reklama
CNN Prima News jaderná elektrárna

jaderná elektrárna

Výpis příspěvků ke štítku „jaderná elektrárna“

Evropě včetně Česka hrozí energetický kolaps. Dodavatelé krachují i v Británii

15. října 2021 05:18

Konec činnosti společnosti Bohemia Energy může být předzvěstí, co nás na energetickém trhu čeká. Ve Velké Británii totiž kvůli rostoucím cenám energií už zkrachovalo několik alternativních dodavatelů, kteří zásobovali přes milion zákazníků. Německo od ledna vypne jaderné elektrárny a změní se v dovozce energie. A letošní zima prý bude tuhá.

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

14. října 2021 23:22

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

Na stavbě nového bloku Dukovan se Rusko ani Čína podílet nebudou, rozhodla Sněmovna

15. září 2021 17:36

Ruské a čínské firmy se zřejmě nebudou moci jakkoliv účastnit stavby nového bloku elektrárny v Dukovanech. Sněmovna to ve středu schválila s úpravami Senátu, který doporučil posílit bezpečnostní záruky při výběru dodavatelů stavby. Navrhl také uzákonit možnost parlamentního souhlasu se smlouvou o výkupu elektřiny z jaderné elektrárny.

Ruské ani čínské firmy se na dostavbě Dukovan podílet nebudou, rozhodla Sněmovna

16. června 2021 13:15

Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z Číny. Rozhodla o tom ve středu Sněmovna. Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Normu nyní dostane k projednání Senát.

Jak ovlivnila havárie Černobylu zdraví Čechů: Sověti udělali řadu chyb, říká expert

28. dubna 2021 05:24

Černobylská tragédie z roku 1986 dolehla na miliony lidí. V nejpostiženějších oblastech měla vliv na zvýšení počtu případů rakoviny štítné žlázy i dalších nemocí. Jak ovlivnila zdraví Čechů? Přesně 35 let po výbuchu sovětské jaderné elektrárny o tom pro CNN Prima NEWS mluvil Aleš Froňka ze Státního ústavu radiační ochrany.

reklama