CNN Prima News životní styl

životní styl

Výpis příspěvků ke štítku „životní styl“

Dávka nesmí být životní styl. Jurečka řekl, jak přinutí část lidí pracovat. Kdo si polepší?

Revize sociálních dávek dopadne nejvíce na ty, kteří nechtějí pracovat a se státem spolupracovat. V pořadu Partie Terezie Tománkové to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle něj se s dávkami mohou rozloučit i ti, kteří mají na účtech vysoké úspory nebo vlastní více nemovitostí. Jurečka také řekl, že v příštím týdnu představí seznam náročných profesí s možností předčasného odchodu do důchodu.

Když „ledňáčkům“ dochází motivace. Expertka radí, jak v předsevzetí zhubnout vytrvat

První měsíc roku 2024 se blíží ke konci, stejně jako motivace a odhodlání řady lidí, kteří si předsevzali, že letos začnou se cvičením. Takzvaní „ledňáčci“ tak mohou dojít do bodu, kdy budou ze svých výkonů natolik zklamaní, že v sebe přestanou věřit. Výživová poradkyně Pavla Pešková Gazdíková pro CNN Prima NEWS poradila, jak ve své snaze dosáhnout cíle vytrvat, a popsala i nejčastější chyby, kterých by se lidé měli vyvarovat.

Místo kapra prasátko, masové kuličky i zapečené fazole. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Sedm tipů, jak předejít zhoršení zraku: Pomoci může speciální jóga i sluneční brýle

Mít dobrý zrak není ani zdaleka samozřejmostí. Většina lidí se o své oči začne zajímat až ve chvíli, kdy má zdravotní problémy – prevence je však mnohdy jednodušší než následná léčba. Předcházet zhoršení svého zraku mohou lidé i naprostými maličkostmi, jako je speciální oční jóga, nošení slunečních brýlí a eliminace sledování obrazovek. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sepsala sedm tipů, které vám mohou pomoci udržet zdravý zrak.

Norma Euro 7 je proti našim zájmům. Ať EU neprohraje s USA a Čínou, varoval politolog Valeš

Evropská unie není jednotná a českým europoslancům se nedaří hájit národní zájmy, s kterými se neshoduje ani zákaz spalovacích motorů do roku 2035, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš. Jestliže se EU nebude chovat ekonomicky racionálně, prohraje podle něj svůj zápas s dalšími ekonomickými giganty, kterými jsou Čína a Spojené státy americké.

Trávíte dost času se svým mazlíčkem? Vyzkoušejte 21denní výzvu

Mnoho z nás se vrhá do nových výzev s těmi nejlepšími úmysly. Jenže zbavit se starých návyků vyžaduje správné odhodlání a notnou dávku motivace a trpělivosti. Na cestě k dosažení vysněných cílů nám může pomoct celostní přístup k životu. Ten totiž zohledňuje všechny aspekty našeho bytí – výživový, fyzický, duševní, emocionální, sociální a mnoho dalších. A není důvod, proč by tento přístup k životu nemohl využít i váš čtyřnohý mazlíček.

Co prezident nesmí? Na motorce se Pavel projede leda tajně, říká bývalý hradní protokolář

Nástupem generála Petra Pavla do prezidentského úřadu se pro něj změní mnohé. Existuje totiž hned několik věcí, které by hlava státu neměla dělat – například řídit auta či motorky. Bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář však v pořadu K věci prozradil, že například prezident Václav Havel si alespoň částečně prosadil svou. Bude ho Petr Pavel, který se netají láskou k motorkám, v tomto ohledu následovat?

Velká rána pro frontmana Mandrage. Kvůli neléčené cukrovce měl Víťa Starý přijít o nohu

Dlouhých osmnáct let fanoušci s nadšením chodili na koncerty a kupovali nejnovější alba kapely Mandrage, před třemi roky se však vše změnilo. Frontman a zpěvák Vít Starý kvůli drogové závislosti potřeboval léčbu, a tak oblíbená česká skupina oznámila rozpad. I po letech si zpěvákův životní styl vybírá svou daň. Kvůli neléčené cukrovce mu lékaři měli amputovat nohu.

Místo kapra celé prasátko či jídlo o dvanácti chodech. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Zdravý životní styl jako novoroční předsevzetí? Zde je návod, jak to zvládnout

Zhubnu, nebudu se přejídat. Už žádné sladké, jen ovoce a zelenina! Tak právě tohle jsou nejčastější předsevzetí, která si Češi dávají s nadcházejícím koncem roku. Ovšem netuší, že právě nereálnými sliby sami sobě spíš škodí než pomáhají. Uvědomit si vlastní chyby a najít řešení je určitě skvělý první krok. Dál to chce ovšem našlapovat velmi opatrně a nechtít od sebe razantní změnu ze dne na den. Tak rychlé lámání (zlo)zvyků totiž drtivá většina lidí nezvládne a vlastní předsevzetí nedodrží, což se podepíše na jejich další chuti pokračovat v nápravě.