reklama

Jaký je život veganů? To zjistíte na brněnském Veganfestu

Na Veganfest se můžete těšit v půlce března

V polovině března se uskuteční už 9. ročník největšího festivalu o veganství VeganFest. Konat se měl od 14. do 22. března 2020, z důvodu epidemie koronaviru se festival přesouvá na 10.- 18.10. 2020. Opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný.

reklama

V polovině března se uskuteční už 9. ročník největšího festivalu o veganství VeganFest, Konat se bude od 14. do 22. března 2020, z důvodu epidemie koronaviru se festival přesouvá na 10.- 18.10. 2020. opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný.

„Brněnský VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla," říká členka pořádajícího Kolektivu pro zvířata Anna Kupcová.

Můžete se podělit i o své recepty
Můžete se podělit i o své recepty
Zdroj: Veganfest

Program VeganFestu je rozdělený na víkendové bloky přednášek a doprovodný program v pracovní dny. Víkendový program bude letos poprvé probíhat v konferenčních sálech Veřejného ochránce práv, poblíž Obilního trhu v Brně. Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce, při kterých zavítáme do Forky's, Kabinetu Múz či na Skleněnou louku. Témata přednášek i doprovodného programu reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. Letos se můžete těšit na přednášky z řad lékařů či výživových poradců, stejně jako na debatu sportovců nebo na přednášku ze světa oděvního průmyslu.

Součástí doprovodného programu jsou workshopy vaření či výroby kosmetiky, ale také program pro děti či Veganský společenský večer, kam návštěvníci mohou přinést doma připravené rostlinná jídla, která pak společně ochutnávají a sdílí kromě receptů také svoje zkušenosti s veganským stylem života.

Přednášet budou lékaři, sportovci a třeba i lidé z oděvního průmyslu
Přednášet budou lékaři, sportovci a třeba i lidé z oděvního průmyslu

Na VeganFestu bude samozřejmě možné i ochutnat různé druhy veganského jídla; nebudou zde chybět ani benefiční stánky s oblečením a materiály věnující se veganství, ochraně zvířat nebo ekologii.

Festival VeganFest je pro návštěvníky zcela zdarma a je postaven na čistě dobrovolnické bázi. Lidé ze spolku Kolektiv pro zvířata z.s., kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat.

Detailní program letošního ročníku naleznete ZDE.

Veganfest Brno
Veganfest Brno
Zdroj: Veganfest
Tagy: životní styl vegan zvirata
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Praktičtí lékaři: Pokud se chcete nechat očkovat u svého lékaře, hlaste se přímo u něj
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama