reklama

JIP

Výpis příspěvků ke štítku „JIP“

Nárůst počtu pacientů v nemocnicích i na JIP už týden zpomaluje. Máme šanci, tvrdí Flegr

24. listopadu 2021 19:49

Přestože jsou úterní čísla nově nakažených nejhorší za celou dobu pandemie nemoci COVID-19, lze v nich najít alespoň nějaký pozitivní trend. Evoluční biolog Jaroslav Flegr upozornil, že v posledním týdnu klesá nárůst hospitalizovaných a počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče. Zároveň podle svých slov očekával, že nových případů bude přes 30 tisíc za den. Vidí proto naději na zlepšení situace.

Léky na covid už objednáváme. První dávky by měly dorazit za tři týdny, slibuje Vojtěch

23. listopadu 2021 22:28

Léky na covid, které by mohly pomoci lidem s těžkým průběhem, jsou už v jednání. V pořadu 360° to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Antivirotika společnosti Merck by podle něj měla být k dostání v polovině prosince. Šéf resortu také ve vysílání CNN Prima NEWS představil novou vakcínu, která funguje na odlišné bázi, než ty stávající.

Drsný vzkaz šéfa nemocnice: Až budete u televize nadávat, jiní budou na pokraji zhroucení

23. listopadu 2021 18:02

Milí neočkovaní, až budete u televize nadávat, že nesmíte do hospody, uvědomte si, že kvůli vám se zatím jiní na pokraji zhroucení pokoušejí zachránit život vašim souvěrcům. To vzkázal ředitel nemocnice ve Slaném Štěpán Votoček všem, kteří se mohou a nechtějí očkovat. Trpělivost dochází také krajským hejtmanům, kteří sdílejí údaje o pacientech hospitalizovaných s covidem.

Hořejší: Pomůže jedině lockdown pro všechny. Řítíme se do většího průšvihu než na jaře

18. listopadu 2021 09:45

Řítíme do velkého průšvihu, možná většího než na jaře, varuje imunolog Václav Hořejší. Podle něj se situace nedá zachránit, ani kdyby se všichni okamžitě očkovali, protože současná čísla nově nakažených se za dva až tři týdny projeví v nemocnicích. Nepomůže ani avizované zpřísnění podle bavorského modelu – tedy konec uznávání testů – ale jedině lockdown pro všechny, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Covidárium zblízka: Právě umřela 36letá neočkovaná, odmítači s kyslíkovou maskou obracejí

17. listopadu 2021 05:29

Na pokoji číslo 8 infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě leží 36letá žena. Respektive jen její tělo, duše odešla před necelou hodinou. Zabil ji covid. Je 16. listopadu 2021, krátce před desátou dopoledne. Staniční sestra z JIP Hana Matoušková právě vydává pokyny k „péči o mrtvé tělo“, než bude odvezeno na patologii.

Dánsko žije bez omezení. Jak se potýká s covidem v porovnání s Českem?

6. listopadu 2021 19:09

Dánové už několik měsíců žijí tak, jako by žádný covid neexistoval. A ukazuje se, že jim to zatím žádné problémy nepřináší. Ve srovnání s Českou republikou si Dánsko stojí výrazně lépe ve všech aspektech vývoje epidemie. Přestože také ve skandinávské zemi nových případů přibývá, počty hospitalizovaných či pacientů vyžadujících intenzivní péči jsou se situací v České republice nesrovnatelné. Důvodem je především masivní proočkovanost dánského obyvatelstva.

Flegr chce přednost na ventilátorech pro očkované. Šokujete i svým vzhledem, odvětil Nacher

6. listopadu 2021 18:30

Prognózy evolučního biologa Jaroslava Flegra ohledně koronavirové pandemie nebývají vždy optimistické. Naposledy apeloval na lékaře, že až dojde v prosinci k přehlcení nemocnic pacienty s covidem, mají dát přednost očkovaným. Za svůj výrok sklidil vlnu kritiky. Poslanec za ANO Patrik Nacher mu vzkázal, že kromě slov šokuje také svým vzhledem.

Nemocnice se plní lidmi s covidem. Podívejte se na mapu krajů, kde zbývá nejméně lůžek

6. listopadu 2021 16:11

I když se ještě na konci léta zdálo, že další vlna pandemie už nepřijde, počty nově nakažených a zejména hospitalizovaných stále rostou. Některé nemocnice opět omezují zdravotnickou péči a kvůli hrozbě jejich přehlcení vyzývají někteří odborníci k dalšímu lockdownu. Podívejte se, ve kterých krajích zbývá nejméně volných lůžek.

Lockdown pro neočkované? Pokud by hrozil kolaps JIP, je pravděpodobný, říká expert

4. listopadu 2021 20:13

V souvislosti s horšící se epidemickou situací v Česku je hrozba lockdownu čím dál reálnější. Ten by teoreticky mohl mířit především na neočkovanou část populace. Podle biochemika Libora Grubhoffera by vláda měla v případě, že by v budoucnu hrozil kolaps nemocnic, najít odvahu a takový typ omezení zavést i v České republice. Uvedl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Zeman opustil JIP, návštěvy za ním ale dál nesmí. S Babišem se spojí telefonicky

4. listopadu 2021 10:50
Aktualizováno

Lékaři Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) přesunuli prezidenta Miloše Zemana z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Nemocnice to potvrdila v krátkém prohlášení. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) je teď třeba vyčkat, zda bude Zeman schopen přijmout demisi vlády. Podle toho bude Parlament dále postupovat. Hlava státu ale stále nemůže přijímat návštěvy. Končícímu premiérovi Andreji Babišovi nabídla prezidentská kancelář spojení skrze videokonferenci, ten to ale už před tím odmítl a spojí se s ním telefonicky. Stejnou nabídku dostal od Hradu i šéf ODS Petr Fiala.

reklama