IT

Výpis příspěvků ke štítku „IT“

Všichni do krytu, hlásí Ukrajincům aplikace. Před výbuchy varuje hlasitou sirénou

15. března 2022 06:56

Ukrajince o útocích, bombách i stavu nebezpečí už několik týdnů informuje speciální aplikace ePoplach. Každý, kdo si ji stáhne, může zadat konkrétní město nebo oblast a podle místa bydliště mu aplikace pravidelně hlásí, jaké ohrožení se blíží nebo probíhá. V případě přímého útoku se na mobilu cca na 10 sekund rozezní siréna a objeví se nápis: Poplach, všichni do úkrytu.

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře

16. ledna 2021 16:24

Registrační systém pro očkování podle Andreje Babiše (ANO) funguje dobře. „Problém byl na straně nemocnic, ne na straně centrálního rezervačního systému, a tyto problémy se vyřešily,“ uvedl premiér ohledně problémů s objednáváním k očkování v některých nemocnicích. Vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurillu proto navrhne Zemanovi na státní vyznamenání, řekl.

Autonomní auta jsou připravena na třetí stupeň z pěti. Problémem je legislativa

9. června 2020 23:59

Redaktor CNN Prima NEWS se v běžném provozu projel v částečně autonomním vozidle. Co všechno toto auto dokáže? V horizontu kolika let s námi na silnicích budou jezdit plně automatizovaná vozidla? A v čem tkví hlavní úskalí těchto vozů v současné době? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové diskutovali o současnosti i budoucnosti autonomních vozidel novinář Martin Pultzner a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.