CNN Prima News informační systém

informační systém

Výpis příspěvků ke štítku „informační systém“

Celý systém k přijímačkám není hotový, přiznal šéf Cermatu. Amatérismus, zuří opozice

Chyby v systému pro přihlášky na střední školy podkopávají důvěru, shodly se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předsedkyně organizace Učitelská platforma Petra Mazancová a stínová ministryně školství Jana Berkovcová (ANO). Podle ní jde o amatérismus vlády. Ředitel Cermatu Miroslav Krejčí navíc přiznal, že navíc ještě není hotová ta část, která bude v květnu žáky rozřazovat. Tvrdí ale, že k ní již existuje algoritmus a ve vytvoření modulu nebude problém.

Tři desítky let na čele pelotonu

Jiří Hub, výkonný ředitel Asseco Solutions, leadera českého trhu s podnikovými informačními systémy, ve firmě působí od roku 1993. Mezitím se obrat zvýšil dvacetinásobně a počet lidí více než desetkrát. Za úspěšnými 30 lety firmy vidí důvěru zákazníků, jejichž jádrem jsou malé a střední podniky a firemní kulturu, díky které výrobce ERP řešení Helios má rád změny a nebojí se jich.

Externí specialisté se prodraží, brání se ministerstvo zemědělství zprávě kontrolorů

Informační systém Státního zemědělského intervenčního fondu (IS SZIF) provázejí velmi vysoké náklady, ročně stojí přes půl miliardy korun. Částka násobně převyšuje výdaje na ostatní kontrolované informační systémy provozované ministerstvem zemědělství. Fond je navíc na hlavním dodavateli svého IT systému závislý. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace kontrolorů za zavádějící a neobjektivní.

Informační systém infekčních nemocí měl výpadek, upozornil hejtman Kuba

Informační systém infekčních nemocí (ISIN), kam mají očkovací centra hlásit počty vakcinovaných, měl výpadek, napsal předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) na svůj Twitter. „Nechci pořád prudit, ale den před spuštěním rezervačního sytému to není úplně ideální stav,“ sdělil. Se zprávou přišel ve čtvrtek, necelou hodinu před zahájením tiskové konference premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) ke spuštění centrálního rezervačního systému k očkování.