CNN Prima News Jiří Čunek

Jiří Čunek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Čunek“

Vyhrocená debata: Měřím všem stejně, říká Hamplová. Vždyť Rusové kradou děti, zuří Šípová

27. listopadu 2022 15:19

Velkou hádkou skončila debata senátorek Jany Zwyrtek Hamplové (nez.) a Adély Šípové (Piráti) v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Hamplová totiž nechtěla jednoznačně odpovědět, zda je Rusko teroristickým státem. Pirátská senátorka své kolegyni z horní komory vmetla, že Rusko unáší z Ukrajiny děti a jako teroristický stát se jednoznačně chová. „Vy to nazvete nějakou válkou, kde umře pár lidí. Vy to s těmi dětmi popíráte,“ rozzuřila se Šípová.

Fiala věří, že EU je plná andělských bytostí. Je akademik, nemá zkušenosti, rýpl si Čunek

27. listopadu 2022 13:46

S kritikou hned několika posledních vlád a také premiéra Petra Fialy (ODS) přišel kvůli energetické krizi lidovecký senátor Jiří Čunek. Ten v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že Fiala je akademik a má málo reálných zkušeností s tím, jak věci fungují. Další hosté se nemohli shodnout, zda je dobrý nápad, čekat na společné unijní řešení. Negativně se k tomu stavěla nezávislá senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. K unijnímu řešení se naopak kloní Pirátka Adéla Šípová.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Pekarovou Adamovou a Schillerovou: Daří se vládě krotit krizi?

25. listopadu 2022 17:09

Drahé energie, drahé potraviny a zřejmě i drahé Vánoce. Dělá vláda maximum? V nedělní Partii Terezie Tománkové o tom diskutovaly předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pak diváky čeká velká politická diskuze senátorek a senátorů napříč politickým spektrem. Hosty budou Adéla Šípová (nestr. za Piráty), Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP), Tomáš Czernin (TOP 09) a Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Sonda do Zlínského kraje: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

25. června 2022 05:11

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Právě tak zní slova některých politiků ze Zlínského kraje. O jejich spolupráci se podle nich vědělo a byla to „veřejná šuškanda“. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se ale vazby neprojevily negativně na kraji. Několik politiků z regionu CNN Prima NEWS popsalo, jak se o tolik diskutovaných vazbách mluvilo.

Čunek: Ukrajinci mohou být pro náš trh požehnáním. Jsou z chudé země a pracovití

31. května 2022 22:47

Ukrajinci jsou nám kulturně i nábožensky blízcí a mohou být pro náš pracovní trh požehnáním. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl lidovecký senátor Jiří Čunek. S europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se shodli, že do Česka by měli být přijímání jen běženci, kteří se u nás dokáží integrovat. Podle Pospíšila si nyní země Visegrádu vylepšily po syrské uprchlické krizi před rokem 2015 v rámci Evropy reputaci.

Čeká nás další a horší uprchlická vlna. Máme informace z Ukrajiny, říká šéf romské strany

18. května 2022 23:17

Čeká nás další a ještě větší uprchlická vlna, zaznělo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS od předsedy romské politické strany Roma Luma Marka Cavaliho. „Jsem v kontaktu s ukrajinským politikem romského původu, který funguje v Kyjevě,“ uvedl. Naopak hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) podle svých slov takové informace nemá.

Čunek: Češi ukrajinské Romy podcenili. Skoro nikdo o ně nestojí a jsou s nimi problémy

13. května 2022 22:27

V pražské Troji vzniklo stanové městečko. Tam se mají přesunout ukrajinští uprchlíci většinou romského původu, kteří v posledních dnech pobývali na Hlavním nádraží. Problémy hlásí i další regiony. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) vláda i komunální představitelé příchod romského obyvatelstva z Ukrajiny podcenili. Bývalý šéf lidovců to naznačil v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Ostrá hádka Lásky a Čunka. Politici se neshodli na adopci dětí homosexuálními páry

16. prosince 2021 06:43

České soudy nebudou uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Česko v tomto ohledu zaostává za světem,“ říká senátor Václav Láska (Senátor 21). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že tito lidé při příjezdu do Čech de facto přestávají být rodiči těchto dětí. Současný stav by naopak zachoval další senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Láska nepochodil. Osvojování dětí homosexuálními páry v cizině Česko uznávat nebude

15. prosince 2021 19:30

Senátoři odmítli novelu, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto ve středu slíbil, že do jara příštího roku předloží komplexní novelu českého práva.

Lidé v karanténě dostanou peníze navíc. Vrátí se i krizové ošetřovné, podepsal Zeman

15. prosince 2021 15:50

Prezident Miloš Zeman podepsal obnovení krizového ošetřovného kvůli koronaviru. Bude činit 80 procent redukovaného základu výdělku, vypláceno bude zpětně od listopadu. Zeman podepsal také návrh, aby lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru, dostávali denně příspěvek až 370 korun. A podnikatelé či lidé pracující na dohodu budou moci žádat o kompenzace.