Jedna žena na Hradě mi stačí, nejsem polygamista, tvrdí Janeček. Věří, že Babiš prohraje

Nikdy jsem nebyl polygamistou. Jedna žena na Pražském hradě mi určitě stačí, uvedl prezidentský kandidát a miliardář Karel Janeček v pořadu Co Čech, to politik. On i protikandidát Marek Hilšer ve vysílání CNN Prima NEWS přiznali, že jejich manželky nejsou z boje o post hlavy státu příliš nadšené.

Janečkovo oznámení kandidatury na Pražský hrad vyvolalo dle očekávání smíšené reakce i kritiku. Tou nešetřil například europoslanec za ODS Jan Zahradil, který kritizoval zájemce o prezidentský post na sociálních sítích. „Jsem v zásadě rád, že se tento polygamista, kokainista, ezoterik a antivaxer do toho pustil. Úplně přerámuje celou tu debatu, otevře zcela nová témata. Najednou nebude stačit vykřikovat jen něco o Polsku, Maďarsku, Rusku a Číně jako všichni ti Pavlové, Fischerové, Hilšerové,“ zaznělo od něj v diskusi na Facebooku.

Miliardář a filantrop ale všechny zmíněné nálepky odmítl. Podle svých slov nikdy nebyl polygamistou. „Jsem člověk, který ctí svobodu. Část života jsem skutečně zastával filozofii polyamorie, ale samozřejmě rovnoprávně – tedy pro muže i ženy. V současnosti jsem ve svazku se svou ženou. Jedna žena na Hradě určitě stačí, nechci více žen,“ hájil se Janeček v pořadu Co Čech, to politik.

Stejně tak si nemyslí, že by byl kokainistou či ezoterikem, a Zahradilův komentář označil za bláboly. „Ten člověk je zřejmě trošku nemocný. Nevím, jestli je to nějaká sebereflexe. Považuji to za vyjádření psychicky nemocného člověka,“ pokračoval Janeček. Rovněž zdůraznil, že není ani proti očkování rizikových skupin, pouze nesouhlasí s hromadnou vakcinací dětí.

Podle lékaře a prezidentského kandidáta Marka Hilšera je namístě rozlišovat, koho a jak očkovat, protože je mezi různými věkovými skupinami medicínský rozdíl. „Máme pediatry a lékaře pro dospělé. To naznačuje, že jsou ty skupiny odlišné. I vědecká komunita přistupuje odlišně ke starším lidem a dětem. Kdo to rozlišuje, neměl by být automaticky označován za antivaxera,“ navázal na diskusi ve vysílání.

Pozastavil se ale u Janečkova argumentu, že nemá smysl očkovat zdravé děti. „My ale vždy očkujeme zdravé děti. Covid je choroba, která může způsobovat i onemocnění dětí. Nevím, jaké odborníky posloucháte, někteří z nich se ale od vás v této otázce distancovali. Nemyslím si, že v této situaci potřebujeme hromadně očkovat děti. Pokud se ale situace zhorší, je třeba se o tom na odborné úrovni bavit,“ oponoval Hilšer.

Babiš v druhém kole prohraje, věří si Janeček

V pořadu Co Čech, to politik rovněž zaznělo, že manželky obou prezidentských kandidátů nepřijímají jejich boj o Pražský hrad s velkým nadšením. „Moje žena tak překvapena nebyla. Vzala to tak, že mě chápe a podporuje mě v tom. Není z toho úplně nadšena, je to prý trošku těžký úděl,“ přiznal se Janeček.

„Každá žena, která má ráda svého muže, se o něj nechce dělit s veřejností. Manželka to spíš bere tak, že mi nebude klást žádné zásadní překážky,“ přidal se Hilšer. Co se týče konkurence v klání o prezidentský post, zatím nechtěl další kandidáty příliš komentovat.

„Máme rok do voleb, to je ještě dlouhá doba. Uvidíme, kdo se ještě ukáže. Řekněme si to třeba za tři čtvrtě roku,“ poznamenal Hilšer ve vysílání CNN Prima NEWS. Janeček naproti tomu věří, že se expremiér Andrej Babiš (ANO) s největší pravděpodobností probije do druhého kola prezidentských voleb. „Ale nemyslím si, že to je největší soupeř, protože v druhém kole prohraje,“ sdělil sebevědomě na závěr.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fico má nový terč. Komediant, který lže na denní bázi, opřel se expremiér do Zelenského
Slovensko

Fico má nový terč. Komediant, který lže na denní bázi, opřel se expremiér do Zelenského

Bývalý slovenský premiér Robert Fico má zjevně nového soka. Poslední dny se čím dál více opírá o ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten před pár dny vystoupil on-line ve slovenském parlamentu, ale Fico společně s částí svých poslanců opustil sál. Dlouholetý šéf strany Směr-SD navíc Zelenského označuje za „komedianta“, který podle něj „lže na denní bázi“. Kontroverze Fico vyvolává i svými výroky, jak by řešil ukrajinskou krizi, kdyby byl u moci.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:41

USA zahajují program na shromažďování důkazů o válečných zločinech

23:19

Gubernátor: 17. května zabili ruští okupanti v Doněcké oblasti 7 civilistů

22:54

Fico má nový terč. Komediant, který lže na denní bázi, opřel se expremiér do Zelenského

22:35

Bloomberg: USA jsou připraveny zcela zbavit Rusko možnosti splácet státní dluh po 25. květnu

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Přísná trenérka ruských krasobruslařek narazila v USA, nemohla koučovat dceru. Proč?

Je známá pro svůj přísný, možná až despotický přístup. Ale právě i díky tvrdé ruce vzešlo zpod křídel ruské trenérky Eteri Tutberidzeové mnoho výjimečných krasobruslařek, a to včetně mladičkého zázraku Kamily Valijevové. Tu na olympijských hrách v Pekingu semlela informace o tom, že měla dříve pozitivní dopingový test. A nyní možná tento fakt pokazil Tutberidzeové výlet za dcerou, která trénuje ve Spojených státech amerických.

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují i protitankové miny, které v oblasti rozmístili Ukrajinci. Dokazovat to má další video, které koluje po internetu. Z leteckých záběrů lze vidět ruský bojový vůz BMP-2, který najel na minu. Další ruský obrněnec se zničené vozidlo snažil objet, najel však na minu také. Následovalo několik dalších výbuchů. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Rozhodnuto. Nová pražská filharmonie bude stát 6 miliard. Podívejte se, jak bude vypadat

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu nové budovy filharmonie v Praze se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Výsledky v úterý vyhlásili zástupci hlavního města a jeho Institutu plánování a rozvoje. Budova by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032, náklady se odhadují asi na šest miliard korun. Nové kulturní centrum s několika sály, které by mělo být i sídlem České filharmonie, má stát u stanice metra Vltavská.

Živě
ON-LINE: Rusové podnikají další razantní kroky. Hodlají vystoupit z významných organizací

Jednání mezi Moskvou a Kyjevem ohledně vyřešení situace na Ukrajině nepokračují. V Rusku vypukl další záhadný masivní požár. Tentokrát hoří chemický závod na výrobu plastů v Berdsku. Mezitím finský parlament drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, přihlášku do aliance podepsalo i Švédsko. Rusko se rovněž chystá vystoupit z WTO a WHO, návrh je v parlamentu.

Domácí zpravodajství

Fiala a Rakušan: Už žádná ultimáta. Hřib slíbil, že kvůli uprchlíkům neudělá unáhlené kroky

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Po úterním mimořádném jednání vlády to novinářům řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten o přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek.

CNN Prima NEWS během 2. roku na trhu ztrojnásobila počet diváků. Jaká témata je oslovila?

Přesně před dvěma lety – 3. 5. 2020 – odstartovala multiplatforma CNN Prima NEWS. Druhý rok potvrdil vzestupnou trajektorii nastavenou v prvním roce a přinesl řadu rekordů. Díky kvalitně pokrytým klíčovým zpravodajským událostem, jako byly říjnové parlamentní volby či válka na Ukrajině, překonávala stanice CNN Prima NEWS i hranici 4% share v CS 15+ v celodni. A multiplatforma jako celek oslovila letos v březnu 7 783 tisíc lidí v CS 10+.

Hůle: Snižme šikanu lidí v nouzi, vyděláme všichni. Cesta k pomoci má být krátká a rychlá

Česko se nadále potýká s rapidním zdražováním. Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že koncem roku budou pravděpodobně podporovat čtvrt milionu lidí. Daniel Hůle z Člověka v tísni podotkl, že zásadní problém pro pomoc lidem v krizi představuje byrokratická zátěž. Radil, aby vláda tyto skupiny lidí nešikanovala přehnanou administrativou.