Ostuda při 11. září. Exstarosta New Yorku imitoval královnu a generála nazval idiotem

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani se s tím opravdu nemazlí. Při svém veřejném projevu u příležitosti výročí 11. září si pustil pusu na špacír. Imitoval britskou královnu a nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. Světová média dokonce spekulují, že Giuliani byl u řečnického pultu namol.

Zatímco celé Spojené státy si připomínaly nejhorší teroristický útok v dějinách, Giulianiho nenapadlo nic lepšího, než si utahovat z královny Alžběty II. Pokusil se o britský přízvuk a vylíčil, jak odmítl rytířský titul. „Řekla mi: V době útoků jste odvedl skvělou práci. A proto vám teď udělím nějaký čestný rytířský titul, nebo co,“ řekl bývalý newyorský starosta.

Bývalý právník Donalda Trumpa nenechal nit suchou ani na jejím synovi princi Andrewovi. Ten čelí obvinění ze zneužití nezletilé dívky. „Vím, že s princem Andrewem je to teď všelijaké. Přísahám, že jsem s ním nikdy nikam nešel. Ani na skleničku, ani za mladými děvčaty,“ pokračoval Giuliani.

Své vystoupení kontroverzní politik korunoval siláckou historkou. Nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. „Miley? Jak je, sakra, možné, že ten týpek je generál? Prokristapána, jednou řekl, že základna v Bagramu není strategicky významná. Chtěl jsem ho čapnout za těch pět, deset, nebo kolik to má hvězdiček. Má jich tolik, že mu to leze až do uší. Chtěl jsem mu je utrhnout a narvat mu je do krku. Bagram je 400 mil od Číny, ty idiote!“ sdělil Giuliani.

Ještě před 20 lety byl přitom Giuliani nejoblíbenějším americkým politikem. Proslavil se tvrdým postupem proti organizovanému zločinu v 90. letech, kdy FBI označila New York za nejnebezpečnější město USA. V poslední době byl ale terčem posměchu. Nepomohlo mu vyhrocené hájení Donalda Trumpa ani jeho nevědomá role ve filmu Borat. Před falešnou reportérkou si tehdy lehl na postel a sahal si do rozkroku.

Tagy: