Irenko, sbohem. Byla jsi mým vzorem. Tak se lidé na sociálních sítích loučí s 55letou jezdkyní, která na závodech v Neratově u Lázní Bohdaneč tragicky zemřela po pádu z koně. K incidentu mělo dojít po skončení závodů při tréninkových skocích. Smrt své členky potvrdila Česká jezdecká federace.
„S hlubokým zármutkem oznamujeme velmi smutnou událost. V rámci tréninku po oficiálním skončení závodů v Neratově se stala tragická nehoda, při níž zesnula naše členka paní Irena M. Přes rychlý zásah zdravotníků byla její zranění po pádu z koně neslučitelná se životem. Upřímnou soustrast všem pozůstalým,“ uvedla na svém Facebooku Česká jezdecká federace.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragédie na triatlonu. Srážka motorky s cyklistou skončila smrtí, závod pokračoval dál
Jak doplňuje web ikun.cz, jezdkyni bylo 55 let a byla protagonistkou Malé jezdecké společnosti z. s. Lohenice. Na vůbec prvním závodu v Neratově – který pořádala Stáj Tomáše Kociána Neratov – se účastnila hobby soutěží v sedle pětiletého valacha Antonína. Pro mladého koně se mělo jednat o první start.
Proč se ti to muselo stát?
„Irenko, sbohem. Byla jsi mým vzorem a děkuji, že jsi mě naučila jezdit na koni. Díky tobě jsem lepší jezdec. Byla jsi moc hodná a hezká holčina. Proč se zrovna tobě muselo tohle stát?“ ptala se jedna z uživatelek na sociálních sítích. Zdůraznila, že jezdkyně bude navždy v jejím srdci: „Moc tě milujeme a navždy na tebe budeme v dobrém vzpomínat.“
Po informaci o skonu ženy se další uživatelka podělila o to, co závodnici nestihla říci. „Nestihla jsem ti odpovědět na tvou otázku, než jsi s ‚Lojzou‘ odjela do Neratova. Ani jsem ti nestihla říct, jak moc mi pomohlo, že jsi mi vstoupila do života. Jak moc jsi mi pomohla v mém těžkém období,“ uvedla.
Za pomoc Ireny byla vděčná i další žena. „Jsem ráda, že jsem u tebe mohla jezdit na koni, a stále mohu. Děkuji za to, že jsi mi vstoupila do života. Byla jsi můj idol – a i když tu s námi už nejsi, tak pořád budeš. Je nám to moc líto, ale doufám, že jsi šťastná. Odpočívej v pokoji,“ doplnila. Více než dvě desítky dalších vzkazů se týkají jediné věty: „Upřímnou soustrast.“
Jak pro CNN Prima NEWS již dříve uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská, smrt ženy se vyšetřuje. „Policisté s dalšími složkami IZS jsou na místě. Míří tam také náš vyšetřovatel ke zjištění okolností pádu,“ informovala v době tragédie. Na místě přistál i záchranářský vrtulník, ženě však již nebylo pomoci.