CNN Prima News imunita

imunita

Výpis příspěvků ke štítku „imunita“

Prymula: Přísná covidová opatření už nemají význam. Musíme rozvíjet osvětu o očkování

24. listopadu 2022 09:55

Na problematické situaci Číny je vidět, že striktní opatření proti šíření nákazy koronavirem už nemají význam, myslí si epidemiolog Roman Prymula. V České republice podle něj již podobně rapidní šíření nemoci COVID-19 díky populační imunitě nehrozí. Veřejnost prý potřebuje osvětu ohledně očkování, je totiž vystavena řadě zavádějících informací.

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

18. listopadu 2022 15:44

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.

Nevolnost, průjem i zvonění v uších. Stále populárnější vitamín poslal muže do nemocnice

18. července 2022 00:46

Vitamínové tablety nemusí vždy lidskému zdraví prospívat. Je totiž nutné je užívat v přiměřené míře. Odstrašujícím příkladem je Brit, který kvůli předávkování vitamínem D skončil v nemocnici. Na případ upozornil odborný časopis Journal of Medical Case Report. Brit zaslechl debatu o vitamínech v rádiu a kontaktoval výživového poradce, který byl ve vysílání hostem. Dle jeho rad začal muž brát dvacet různých doplňků stravy každý den, včetně 375násobku doporučené dávky vitamínu D. Následkem byly nevolnosti, zvracení, průjem i nepříjemné zvonění v uších.

Naše imunita proti neštovicím zmizela, upozorňuje Prymula. Je nutné se nechat přeočkovat?

26. května 2022 09:35

Pokud jste očkovaní proti neštovicím a myslíte si, že vás vakcína ochrání i proti opičí variantě, jste na omylu. Epidemiolog Roman Prymula v Novém dni na CNN Prima NEWS zdůraznil, že poté, co pravé neštovice zmizely z povrchu zemského, naše imunita spala a postupně zmizela. Prymula také vysvětlil specifika samotného očkování včetně dostupnosti látek a prozradil, kde na světě se nachází velmi nebezpečný typ této nové nemoci.

Američané mají průlomovou vakcínu proti covidu. Jediná dávka ochrání i před mutacemi, tvrdí

3. února 2022 10:31

První generace vakcín proti covidu byla sice podle velké části expertů vysoce účinná, ale má svá omezení. Účinnosti může bez přeočkování slábnout, vakcíny navíc ne vždy reagují na nové varianty viru. Vědci z Wistar Institute v americké Filadelfii ale vyvinuli vakcínu, která ve studiích na zvířatech vykazuje silnější, širší a trvanlivější ochranu v jediné dávce.

Překvapivá studie čínských vědců: Jak víno a pivo ovlivňují šanci na nákazu covidem?

24. ledna 2022 10:22

Lidé, kteří vypijí více než pět sklenic červeného vína týdně, mají výrazně menší šanci, že se nakazí koronavirem. Tvrdí to studie čínské nemocnice Shenzhen Kangning, která analyzovala data z rozsáhlé biomedicínské databáze UK Biobank. Výsledky studie ovšem nejsou lichotivé pro pivaře. U nich se riziko nákazy naopak zvyšuje.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

21. ledna 2022 05:48

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.