CNN Prima News imunita

imunita

Výpis příspěvků ke štítku „imunita“

Smejkal varoval před nakažlivější mutací covidu, vyzval i k očkování. Imunologové jsou proti

Subvarianty omikronu dokážou obejít imunitu vytvořenou očkováním, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal. Nakazit se proto mohou i lidé s vakcinací. Vzhledem k tomu Smejkal vyzval k opětovnému přeočkování. S tím však nesouhlasí imunologové Jiří Šinkora a Karel Drbal, podle nichž se ve veřejném prostoru operuje s termíny, které jsou odborníkům neznámé. V pořadu Zprávy plus rovněž zpochybnili odbornost těch, kteří vyzývají k vakcinaci.

Jehlu proti covidu netřeba. Pracuje se na vdechovací vakcíně, v čem je lepší než „tečka“?

Umí vyvolat silnou imunitu, lépe se skladuje a obejde se bez jehly. To vše si slibují vědci od vyvíjené covidové vakcíny ve formě suchého prášku, která se podává vdechováním. Výzkumníci zveřejnili nadějné výsledky v prestižním časopisu Nature. Pro lidi, kteří se bojí injekcí, by mohla být inhalační vakcína proti koronavirou upřednostňovanou alternativou. „Dá se očekávat, že tyto nové slizniční vakcíny budou mít vyšší účinnost,“ konstatoval imunolog Zdeněk Hel z lékařské fakulty University of Alabama v Birminghamu.

Covid vezme zpátečku, nebude tak zle. Velký problém je ale nedostatek léků, varuje imunoložka

Na současný nedostatek léků nejsme zvyklí. Nepamatuji si, že by kdykoliv chyběl penicilin, je to zcela ojedinělé. Tak se k situaci omezeného dovozu léčiv vyjádřila imunoložka Blanka Říhová, která byla hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zmínila také, že se v případě další vlny covidového onemocnění bude jednat o „běžnou podzimní virózu“. Lidé prý již ve střehu před virem být nemusí. Podle jejích slov „bere covid zpátečku“.

Flegr: Nakažených covidem bude brzy spousta. Katastrofa ale nenastane, shodují se experti

Počty nakažených koronavirem budou na podzim velikánské, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Dodal ovšem, že není třeba se obávat přeplněných nemocnic. Společnost si prý vybudovala dostatečnou imunitu. S tím souhlasil také imunolog Jiří Šinkora, podle kterého není třeba zavádět žádná protiepidemická opatření. Imunolog Karel Drbal nedoporučuje ani plošné očkování.

Pozor na nebezpečné parazity při koupání, ohrožují hlavně děti. Odborník radí, kdy k lékaři

Léto a koupání patří neodmyslitelně k sobě. Pohodu u přírodních koupališť ale mohou znepříjemnit paraziti zvaní cerkárie. Zavrtávají se lidem pod kůži, nepříjemně svědí a způsobují vyrážku. Odborník Petr Horák čtenářům CNN Prima NEWS poradil, jak se jim vyhnout. Také popsal, co se děje v lidském těle, když si ho vyhlédne parazit.

Vyhrajte pobyt v lázeňském komplexu Spa Aphrodite

Léto je v plném proudu a vodních radovánek není nikdy dost. Ale co kdybychom vám nabídli ještě něco víc? Něco, co spojí zdravý životní styl s dokonalým lázeňským hýčkáním? Showtime a Aphrodite Spa Rajecké Teplice přicházejí s ohromující soutěží, ve které můžete vyhrát pobyt v tomto lázeňském ráji. Tak co na to říkáte? Nenechte si ujít příležitost posílit svou imunitu a načerpat novou energii. Zapojte se do naší soutěže!

Prymula: Přísná covidová opatření už nemají význam. Musíme rozvíjet osvětu o očkování

Na problematické situaci Číny je vidět, že striktní opatření proti šíření nákazy koronavirem už nemají význam, myslí si epidemiolog Roman Prymula. V České republice podle něj již podobně rapidní šíření nemoci COVID-19 díky populační imunitě nehrozí. Veřejnost prý potřebuje osvětu ohledně očkování, je totiž vystavena řadě zavádějících informací.

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.

Nevolnost, průjem i zvonění v uších. Stále populárnější vitamín poslal muže do nemocnice

Vitamínové tablety nemusí vždy lidskému zdraví prospívat. Je totiž nutné je užívat v přiměřené míře. Odstrašujícím příkladem je Brit, který kvůli předávkování vitamínem D skončil v nemocnici. Na případ upozornil odborný časopis Journal of Medical Case Report. Brit zaslechl debatu o vitamínech v rádiu a kontaktoval výživového poradce, který byl ve vysílání hostem. Dle jeho rad začal muž brát dvacet různých doplňků stravy každý den, včetně 375násobku doporučené dávky vitamínu D. Následkem byly nevolnosti, zvracení, průjem i nepříjemné zvonění v uších.