reklama
CNN Prima News Jiří Čunek

Jiří Čunek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Čunek“

Čunek: Kdyby byla vláda odvážnější, mohli jsme dnes jezdit na hory a žít lépe

18. března 2021 15:04

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) nechává vše na poslední chvílí, a kdyby měla odvahu, mohla být nynější situace daleko lepší. V pořadu K věci to prohlásil senátor a donedávna hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ten zároveň připustil, že kdyby bylo na něm, ruskou vakcínu Sputnik V by nechal v Česku aplikovat i bez souhlasu z Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Stačil by mu k ní souhlas Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Odmítáme být za blbce, Piráti nám lhali, hřímá za STAN místopředseda Gazdík

7. října 2020 13:47
Aktualizováno

Lídr STAN ve Zlínském kraji Petr Gazdík, který je také místopředsedou hnutí, kritizuje jednání Pirátů, dvojblok ve Zlínském kraji nevytvořili. Piráti zástupcům STAN podle Gazdíka při povolebním jednání lhali, nakonec se podle něj přiklonili k variantě koalice, kterou chce vítězné ANO sestavit s Piráty, ODS a ČSSD. Hnutí STAN by mělo ve čtvrtek hlasovat o spolupráci s Piráty při parlamentních volbách. Gazdík navrhne, aby o tom nehlasovali.

PŘEHLEDNĚ: Kdo bude vládnout v krajích? O hejtmanech nemají jasno už jen dva regiony

3. října 2020 22:57
Aktualizováno

Vyjednávání o nových regionálních koalicích se pomalu blíží ke konci. Znovu se potvrdilo, že vítězství ve volbách pro danou stranu automaticky neznamená post hejtmana. Kdo se ujme této funkce v příštích čtyřech letech, není jasné už jen ve dvou krajích, a to v Karlovarském a Plzeňském. Všechny ostatní regiony už mají rozhodnuto.

Babiš s Hamáčkem chtějí Zemanovi navrhnout odvolání šéfa ÚOHS Rafaje

27. července 2020 20:01
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) chtějí po dovolené prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Babiš to řekl na pondělní tiskové konferenci po zasedání vlády. Rafaj v prohlášení pro média uvedl, že respektuje pravomoc vlády jeho odvolání navrhnout, ale nedomnívá se, že by pro jeho odvolání byly splněny podmínky stanovené zákonem o působnosti ÚOHS.

Kumulace funkcí hejtmanů? Čunkovi, Běhounkovi i Oklešťkovi to pomáhá, Půta má podmínku

28. června 2020 19:05

V říjnu čekají Česko krajské volby. Jiří Čunek (KDU-ČSL), Ladislav Okleštěk (ANO) a Jiří Běhounek (za ČSSD) kumulují momentálně pozici hejtmana s mandátem v Parlamentu České republiky. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN prima NEWS se shodli, že pokud má člověk dobrý tým, zvládnout to jde. Jejich kolega a hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) je obdivuje.

reklama