reklama

Tragická nehoda na Plzeňsku: Jeden muž na místě zemřel, další tři se zranili

Jeden muž zemřel a další tři utrpěli zranění při ranní nehodě dvou osobních aut u Rybnice na severním Plzeňsku. Kvůli nehodě je dočasně zastaven provoz na silnici první třídy z Plzně směrem na Most, pro osobní auta je objízdná trasa směrem na Oboru a Kaznějov, informovali mluvčí záchranné služby a policie.

reklama

Nehoda se stala po 6. hodině. Záchranná služba převezla na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice tři muže ve věku 23, 45 a 46 let. Muž narozený v roce 1964 utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl, uvedla Andrea Divišová ze záchranné služby.

/ fotografií

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara se nehoda stala nedaleko místa, kde právě zasahovala jednotka hasičů ze stanice Plasy, která tam likvidovala únik oleje na komunikaci. „Zda to souvisí s dopravní nehodou, vyšetřuje Policie ČR. Spolupracovali jsme se zdravotnickou záchrannou službou při poskytování pomoci zraněným. Zlikvidovali jsme uniklé provozní kapaliny a zajistili místo události,“ dodal Poncar.

Nehodu zavinil zřejmě šestačtyřicetiletý řidič Škody Octavia, který podle policie nejspíš nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povrchu komunikace. Podle dosavadního zjištění policie jel muž od Plzně, na začátku Rybnice na mokré silnici nezvládl projíždění pravotočivé zatáčky a dostal smyk.

„Vyjel do protisměru, kde se střetl s vozidlem tovární značky Hyundai, které řídil třiatřicetiletý muž. Při nehodě došlo ke zranění obou řidičů a dvou spolujedoucích z vozidla Škoda Octavia, kdy jeden z nich, narozený v roce 1964, utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková. Poslední cestující z Octavie při nehodě zraněn nebyl. Požití alkoholu policisté na místě u obou řidičů vyloučili dechovou zkouškou. Vzniklou škodu odhadli na 200 tisíc korun.

Nehoda na Plzeňsku
Nehoda na Plzeňsku
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“

Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“

Piráti chtějí řešit nedostatek míst v mateřských školách a dětských skupinách po vzoru Německa a Rakouska. „Jednou z možností je takzvané sousedské hlídání po vzoru Tagesmutter,“ řekla CNN Prima NEWS místopředsedkyně strany Olga Richterová. Sousedské hlídání by ale podle ní mělo být regulované státem. V praxi by tak jeden rodič na rodičovské mohl hlídat za úplatu i děti sousedů. Musel by ale splnit státem stanovené podmínky. Někteří odborníci jsou k pirátskému nápadu skeptičtí a „státní dohled“ přirovnávají dokonce ke komunistickým praktikám.

Ústecký kraj

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Rozhořčení vyvolalo video, na němž je vidět, jak policisté zasahují proti agresivnímu muži v Teplicích. Ten následně zemřel v sanitce. Podle lékaře bylo předběžnou příčinou úmrtí předávkování drogami, uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. Video ze sobotního zákroku se objevilo na sociálních sítích, muž se na něm vzpírá a policisté proti němu musí použít donucovací prostředky. Lidé případ připodobňují ke smrti Afroameričana George Floyda.

EURO 2021

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

Na ničem zatím není razítko, ale poté, co mají všechny týmy na fotbalovém Euru odehrané dva zápasy, se zdá, že českou reprezentaci by nemělo – na rozdíl od předchozího šampionátu – minout osmifinále. Čtyři body z utkání proti Skotsku a Chorvatsku prakticky posílají výběr Jaroslava Šilhavého do vyřazovacích bojů, i když ho ještě čeká duel s Anglií. Jací soupeři pro play-off se v tuto chvíli nabízejí?

Konečně napínavá sezona v F1. Jak Red Bull s Verstappenem maže nadvládu Mercedesu
Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni
Komentátoři: Voliči ANO utíkají ke STAN. Piráti v kampani ochutnají vlastní medicínu
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol
Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu
Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové
Vrbětice: Obce a kraj si rozdělí stovky milionů. Na odškodné dosáhnou i obyvatelé
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama