CNN Prima News Jiří Čunek

Jiří Čunek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Čunek“

Kubáček: Lidovci zamrzli, čeká je řízené předání moci. Nežli Čunka si raději zvolí konec

Největším problémem KDU-ČSL je její zamrzlost, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Strana v jeho očích dlouhodobě fungovala jako „servisní organizace vlády“, a navíc jí nepomohla ani pozice „druhého katana“ celého kabinetu předsedy Mariana Jurečky. V partaji prý dojde k řízenému předání vedení strany. Pokud by se ale lídrem měl stát kontroverzní senátor Jiří Čunek, lidovci podle politologa „raději stranu rozpustí“.

Ministr lže a premiér ho kryje, říká politolog. Zmínil jména možných Jurečkových nástupců

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si svými vyjádřeními ohledně kontroverzního vánočního večírku ze dne tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy sám zkomplikoval situaci, má jasno politolog Lukáš Valeš. Šéf resortu podle něj lhal a premiér Petr Fiala (ODS) ho kryl. Jurečka by prý měl rezignovat nehledě na postoj své strany. Valeš se domnívá, že v čele křesťanských demokratů může stanout ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu K věci zhodnotil i možnosti nástupu dalších straníků jako hejtmana Jana Grolicha či Jiřího Čunka.

Čunek parazituje na romské komunitě, objeví se a je problém. Politik oponoval

K problémům s romskou komunitou ve Vsetíně vždy dochází, když je ve vedení Jiří Čunek. Parazituje na ní a získává si tak politické body. O působení lidoveckého politika si to myslí občanský aktivista Jaroslav Miko, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starosta valašské metropole takové nařčení zcela odmítá a podle něj nestojí za komentář. Hádku ve studiu rozvířil mimo jiné také případ z roku 2006, kdy lidovec vystěhoval romské obyvatele z území města.

Novotný o „kauze kokain“: Ve stínu jiných akcí brněnské ODS je tohle okurková aférka

Celá kauza kolem fotografie brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s bílým práškem připomínajícím kokain je pouze okurkovou aférkou. Uvedl to řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Politička podle něj veškerý rozruch bez problémů ustojí. Primátorky se zastal také poslanec hnutí ANO Patrik Nacher, podle kterého jde pouze o její osobní vizitku. Naopak lidovecký senátor Jiří Čunek považuje obvinění za závažná.

Čunek ostře o vedení lidovců: Jurečka chce pochytat všechny ryby, nás vysává pětikoalice

Dostali jsme se do podobné situace jako sociální demokraté či komunisté s Andrejem Babišem. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL), který naznačil, že ostatní strany pětikoalice lidovcům přebírají voliče. Čunek rovněž kritizoval současné předsednictvo strany v čele s vicepremiérem Marianem Jurečkou. On a ministr zemědělství Marek Výborný si podle Čunka myslí, „že musí pochytat všechny ryby (voliče) v rybníku“.

Čunek ostře k lidovcům: Kolegové ztratili směr. Vláda zavádí tisíce blbin, KDU-ČSL to pohřbí

Lidovci chtějí být dobrými parťáky ve vládě, ale neplní svůj volební program. Kolegové úplně ztratili směr a vláda vymýšlí tisíce blbin, které stranu pohřbí, řekl na konto KDU-ČSL její bývalý předseda a nynější senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Většinu problémů okolo kontroverzního konsolidačního balíčku by podle něj vyřešil návrat superhrubé mzdy, její zrušení považuje za „past na ODS a pětikoalici“. Sám ale do fungování lidovců nechce příliš mluvit. „To nejlepší, co pro stranu může bývalý předseda udělat, je, aby umřel. Budou mu dávat kytky na hrob a říkat, jak byl báječný – zvlášť nyní, když už do ničeho nemluví,“ poznamenal Čunek.

Odměna pro Najmona? Jurečka si protiřečí, mohla to být výhrůžka či vydírání, říká Havlíček

Přístup ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) značí zneužití pravomoci, výhrůžku i vydírání. Uvedl to místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Šéf resortu totiž měl nabídnout někdejšímu generálnímu řediteli Úřadu práce Viktorovi Najmonovi mimořádnou odměnu za to, že rezignuje. Podle Havlíčka si vládní zástupce protiřečí. Jurečka se zatím ke kauze nevyjádřil.

Čunek varuje před změnami v důchodech: Nebude to příznivé. Vláda musí nést odpovědnost

Dosud se každá vláda bála o jasné podobě důchodové reformy referovat. Nemůže to být příznivá zpráva, něco se však stát musí. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Doplnil, že základní věci, které se v poslední době kolem důchodů projednávají, jdou správným směrem. Na co by se podle něj vláda měla zaměřit?

Vyhrocená debata: Měřím všem stejně, říká Hamplová. Vždyť Rusové kradou děti, zuří Šípová

Velkou hádkou skončila debata senátorek Jany Zwyrtek Hamplové (nez.) a Adély Šípové (Piráti) v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Hamplová totiž nechtěla jednoznačně odpovědět, zda je Rusko teroristickým státem. Pirátská senátorka své kolegyni z horní komory vmetla, že Rusko unáší z Ukrajiny děti a jako teroristický stát se jednoznačně chová. „Vy to nazvete nějakou válkou, kde umře pár lidí. Vy to s těmi dětmi popíráte,“ rozzuřila se Šípová.