Jen vyměním kolo a pojedu dál, tvrdil řidič hlídce. Se třemi promile skončil na záchytce

Opilý muž chtěl jen vyměnit kolo a pokračovat v cestě domů. Skončil na záchytce

Opilý řidič vulgárně nadával policistům

Nemusíte mít o mě strach, jenom vyměním kolo a pojedu dál. To tvrdil policistům namol opilý řidič, který si cestou pražskými ulicemi prorazil pneumatiku. Hlídce dokonce i vulgárně nadával a nechtěl vůbec spolupracovat. Při dechové zkoušce pak nadýchal více než 3 promile alkoholu a skončil na záchytce.

Nejistá jízda řidiče neušla pozornému občanovi. Policisté pak podezřelého našli, když si měnil pneumatiku, kterou si prorazil o obrubník. „Oznamovatel dále uvedl, že se muž při výměně pneumatiky choval divně, nelze tudíž vyloučit, že je pod vlivem drog nebo alkoholu,“ uvedl pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž ale policistům tvrdil, že není potřeba, aby s ním ztráceli čas, že kolo vymění a pojede dál, protože už je jen kousek od domova. To se ale hlídce nezdálo a dala muži dýchnout. Zkouška ukázala hodnotu 3,74 promile.

„Osmačtyřicetiletý muž po celou dobu zákroku mužům zákona tykal, dále je verbálně napadal a nadával jim a také chtěl stále pokračovat cestou domů, neboť, jak sám uvedl, není opilý,“ popsal Rybanský. „Policisté byli donuceni vzhledem k mužovu chování použít donucovací prostředky a přiložili mu služební pouta,“ dodal k zásahu mluvčí.

Policisté po výslechu muže převezli na záchytku do nemocnice na Bulovce. Tam ho čekalo nepříjemné vystřízlivění. „Muž je v tuto chvíli podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud bude odsouzen, hrozí mu peněžitý trest, zákaz činnosti nebo trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uzavřel Rybanský.

Tagy: