JIP

Výpis příspěvků ke štítku „JIP“

Krampol se ozval z nemocnice: Tvrdí nesmysly, řekl o manažerovi a prozradil, jak se cítí

29. listopadu 2022 17:18

Fanoušci Jiřího Krampola si už o něj zřejmě nemusí dělat starosti. I když je známý herec opět v nemocnici, nejde podle něj o nic vážného. Do nemocnice šel hlavně z preventivních důvodů, řekl v rozhovoru pro web Extra.cz. Promluvil také o některých fámách, které o něm šířil jeho manažer Miloš Schmiedberger. Známý herec popírá, že by se v době nemoci „coural po akcích“. Na své zdraví je prý po loňských komplikacích velmi háklivý.

Spolkl baterii a ta mu v těle praskla. Chlapec bojuje o život, lékaři ho ale nemohou operovat

9. listopadu 2022 12:50

Stačila chvíle nepozornosti a rodiče dvouletého Dylana Alejandra z Mexika musí řešit závažný problém. Chlapec totiž spolkl v nestřeženém okamžiku baterii. Ta cestu trávicím traktem malého Dylana nepřežila v celku, roztrhla se a jedovaté sloučeniny teď ohrožují hocha na životě. Baterie chlapci způsobila popálení jícnu a plicní infekci. O případu informoval web The Mirror.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

1. července 2022 14:35

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.

Pětiletá dívka podlehla covidu. Kvůli vládě přišla o roky života, zlobí se zhrzená matka

7. února 2022 00:13

Pětiletá Ruby z australského Queenslandu byla těžce postižená, její život navíc významně zkrátil covid. Zdrcená matka dává vinu australské vládě, která hranice státu otevřela dříve, než se děti mohly naočkovat. Jedná se o jednu z nejmladších obětí covidu v zemi. „Chci, aby se na ni vzpomínalo jako na krásnou a milou holčičku, ne jako na statistiku,“ prohlásila její matka.

Strach o krále fotbalových agentů. Zástupce Haalanda nebo Ibrahimovice bojuje na JIP

21. ledna 2022 15:02

Fotbaloví agenti vyjednávají přestupy za miliony eur či liber, rozhodují o osudech největších hráčů, přesto často zůstávají v pozadí a příliš se o nich nemluví. Jednou z výjimek je Mino Raiola. Pro své neortodoxní vyjednávací praktiky je často nazývaný mafiánem, mnozí ho považují za krajně kontroverzní osobu. Momentálně během přestupového období měl znovu ukazovat něco ze svého umu, nicméně nemůže. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Přednosta JIP: Neočkujte naše příbuzné, nařizují nám tvrdí antivaxeři. Na to je ale pozdě

17. prosince 2021 11:23

Zodpovědní lidé, kteří se nechali naočkovat, nemají kvůli antivaxerům přístup k plánované péči. Lékaře to velmi trápí a frustruje, řekl v pořadu Interview přednosta ARO a JIP Fakultní nemocnice Královské Vinohrady František Duška. Dodal, že sice přírůstek nakažených v současnosti klesá, do obsazenosti lůžek na jeho oddělení se však tento trend zatím nijak nepromítá.