Razie v autoškolách: Policie zadržela pět lidí, školitelé i komisaři měli brát úplatky

Policejní zásah v autoškolách

Policisté od brzkého úterního rána zasahují v autoškolách na Jablonecku, zadrželi celkem pět lidí. Podle informací CNN Prima NEWS jsou mezi nimi jejich pracovníci, ale i zkušební komisaři. Kriminalisté je podezírají z podvodu při vydávání osvědčení o vykonání zkoušek odborné způsobilosti.

„Nejen v Jablonci nad Nisou, ale také na dalších místech v Libereckém kraji jsme realizovali policejní akci související s prověřováním trestné činnosti, kterou jsme kvalifikovali jako zvlášť závažné zločiny. Jde o přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Vojtěch Robovský, mluvčí policistů Libereckého kraje.

V případě odsouzení pěti lidí jim hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let.

Do akce bylo nasazeno několik desítek policistů a také zásahová jednotka. A to kvůli tomu, že jeden z podezřelých je vlastníkem zbrojního průkazu a držitelem střelných zbraní. Policie provedla několik domovních prohlídek, zasahovala také v budově městského úřadu v Tanvaldu.

„V rámci spolupráce jsme požádali naše kolegy i v dalších krajích České republiky o součinnost, zejména při vytěžování důležitých svědků k případům fiktivně vydávaných potvrzení o vykonání zkoušek odborné způsobilosti potřebných k získání řidičského průkazu,“ dodal Robovský na webu policie.

Tagy: