CNN Prima News informační systém

informační systém

Výpis příspěvků ke štítku „informační systém“

Tři desítky let na čele pelotonu

6. června 2022 07:49

Jiří Hub, výkonný ředitel Asseco Solutions, leadera českého trhu s podnikovými informačními systémy, ve firmě působí od roku 1993. Mezitím se obrat zvýšil dvacetinásobně a počet lidí více než desetkrát. Za úspěšnými 30 lety firmy vidí důvěru zákazníků, jejichž jádrem jsou malé a střední podniky a firemní kulturu, díky které výrobce ERP řešení Helios má rád změny a nebojí se jich.

Externí specialisté se prodraží, brání se ministerstvo zemědělství zprávě kontrolorů

26. dubna 2021 09:25

Informační systém Státního zemědělského intervenčního fondu (IS SZIF) provázejí velmi vysoké náklady, ročně stojí přes půl miliardy korun. Částka násobně převyšuje výdaje na ostatní kontrolované informační systémy provozované ministerstvem zemědělství. Fond je navíc na hlavním dodavateli svého IT systému závislý. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace kontrolorů za zavádějící a neobjektivní.

Informační systém infekčních nemocí měl výpadek, upozornil hejtman Kuba

14. ledna 2021 19:42

Informační systém infekčních nemocí (ISIN), kam mají očkovací centra hlásit počty vakcinovaných, měl výpadek, napsal předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) na svůj Twitter. „Nechci pořád prudit, ale den před spuštěním rezervačního sytému to není úplně ideální stav,“ sdělil. Se zprávou přišel ve čtvrtek, necelou hodinu před zahájením tiskové konference premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) ke spuštění centrálního rezervačního systému k očkování.