IT

Výpis příspěvků ke štítku „IT“

Všichni do krytu, hlásí Ukrajincům aplikace. Před výbuchy varuje hlasitou sirénou

Ukrajince o útocích, bombách i stavu nebezpečí už několik týdnů informuje speciální aplikace ePoplach. Každý, kdo si ji stáhne, může zadat konkrétní město nebo oblast a podle místa bydliště mu aplikace pravidelně hlásí, jaké ohrožení se blíží nebo probíhá. V případě přímého útoku se na mobilu cca na 10 sekund rozezní siréna a objeví se nápis: Poplach, všichni do úkrytu.

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře

Registrační systém pro očkování podle Andreje Babiše (ANO) funguje dobře. „Problém byl na straně nemocnic, ne na straně centrálního rezervačního systému, a tyto problémy se vyřešily,“ uvedl premiér ohledně problémů s objednáváním k očkování v některých nemocnicích. Vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurillu proto navrhne Zemanovi na státní vyznamenání, řekl.

Autonomní auta jsou připravena na třetí stupeň z pěti. Problémem je legislativa

Redaktor CNN Prima NEWS se v běžném provozu projel v částečně autonomním vozidle. Co všechno toto auto dokáže? V horizontu kolika let s námi na silnicích budou jezdit plně automatizovaná vozidla? A v čem tkví hlavní úskalí těchto vozů v současné době? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové diskutovali o současnosti i budoucnosti autonomních vozidel novinář Martin Pultzner a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

Premiér Babiš podá trestní oznámení. Informace, které dostává, jsou znepokojivé

Premiér Andrej Babiš podá v souvislosti se zakázkou na elektronické dálniční známky trestní oznámení. Během pracovní cesty v Izraeli řekl, že dostává znepokojivé informace o celém průběhu i o propojení některých osob. Původní dodavatel IT systému, společnost Asseco Central Europe, zatím informoval, že je připraven ukončit smlouvu se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) bez požadavků na jakoukoliv náhradu.

Počítačoví experti vydělávají o dvacet tisíc víc než většina Čechů. Přesto mají firmy problém s jejich náborem

Specialisté v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) dosáhli v minulém roce na mediánový měsíční výdělek převyšující 52 tisíc korun, což je podle Českého statistického úřadu o více než 20 tisíc více, než činí mediánový plat všech zaměstnanců. Nejméně třetina podniků se nicméně potýká s problémem najít odpovídajícího experta.