reklama

Hygienička Svrčinová uznala chybu. Na tiskové konferenci vystupovala jako na „koberečku“

„Ať si mě odvolá, kdy se mu nelíbím.“ Takto reagovala ještě v neděli ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová na doporučení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby zvážila své setrvání ve funkci. Informaci přinesl deník Právo.

reklama

Pouhý den na to už ale hygienička změnila po jednání bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje postoj a doznala svou chybu. Když v pondělí odpoledne jednání skončilo, Svrčinová sdělila, že zvážila Vojtěchovu výtku. Uvedla ale, že hodlá nadále pokračovat ve své funkci. Dodala také, že od teď bude důkladně konzultovat jakákoliv svá rozhodnutí s bezpečnostní radou kraje.

K tématu

„Výtka pana ministra byla oprávněná. Dohodli jsme se, že každé opatření budu konzultovat a prezentovat důvody vydání nejlépe cestou bezpečnostní rady kraje, kdy požádám pana hejtmana, aby ji svolal alespoň den dopředu předtím, než bude mimořádné opatření vydané,“ slíbila na tiskové konferenci po jednání Svrčinová. A pokračovala slovy, že u každého opatření sdělí také důvod, proč ho vydává, a co jím sleduje.

Svrčinová podle Vojtěcha v pátek vydáváním mimořádných opatření týkajících se celého Moravskoslezského kraje nezvládla komunikaci nejen se samosprávou, ale také s veřejností. V neděli to CNN Prima NEWS ministr napsal v SMS zprávě a hygieničku vyzval, aby zhodnotila, zda zůstat ve funkci. Proti jeho slovům se ale ten den ještě Svrčinová obratem ohradila: „Já důvod pro rezignaci nevidím,“ sdělila Svrčinová CNN Prima NEWS.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama