CNN Prima News Jan Svěrák

Jan Svěrák

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Svěrák“

Hlavní cenu ve Varech získal film o migrantech. Oceněni byli i Ethan Hawke a Jan Svěrák

28. srpna 2021 20:07

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se pomalu chýlí ke konci. Návštěvnost diváků byla i přes nezvyklé datum konání vysoká. K sobotnímu ránu se prodalo přes sto tisíc vstupenek. Herci Johnny Depp a Ethan Hawke se v sobotu opět setkali s nadšenými fanoušky. V Hlavní soutěži pak zvítězil koprodukční film Strahinja srbského režiséra Stefana Arsenjeviče. Oceněni byli i Hawke a Jan Svěrák.

Do Karlových Varů letos zavítají hvězdy Hollywoodu. Bude mezi nimi i Pirát z Karibiku

10. srpna 2021 11:36

Hosty letošního karlovarského festivalu budou držitelé Oscarů a mnoha dalších cen americký herec Johnny Depp a britský herec Michael Caine. Na tiskové konferenci to v úterý oznámil prezident festivalu Jiří Bartoška. Slavné osobnosti světové kinematografie se přidají k už dříve oznámenému hostu, herci a režisérovi Ethanu Hawkeovi. Z českých tvůrců festival ocení režiséra Jana Svěráka.

Soukup: Betlémské světlo připomíná Vratné lahve. Tandem Svěráků opět nezklamal

3. června 2021 16:53

Filmový soundtrack někdy předčí samotný film, ale na druhou stranu by bez něj nikdy nevznikl. Skladatel při něm reaguje na obraz a ten ho inspiruje, vysvětlil Ondřej Soukup v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. Co hudební skladatel prozradil o připravovaném filmu Jana Svěráka Betlémské světlo, na němž se podílí? A proč se Johanka z Arku nakonec nedostala na Broadway?

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

7. března 2021 06:17

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.