reklama

Ostuda při 11. září. Exstarosta New Yorku imitoval královnu a generála nazval idiotem

Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani se s tím opravdu nemazlí. Při svém veřejném projevu u příležitosti výročí 11. září si pustil pusu na špacír. Imitoval britskou královnu a nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. Světová média dokonce spekulují, že Giuliani byl u řečnického pultu namol.

reklama

Zatímco celé Spojené státy si připomínaly nejhorší teroristický útok v dějinách, Giulianiho nenapadlo nic lepšího, než si utahovat z královny Alžběty II. Pokusil se o britský přízvuk a vylíčil, jak odmítl rytířský titul. „Řekla mi: V době útoků jste odvedl skvělou práci. A proto vám teď udělím nějaký čestný rytířský titul, nebo co,“ řekl bývalý newyorský starosta.

Bývalý právník Donalda Trumpa nenechal nit suchou ani na jejím synovi princi Andrewovi. Ten čelí obvinění ze zneužití nezletilé dívky. „Vím, že s princem Andrewem je to teď všelijaké. Přísahám, že jsem s ním nikdy nikam nešel. Ani na skleničku, ani za mladými děvčaty,“ pokračoval Giuliani.

Své vystoupení kontroverzní politik korunoval siláckou historkou. Nejvýše postaveného amerického generála nazval idiotem. „Miley? Jak je, sakra, možné, že ten týpek je generál? Prokristapána, jednou řekl, že základna v Bagramu není strategicky významná. Chtěl jsem ho čapnout za těch pět, deset, nebo kolik to má hvězdiček. Má jich tolik, že mu to leze až do uší. Chtěl jsem mu je utrhnout a narvat mu je do krku. Bagram je 400 mil od Číny, ty idiote!“ sdělil Giuliani.

Ještě před 20 lety byl přitom Giuliani nejoblíbenějším americkým politikem. Proslavil se tvrdým postupem proti organizovanému zločinu v 90. letech, kdy FBI označila New York za nejnebezpečnější město USA. V poslední době byl ale terčem posměchu. Nepomohlo mu vyhrocené hájení Donalda Trumpa ani jeho nevědomá role ve filmu Borat. Před falešnou reportérkou si tehdy lehl na postel a sahal si do rozkroku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama