Jeden z vrcholů kariéry Jana Kollera. Ve čtvrtfinále Eura 2004 v Portugalsku otevřel ve 49. minutě skóre a radoval se u rohového praporku s Milanem Barošem a Markem Jankulovskim (za ním).

Zdroj: Getty Images

Jan Koller v bílém skóruje proti Dánsku ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku. Češi vyhráli 3:0.

Jan Koller, historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace

Zdroj: Profimedia

Jan Koller se v německé bundeslize prosadil také jako gólman. Do branky jeho Borussie Dortmund musel při utkání na Bayernu Mnichov 9. listopadu 2002 po vyloučení Jense Lehmanna. Nedostal gól a německý magazín Kicker ho zvolil do sestavy kola. Jako brankáře!