IKEM

Výpis příspěvků ke štítku „IKEM“

Smejkal varoval před nakažlivější mutací covidu, vyzval i k očkování. Imunologové jsou proti

Subvarianty omikronu dokážou obejít imunitu vytvořenou očkováním, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal. Nakazit se proto mohou i lidé s vakcinací. Vzhledem k tomu Smejkal vyzval k opětovnému přeočkování. S tím však nesouhlasí imunologové Jiří Šinkora a Karel Drbal, podle nichž se ve veřejném prostoru operuje s termíny, které jsou odborníkům neznámé. V pořadu Zprávy plus rovněž zpochybnili odbornost těch, kteří vyzývají k vakcinaci.

Kauza v IKEM je gangsterka, jsem tu kvůli pacientům, říká Válek. Kvůli čemu by rezignoval?

Kauza Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je gangsterkou, ale nejdůležitější jsou pro mě pacienti a péče o ně. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér a šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO) mu vytkl, že chce kauzu „vysedět“. Válek takové nařčení odmítl a zmínil, za jaké situace by byl ochoten rezignovat na svůj post.

Exředitele IKEM obvinila policie z vydírání lékařů. Měl vyvíjet nátlak i na Pirka

Bývalého ředitele pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka obvinili detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z vydírání. Informovala o tom Mladá fronta DNES. Spolu s ním je podle informací deníku obviněn také náměstek nemocnice Jiří Malý a šéf odboru informatiky IKEM Petr Raška. Případ se týká i nátlaku, který údajně Stiborek spolu s Malým vyvíjeli na kardiochirurga Jana Pirka.

Léčí Nejedlého, radí Fialovi. Kdo je kardiochirurg Netuka, který může stanout v čele IKEM?

Specializuje se na operace srdce, radí na Strakově akademii a společně s bratrem Davidem patří k váženým kapacitám českého zdravotnictví. Nyní je elitní kardiochirurg Ivan Netuka horkým adeptem na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde probíhá zuřivý boj mezi několika lékařskými skupinami. Podle deníku MF DNES patří Netuka k blízkým kontaktům Martina Nejedlého, někdejšího poradce Miloše Zemana, kvůli kterému volala veřejnost po konci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

Zásah v IKEM: Detektivové vyšetřují možné vydírání, terčem měl být i kardiochirurg Pirk

Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) společně s policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). S informací přišel v úterý ráno web Seznam Zprávy. Detektivové v nemocnici provádějí prohlídky a zajišťují dokumenty. Podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje nedošlo na místě k žádnému zatčení, cílem má být zajištění důkazů. Zásah by se měl s největší pravděpodobností týkat nyní již bývalého šéfa IKEM Michala Stiborka. Zatímco členové GIBS mají vyšetřovat podezření z nátlaku a vydírání, druhý útvar prověřuje možnou korupci, informuje ČT. Obětí těchto závažných činů měl být i kardiochirurg Jan Pirk. K akci elitních detektivů se vyjádřil na síti X kromě samotného vedení institutu také ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).