JIP

Výpis příspěvků ke štítku „JIP“

Zeman už nacvičuje chůzi s chodítkem. Jeho zdravotní stav ale zůstává vážný, tvrdí lékaři

Bývalý prezident Miloš Zeman zahájil v motolské nemocnici po prodělané operaci rehabilitaci a absolvoval krátký nácvik chůze s chodítkem. Zůstává však na jednotce intenzivní péče. I když se laboratorní výsledky zlepšují, jeho stav lékařské konzilium nadále hodnotí jako závažný, uvedla ve středu Fakultní nemocnice Motol v tiskové zprávě. Jak dlouho potrvá hospitalizace, lékaři stále nechtějí odhadovat. Na konci týdne by nicméně mohl být exprezident přeložen na interní kliniku.

Ministr obrany USA ležel na JIP, Bidenovi to řekli až za tři dny. Média píší o velké ostudě

Americké ministerstvo obrany minulý týden o hospitalizaci ministra Lloyda Austina ihned neinformovalo ani prezidenta Joea Bidena, zjistila americká média. Podle informací webu Politico a dalších zdrojů se Bílý dům o věci dozvěděl až po třech dnech. Prezidentská kancelář v pondělí nicméně oznámila, že Biden Austinovi nadále důvěřuje a počítá s jeho pokračováním ve funkci.

Krampol se ozval z nemocnice: Tvrdí nesmysly, řekl o manažerovi a prozradil, jak se cítí

Fanoušci Jiřího Krampola si už o něj zřejmě nemusí dělat starosti. I když je známý herec opět v nemocnici, nejde podle něj o nic vážného. Do nemocnice šel hlavně z preventivních důvodů, řekl v rozhovoru pro web Extra.cz. Promluvil také o některých fámách, které o něm šířil jeho manažer Miloš Schmiedberger. Známý herec popírá, že by se v době nemoci „coural po akcích“. Na své zdraví je prý po loňských komplikacích velmi háklivý.

Spolkl baterii a ta mu v těle praskla. Chlapec bojuje o život, lékaři ho ale nemohou operovat

Stačila chvíle nepozornosti a rodiče dvouletého Dylana Alejandra z Mexika musí řešit závažný problém. Chlapec totiž spolkl v nestřeženém okamžiku baterii. Ta cestu trávicím traktem malého Dylana nepřežila v celku, roztrhla se a jedovaté sloučeniny teď ohrožují hocha na životě. Baterie chlapci způsobila popálení jícnu a plicní infekci. O případu informoval web The Mirror.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.

Pětiletá dívka podlehla covidu. Kvůli vládě přišla o roky života, zlobí se zhrzená matka

Pětiletá Ruby z australského Queenslandu byla těžce postižená, její život navíc významně zkrátil covid. Zdrcená matka dává vinu australské vládě, která hranice státu otevřela dříve, než se děti mohly naočkovat. Jedná se o jednu z nejmladších obětí covidu v zemi. „Chci, aby se na ni vzpomínalo jako na krásnou a milou holčičku, ne jako na statistiku,“ prohlásila její matka.

Strach o krále fotbalových agentů. Zástupce Haalanda nebo Ibrahimovice bojuje na JIP

Fotbaloví agenti vyjednávají přestupy za miliony eur či liber, rozhodují o osudech největších hráčů, přesto často zůstávají v pozadí a příliš se o nich nemluví. Jednou z výjimek je Mino Raiola. Pro své neortodoxní vyjednávací praktiky je často nazývaný mafiánem, mnozí ho považují za krajně kontroverzní osobu. Momentálně během přestupového období měl znovu ukazovat něco ze svého umu, nicméně nemůže. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.