Těžká váha v akci: Putin nasazuje obézního generála Pavla, zvládne pět jídel a litr vodky

Válka na Ukrajině (26.6.2022 8:00)

Ukrajinci od vypuknutí války eliminovali už více než deset ruských generálů. I kvůli tomu Vladimiru Putinovi podle zahraničních zdrojů docházejí kvalitní velitelé, které by na frontu poslal. Sahat proto údajně musí i do skupiny druhořadých generálů. Mezi nimi prý na frontu míří i generál Pavel, který má rád vodku a za poslední roky výrazně přibral.

„Putin už musí posílat ty horší. Většina jeho nejlepších a nejostřílenějších velitelů padla nebo se zranila během bojů na Ukrajině. Takže musí na frontu posílat druhořadé důstojníky, kteří příliš dlouho nevydrží,“ sdělil pro britský list Daily Star nejmenovaný zástupce západních zpravodajských služeb.

Zdroj tvrdí, že Putin teď musí dokonce povolávat do války důstojníky, kteří již odešli do důchodu. Mezi nimi je i jistý ruský generál jménem Pavel. Jeho podle webu Newsweek zatím neověřená fotografie se stala hitem internetu. Kromě řady médií ji s potěšením sdílejí i někteří američtí politici. Proč?

Muž, kterého Daily Star označuje stručně pouze jménem Pavel, možná kdysi býval obávaným generálem, v minulosti měl sloužit i v Sýrii, jenže poslední dobou evidentně příliš nedbal o svou životosprávu. Podle listu Daily Mail muž váží 127 kilogramů a je mu 67 let. Generál Pavel si dopřává pět jídel denně, které pravidelně prolévá litrem ruské vodky. Do války byl navíc povolán ze svého pohodlného domova na předměstí Moskvy a je proto pravděpodobné, že se mu do války příliš nechce. Pavel navíc podle zdroje britského listu míří do epicentra bojů – na Donbas.

„Putin se chová jako šéf mafie, kterému nikdo nemůže odporovat. Pokud vysloužilý generál dostane od Putina zprávu, že ho matička Rus potřebuje v boji na Ukrajině, příliš s tím neudělá. Kvůli sankcím navíc není možné z Ruska utéct,“ popsal zdroj z tajných služeb pro Daily Star.

Putin také podle dostupných informací dělá personální rošádu i na pozici vrchního velitele celé vojenské operace na Ukrajině. Tím byl doposud generál Alexandr Dvornikov známý jako „řezník z Aleppa“. Kvůli nedostatečným výsledkům a problémům s alkoholem ho ale nahradí generálplukovník Sergej Surovikin. Také on v minulosti zastával velitelskou pozici během občanské války v Sýrii.

Tagy: