Jaký je život veganů? To zjistíte na brněnském Veganfestu

V polovině března se uskuteční už 9. ročník největšího festivalu o veganství VeganFest. Konat se měl od 14. do 22. března 2020, z důvodu epidemie koronaviru se festival přesouvá na 10.- 18.10. 2020. Opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný.

V polovině března se uskuteční už 9. ročník největšího festivalu o veganství VeganFest, Konat se bude od 14. do 22. března 2020, z důvodu epidemie koronaviru se festival přesouvá na 10.- 18.10. 2020. opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný.

„Brněnský VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla," říká členka pořádajícího Kolektivu pro zvířata Anna Kupcová.

Program VeganFestu je rozdělený na víkendové bloky přednášek a doprovodný program v pracovní dny. Víkendový program bude letos poprvé probíhat v konferenčních sálech Veřejného ochránce práv, poblíž Obilního trhu v Brně. Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce, při kterých zavítáme do Forky's, Kabinetu Múz či na Skleněnou louku. Témata přednášek i doprovodného programu reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. Letos se můžete těšit na přednášky z řad lékařů či výživových poradců, stejně jako na debatu sportovců nebo na přednášku ze světa oděvního průmyslu.

Součástí doprovodného programu jsou workshopy vaření či výroby kosmetiky, ale také program pro děti či Veganský společenský večer, kam návštěvníci mohou přinést doma připravené rostlinná jídla, která pak společně ochutnávají a sdílí kromě receptů také svoje zkušenosti s veganským stylem života.

Na VeganFestu bude samozřejmě možné i ochutnat různé druhy veganského jídla; nebudou zde chybět ani benefiční stánky s oblečením a materiály věnující se veganství, ochraně zvířat nebo ekologii.

Festival VeganFest je pro návštěvníky zcela zdarma a je postaven na čistě dobrovolnické bázi. Lidé ze spolku Kolektiv pro zvířata z.s., kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat.

Detailní program letošního ročníku naleznete ZDE.

Tagy: