CNN Prima News Jablonecko

Jablonecko

Výpis příspěvků ke štítku „Jablonecko“

Vlak na Jablonecku najel do stromu. Hasiči museli zachraňovat cestující

7. února 2022 15:50

Na trati mezi Železným Brodem a Spálovem na Jablonecku najel v pondělí odpoledne osobní vlak do stromu. Nikdo se nezranil, 11 cestujících evakuovali hasiči. Provoz na trati mezi Železným Brodem a Tanvaldem je přerušený. O události informovali na Twitteru liberečtí krajští hasiči. Podle údajů na webu Správy železnic by se vlaky mohly znovu rozjet kolem 18:00.

Jsem král světa a odpálím bombu na Hradě, hrozil anonym. Policie už ho dopadla

5. ledna 2022 14:30

Policisté museli v úterý vpodvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom na Twitteru. Za šíření poplašné zprávy zadrženému muži hrozí až tři roky vězení.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí ozdobí smrk z Jizerek. Rozsvítit by se mohl v sobotu

21. listopadu 2021 13:08

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho nedělnímu kácení tak předcházela náročná několikadenní příprava, při které musela dodavatelská firma rozebrat některé okolní ploty a vybudovat provizorní zpevněnou cestu, aby se rozměrný tahač ke stromu vůbec dostal.

Silnice smrti na Jablonecku. Motorkáři tu hazardují se životy, místní nemají klid

7. srpna 2021 16:08

Obyvatelé obcí na Jablonecku jsou zoufalí. Motorkáři si kolem jejich domů udělali ze silnice závodní dráhu. Trápí je hluk a kromě toho se bojí jezdit v zatáčkách, kde se na ně může ve zlomku vteřiny vyřítit v protisměru motorka. Hazardéři tu jezdí až dvousetkilometrovou rychlostí. Na úseku u Železného Brodu přezdívaném „silnice smrti“ jen půl hodiny po odjezdu štábu CNN Prima NEWS havaroval další motorkář.