mrazí i otrlé tvrďáky.

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.