CNN Prima News Ivo Mareš

Ivo Mareš

Výpis příspěvků ke štítku „Ivo Mareš“

Předčasně poražení v prezidentských volbách. Boj oželí komik, exministr i „český buddha“

Někteří prezidentští kandidáti si musí nechat o Pražském hradě jen zdát. Většinu z nich spojuje jeden jediný důvod – nepodařilo se jim shromáždit dostatečnou podporu pro svou účast v lednových volbách. Část proto skončila pod čarou kvůli nedostatku podpisů, jiní ukončili kampaň ještě před úterním termínem pro odevzdání přihlášek. Kdo všechno nakonec vzdává svou prezidentskou kandidaturu?

PŘEHLEDNĚ: Hotovo. Do prezidentských voleb se přihlásilo 21 kandidátů, účast nemají jistou

Přihlášky do prezidentské volby uzavřeny. Ministerstvo vnitra eviduje 21 kandidátních listin. Jedna přihláška přišla e-mailem. Účast v lednových volbách ale nemají všichni kandidáti jistou. Po uzavření přihlášek začne 14denní lhůta, během níž budou úředníci kontrolovat platnost podpisů a dalších náležitostí. Definitivní seznam uchazečů o Pražský hrad pak zveřejní 25. listopadu. Kteří kandidáti na prezidenta se přihlásili a kdo svůj boj o post hlavy státu naopak vzdal?

PŘEHLEDNĚ: Poslední týden. Někteří prezidentští kandidáti už boj o Hrad vzdali, kdo zbyl?

Kandidáti na post prezidenta republiky mají poslední necelý týden na to, aby shromáždili dostatečný počet podpisů daný zákonem. U některých uchazečů o Pražský hrad je už ale jasné, že si nestihnou do úterního termínu zajistit dostatečnou podporu, ať už ze strany občanů, či zákonodárců. Kdo půjde nakonec do voleb, kdo ještě na poslední chvíli sbírá podpisy a kdo se boje o prezidentský post nakonec nezúčastní? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší velký přehled kandidátů.

PŘEHLEDNĚ: Tři měsíce do voleb. Kdo má dost podpisů a kdo boj o Hrad pomalu vzdává?

Přesně za tři měsíce začne první kolo prezidentských voleb. O Pražský hrad se ucházejí jak političtí, tak občanští kandidáti. Někteří z nich už oznámili, že mají dostatek podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Další zájemci o post hlavy státu mají ještě necelý měsíc na to, aby dosáhli cílové mety. Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS, která se zeptala prezidentských kandidátů, v jaké fázi se nachází jejich sběr podpisů.

Diviš, Knor, Březina i Rohanová. O kterých kandidátech na Hrad nevíte a jak lákají lidi?

Komik Miloš Knor, šéf technologické firmy a bývalý sportovní komentátor Karel Diviš, zakladatel a bývalý majitel výrobce betonových dlažeb Best Tomáš Březina nebo prezidentka sdružení Česká asociace povinných Denisa Rohanová. O křeslo prezidenta republiky se v lednu chtějí ucházet desítky lidí. O kterých kandidátech možná nevíte a jak se prezentují na sociálních sítích?