reklama

Strašit očkovací kampaní je nevhodné. Lidem bychom měli dát perspektivu, míní odborník

Rozpaky vyvolává nová fáze očkovací kampaně. Drsné obrázky pacientů, kteří zemřeli na covid, mají lidi podle ministerstva zdravotnictví motivovat k očkování. Formu kampaně ale kritizují někteří odborníci na reklamu, stejně jako změnu sloganu, kterou v tichosti ministerstvo zdravotnictví provedlo.

reklama

Slogan „Udělejme tečku za koronavirem“ už půl roku propaguje očkování. Tento týden přišla nová kampaň a s ní i změna sloganu. Drsné obrázky a místo tečky za koronavirem tečka za těžkým průběhem nebo plnými nemocnicemi. Podle ministerstva zdravotnictví pouze taktická změna.

„Jsou tam i záběry, které jsou na hraně. Nechtěli jsme mít stejný slogan jako v průběhu staré kampaně, je to jen taktická změna,“ říká mluvčí resortu Daniel Köppl.

Nová kampaň vyvolává mezi veřejností i odborníky kontroverze. „Myslím že pro spoustu lidí může působit spíš odstrašujícím dojmem, že se zapříčí a nebudou o tom diskutovat,“ říká PR manažerka Denisa Hejlová.

Kampaň kritizuje třeba i jeden ze spolutvůrců jarní fáze kampaně. „Je v této situaci nevhodné, abychom lidi strašili, ale spíš abychom jim dali perspektivu,“ míní Marek Hlavica. Otazník prý vyvolává třeba věta o třetí dávce, kterou nepotřebují všichni.

„Máte pravdu, že ne všichni ji (třetí dávku – pozn. red.) potřebují, ale ministerstvo ji doporučuje,“ vysvětluje Köppl. Vláda si za kampaní ale stojí. „Záběry jsou otřesné, ale my se snažíme lidi přesvědčovat,“ tvrdí Babiš (ANO). Kritika způsobu vedení kampaní provází ministerstvo zdravotnictví od začátku očkování. První pokusy propagace vakcinace totiž skončily na začátku roku fiaskem.

Tagy:
reklama očkování kampaň vakcína úmrtí Ministerstvo zdravotnictví kampaň Daniel Köppl

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama