reklama

Hygienička Svrčinová uznala chybu. Na tiskové konferenci vystupovala jako na „koberečku“

„Ať si mě odvolá, kdy se mu nelíbím.“ Takto reagovala ještě v neděli ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová na doporučení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby zvážila své setrvání ve funkci. Informaci přinesl deník Právo.

reklama

Pouhý den na to už ale hygienička změnila po jednání bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje postoj a doznala svou chybu. Když v pondělí odpoledne jednání skončilo, Svrčinová sdělila, že zvážila Vojtěchovu výtku. Uvedla ale, že hodlá nadále pokračovat ve své funkci. Dodala také, že od teď bude důkladně konzultovat jakákoliv svá rozhodnutí s bezpečnostní radou kraje.

K tématu

„Výtka pana ministra byla oprávněná. Dohodli jsme se, že každé opatření budu konzultovat a prezentovat důvody vydání nejlépe cestou bezpečnostní rady kraje, kdy požádám pana hejtmana, aby ji svolal alespoň den dopředu předtím, než bude mimořádné opatření vydané,“ slíbila na tiskové konferenci po jednání Svrčinová. A pokračovala slovy, že u každého opatření sdělí také důvod, proč ho vydává, a co jím sleduje.

Svrčinová podle Vojtěcha v pátek vydáváním mimořádných opatření týkajících se celého Moravskoslezského kraje nezvládla komunikaci nejen se samosprávou, ale také s veřejností. V neděli to CNN Prima NEWS ministr napsal v SMS zprávě a hygieničku vyzval, aby zhodnotila, zda zůstat ve funkci. Proti jeho slovům se ale ten den ještě Svrčinová obratem ohradila: „Já důvod pro rezignaci nevidím,“ sdělila Svrčinová CNN Prima NEWS.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama