reklama

Ostuda při 11. září. Exstarosta New Yorku imitoval královnu a generála nazval idiotem

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani se s tím opravdu nemazlí. Při svém veřejném projevu u příležitosti výročí 11. září si pustil pusu na špacír. Imitoval britskou královnu a nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. Světová média dokonce spekulují, že Giuliani byl u řečnického pultu namol.

reklama

Zatímco celé Spojené státy si připomínaly nejhorší teroristický útok v dějinách, Giulianiho nenapadlo nic lepšího, než si utahovat z královny Alžběty II. Pokusil se o britský přízvuk a vylíčil, jak odmítl rytířský titul. „Řekla mi: V době útoků jste odvedl skvělou práci. A proto vám teď udělím nějaký čestný rytířský titul, nebo co,“ řekl bývalý newyorský starosta.

Bývalý právník Donalda Trumpa nenechal nit suchou ani na jejím synovi princi Andrewovi. Ten čelí obvinění ze zneužití nezletilé dívky. „Vím, že s princem Andrewem je to teď všelijaké. Přísahám, že jsem s ním nikdy nikam nešel. Ani na skleničku, ani za mladými děvčaty,“ pokračoval Giuliani.

Své vystoupení kontroverzní politik korunoval siláckou historkou. Nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. „Miley? Jak je, sakra, možné, že ten týpek je generál? Prokristapána, jednou řekl, že základna v Bagramu není strategicky významná. Chtěl jsem ho čapnout za těch pět, deset, nebo kolik to má hvězdiček. Má jich tolik, že mu to leze až do uší. Chtěl jsem mu je utrhnout a narvat mu je do krku. Bagram je 400 mil od Číny, ty idiote!“ sdělil Giuliani.

Ještě před 20 lety byl přitom Giuliani nejoblíbenějším americkým politikem. Proslavil se tvrdým postupem proti organizovanému zločinu v 90. letech, kdy FBI označila New York za nejnebezpečnější město USA. V poslední době byl ale terčem posměchu. Nepomohlo mu vyhrocené hájení Donalda Trumpa ani jeho nevědomá role ve filmu Borat. Před falešnou reportérkou si tehdy lehl na postel a sahal si do rozkroku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama