reklama
CNN Prima News životní styl

životní styl

Výpis příspěvků ke štítku „životní styl“

Přes 40 let v džungli, pak osm let o konzervách a alkoholu. Zemřel vietnamský Tarzan

14. září 2021 15:08

Příběh „opravdového Tarzana“ má smutný konec. Ve věku 52 zemřel Ho Van Lang, který desítky let přežíval se svým otcem ve vietnamské džungli. Jako příčinu úmrtí uvedli lékaři rakovinu jater. Jeho přítel – španělský cestovatel a dokumentarista Alvaro Cerezo – tvrdí, že Langa semlel životní styl civilizovaného světa. Během osmi let života mimo divočinu mu totiž zachutnala nezdravá strava i alkohol, tělo tak drastickou změnu zřejmě nedokázalo ustát.

Test skútru Vespa 75th GTS 300: Mužské hormony pláčou, ale radost z jízdy stoupá

23. července 2021 15:13

Vespa není jen skútr. Jedná se o globální kulturní fenomén. Po válce dala Itálii zpět do pohybu a stala se symbolem svobody a italského designu po celém světě. Nyní italská značka přichází s limitovanou edicí svých ikonických skútrů, která odkazuje na 75. výročí značky a zároveň oslavuje 19 milionů vyrobených kusů. My jsme ji měli možnost vyzkoušet.

Spotřební daň z vína a zákaz reklamy by vinaře donutily podvádět, míní Cibulka

24. června 2021 12:51

Plánované zavedení spotřební daně z nešumivých vín by v podstatě donutilo dvě třetiny malých vinařů podvádět. Víno by vyráběli dál, ale být čestný by se jim nevyplatilo, tvrdí moravský vinař Petr Cibulka. Případný zákaz reklamy na alkohol, tedy i na víno, by pak podle něj byl v souvislosti s dopady koronavirové pandemie brutálním zásahem.

Každý třetí Čech umírá na mozkovou příhodu, varuje neurolog, který jich přežil šest

23. května 2020 05:47

Mozkové příhody patří mezi nejčastější příčiny úmrtí nebo dlouhodobého postižení. Toto závažné onemocnění je způsobeno nejčastěji sníženým průtokem krve do mozku důsledkem ucpávání tepen. Ročně onemocnění mozku postihuje téměř 40 tisíc lidí. Mozkovou příhodu zažil už šestkrát i neurolog MUDr. Václav Lukáš, který tedy má s mrtvicí zkušenosti nejen z pohledu lékaře, ale i pacienta.

reklama