reklama
CNN Prima News imunita

imunita

Výpis příspěvků ke štítku „imunita“

Světem se šíří nová varianta koronaviru. Obsahuje 32 mutací a zřejmě obchází imunitu

25. listopadu 2021 21:31

V Africe se objevila nová varianta koronaviru, která v sobě nashromáždila už 32 mutací. Vědci ji poprvé lokalizovali v Botswaně, případy nákazy hlásí také Jihoafrická republika. O povaze nové varianty B.1.1.529 se zatím přiliš neví, podle dosavadních informací je možné, že pokročile zmutovaný virus snáze obejde imunitní systém.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Soutěžte se Showtimem a Naturevií o poukaz v hodnotě 3000 Kč na produkty Naturevia

22. listopadu 2021 19:54

Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Je nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost. Showtime společně s partnerem Naturevia si připravili soutěž. Tři z vás můžou vyhrát poukázku v hodnotě 3 000 Kč na nákup produktů od Naturevia. Například nakopávače imunity, jako jsou ImunoHelp nebo třeba laktobacily a ostropestřec. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Očkujeme zastaralou vakcínou. Delta změnila pravidla, shodli se Flegr a Beran

11. listopadu 2021 20:06

Podle epidemiologa Jiřího Berana a evolučního biologa Jaroslava Flegra je problém, že vakcíny proti covidu, kterými se lidé stále očkují, nereagují na nové mutace viru. Shodli se na tom v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Vakcínu účinnou vůči nakažlivější variantě delta už testuje například zatím nepříliš známá americká farmaceutická společnost Gritstone.

Účinnost očkování časem výrazně klesá, ukazuje studie. U některých vakcín i o 70 procent

10. listopadu 2021 11:07

Výzvy k očkování a zpřísňovaní restrikcí pro neočkované jsou obrazem dneška. Vakcíny proti šíření nemoci COVID-19 však stoprocentní rozhodně nejsou. Že po čase přestávají působit, prokázalo několik na sobě nezávislých studií. V některých případech se jejich účinnost sníží za půl roku až o 73 procent. Odborníci proto radí aplikaci třetí dávky. Ani u ní se ale neví, na jak dlouho imunitu posílí.

Hádka expertů: Očkovat je třeba jen seniory, řekl Šinkora. Úmyslně lžete, reagoval Flegr

3. listopadu 2021 20:00

Většina českých i zahraničních odborníků opakovaně říká, že nejlepší cestou z koronavirové pandemie je očkování. Mají ale vakcinaci podstoupit všichni, nebo jen ohrožené skupiny obyvatel? Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom neshodli evoluční biolog Jaroslav Flegr a imunolog Jiří Šinkora. Při slovní roztržce došlo dokonce i na osobní útoky.

Imunolog: Flegrovy návrhy mi přijdou absurdní. Chce lockdownem zavírat lidi

22. října 2021 23:59

Počet nakažených v Česku rapidně stoupá. Podle epidemiologa Jaroslava Flegra vláda nejedná dostatečně rychle a měla by přijmout ráznější opatření. Imunolog Jiří Šinkora se proti jeho tvrzení ostře ohradil. Flegr podle něj zbytečně straší veřejnost. „Dosud vám nevyšla žádná z předpovědí,“ vyčetl mu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal

21. října 2021 06:51

Pokud by byl prezident Miloš Zeman zbaven svých pravomocí a ty by se rozdělily mezi premiéra a předsedu či předsedkyni Sněmovny, Andrej Babiš by mohl rozhodnout o zastavení svého vlastního trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. V minulosti se o to pokusil třeba slovenský premiér Vladimír Mečiar, a přestože to soud nakonec zrušil, získal tím odklad vyšetřování o více než deset let.

reklama