reklama
CNN Prima News imunita

imunita

Výpis příspěvků ke štítku „imunita“

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

Experti k protilátkám: Neví se, jaká hladina je potřeba. I nula může znamenat ochranu

Naměřené protilátky po prodělaném covidu se neuznávají jako alternativa k očkování, protože nejsou stanovené standardy. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl biochemik Zdeněk Hostomský. Právě po uznávání protilátek volal premiér Andrej Babiš (ANO). Řada odborníků před takovým postupem ale varuje. Podle nich není totiž jasné, jaká úroveň protilátek dokáže člověka účinně před nákazou ochránit.

Babiš ho označil za doktora Smrt. Bývalý náměstek Černý na promořování trvá

Jediná cesta k ukončení pandemie koronaviru je imunizace společnosti, tedy její promoření nebo očkování, trvá na svém bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Minulý týden ho premiér Andrej Babiš označil za „doktora Smrt“. Pokud šéf vlády bude v takových výrocích pokračovat, je Černý připraven se bránit.

Musíme proočkovat 90 procent lidí, prohlásil Flegr. Experti nesouhlasí s Babišem

Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra není britská cesta zrušení veškerých opatření proti šíření koronaviru v Česku zatím reálná. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodl s viroložkou Ruth Tachezy. Flegr ale varoval před mutací delta, která se u nás objevuje až v 80 procentech případů. V zimě prý budeme k dosažení potřebné imunity potřebovat až 90procentní proočkovanost.

Mladí se vrhli na očkování. Mají větší zájem než starší, nebaví je neustálé testování

S otevíráním možnosti očkování pro stále mladší věkové skupiny zájem o vakcinaci postupně klesal. Překvapivě proto působí poměrně vysoký zájem nejmladších věkových skupin, které překonávají své o něco málo starší vrstevníky. Důvodem je pravděpodobně nelibost nechat se neustále testovat kvůli sportovním a kulturním akcím či obava z povinného testování při návratu do škol.

Vojtěch: Nestrašíme. Jen upozorňujeme neočkované lidi, že se to může vymstít

Pokud lidé budou přistupovat k pandemii lehkovážně a nebudou se chtít nechat očkovat, může se to vymstít, varoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v 360° Pavlíny Wolfové. Odmítl, že by Čechy vyloženě strašil, přestože je situace relativně příznivá. Pokud populace nedosáhne dostatečné kolektivní imunity, bude tu riziko pro další vlnu nadále, konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama