CNN Prima News Jablonecko

Jablonecko

Výpis příspěvků ke štítku „Jablonecko“

Komplikace na českých horách. V Bedřichově uzavřeli příjezdy, problémy hlásí i z Krkonoš

Policie kvůli náporu běžkařů uzavřela v sobotu o půl desáté dopoledne všechny příjezdové silnice do Bedřichova v Jizerských horách na Jablonecku. „Všechna svozová parkoviště jsou plná,“ uvedl krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský. Auta turistů a lyžařů zaplnila také parkoviště v horském sedle u Šerlichu v Orlických horách, dopravu na místě řídí policie. Zaparkované vozy komplikují dopravu i v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně a jiných horských střediscích.

Propagace nacismu či hold padlým? Ruina kontroverzního kříže v Kořenově budí vášně

Vrátit zpátky, schovat a už nikdy neukazovat, nebo vystavit v muzeu? Lidé v Kořenově na Jablonecku řeší, co udělat se zbytky kamenného kříže, který kdosi shodil z podstavce a rozbil. Kontroverzní památka byla podle mnoha lidí symbolem nacismu. Zastánci naopak tvrdí, že šlo o připomínku tamních německých rodáků, kteří padli v druhé světové válce.

Vlak na Jablonecku najel do stromu. Hasiči museli zachraňovat cestující

Na trati mezi Železným Brodem a Spálovem na Jablonecku najel v pondělí odpoledne osobní vlak do stromu. Nikdo se nezranil, 11 cestujících evakuovali hasiči. Provoz na trati mezi Železným Brodem a Tanvaldem je přerušený. O události informovali na Twitteru liberečtí krajští hasiči. Podle údajů na webu Správy železnic by se vlaky mohly znovu rozjet kolem 18:00.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí ozdobí smrk z Jizerek. Rozsvítit by se mohl v sobotu

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho nedělnímu kácení tak předcházela náročná několikadenní příprava, při které musela dodavatelská firma rozebrat některé okolní ploty a vybudovat provizorní zpevněnou cestu, aby se rozměrný tahač ke stromu vůbec dostal.