reklama
CNN Prima News imigrace

imigrace

Výpis příspěvků ke štítku „imigrace“

Příliv migrantů na hranicích s Běloruskem. Polský prezident vyhlásil výjimečný stav

2. září 2021 15:29
Aktualizováno

Polský prezident Andrzej Duda ve čtvrtek vyhlásil výjimečný stav v pásmu přiléhajícím k hranicím s Běloruskem. Požádala o to v úterý vláda, která argumentuje přílivem migrantů přicházejících přes Bělorusko. Tím se Minsk podle premiéra Mateusze Morawieckého snaží destabilizovat situaci v Polsku. Výjimečný stav, přinášející omezení ústavních svobod, má trvat 30 dnů ve 183 obcích na východě země, informovala televize TVN 24 s odvoláním na prezidentova mluvčího. Podobná opatření dříve přijaly i Litva a Lotyšsko, rovněž čelící přílivu migrantů.

Biden vyhlásil boj klimatickým změnám. Okamžitě nařídil návrat k pařížské dohodě

20. ledna 2021 23:32

Prezident USA Joe Biden ve středu jen několik hodin po vstupu do funkce nařídil návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Z té USA vyvedl bývalý prezident Donald Trump, který ji považoval za ekonomicky nevýhodnou. Biden přijal první den ve funkci také řadu dalších rozhodnutí, jejichž cílem je zvrátit některé ze zásadních kroků předchozí administrativy.

Přistěhovalci, kteří volí Trumpa: Kdo nechce pracovat, ať nežije v USA

27. října 2020 16:26

Když jsem se vypravil do ulic Miami, abych se zeptal zdejších obyvatel hispánského původu, komu dají hlas v prezidentských volbách a proč, trochu jsem se bál, že to bude jednostranná reportáž. Člověk přece z českých a evropských (a velmi často i amerických) médií ví, jak se věci mají: Donalda Trumpa volí bílí muži, za imigranty bojují demokraté, takže ti volí Joea Bidena. Zeptám se, řeknou mi pár známých klišé a sepíšu to. Rutina. A pak jsem se začal ptát. A nepřestával jsem se divit.

Německá SPD vyloučila ekonoma Thila Sarrazina, kritika islámu a přistěhovalectví

31. července 2020 18:27

Němečtí sociální demokraté (SPD) po dlouhém vnitrostranickém procesu a až napotřetí vyloučili ze svých řad kontroverzního politika a ekonoma Thila Sarrazina, který je známý mimo jiné jako autor protiislámských publikací. V pátek o tom informovala tisková agentura DPA. Pětasedmdesátiletý Sarrazin byl ze strany vyloučen, protože podle vedení poškozuje její pověst svými rasistickými a islamofobními tezemi.

Ze dvou uprchlických středisek na Sicílii uteklo několik stovek migrantů

27. července 2020 20:48

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio vyzval v pondělí Italy, turisty i běžence, aby respektovali pravidla proti šíření koronaviru. Podle místních médií tak reagoval na útěk asi tří stovek migrantů, kteří od víkendu opustili dvě migrační střediska na Sicílii. Podle agentury ANSA se už většinu uprchlých migrantů podařilo policii najít.

reklama