CNN Prima News Jiří Růžička

Jiří Růžička

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Růžička“

Herce Jiřího Růžičku se v nemocnici pokusila zabít zdravotní sestra. Nesnášela jeho matku

Herec Jiří Růžička, kterého nejvíce proslavila role tlustého Josefa v komediích Slunce, seno... se během svého krátkého života stačil oženit třikrát, všechna manželství ale skončila rozvodem. V nemocnici, kde bojoval o život, zažil scénu jako z hororu. Zemřel ve věku 43 let, od jeho smrti 20. února uplynulo 25 let. Jaké bylo jeho soukromí?

Dvacet let od smrti Heleny Růžičkové: Kdyby to dnes viděla, klepla by ji pepka, říká Troška

Excelentní herečka, upřímná žena, která bez rozpaků do očí vždycky řekla, co si zrovna myslí. Milující matka, která jediného syna Jiřího zahrnovala velkou láskou. Taková byla Helena Růžičková, od jejíž smrti 4. ledna uplynulo 20 let. Její soukromý život by vydal na román. Pro CNN Prima NEWS na ni zavzpomínal její blízký přítel, režisér Zdeněk Troška.

Národní program Česká kvalita: Spolehlivé školní batohy? Hledejte značku ITC

Rok co rok rodiče prvňáčků, ale i starších žáků základních škol nevycházejí z úžasu. Údiv dospělých se obvykle týká především vybavení, které školáci potřebují. Jak nám média pravidelně se začátkem školního roku ukazují, hmotnost toho, co musejí malí žáci donést do lavic, se postupně zvyšuje. Navzdory tomu, že elektronika vládne světu, dětská záda zatěžují kila a kila sešitů, učebnic a dalších pomůcek. Jak to zvládnout co nejlépe? Bezpochyby pomůže vhodný batoh, který dokáže zátěž rozložit tak, aby ji děti bez problémů unesly. Takový umí vyrobit například společnost Karton P+P, která za něj navíc získala i značku kvality ITC v rámci Národního programu Česká kvalita.

Mladí si v covidu zvykli být v posteli a nic nedělat, řekl Pirk. Poradil, jak začít sportovat

Mladým lidem jsme na dva roky zakázali sportovat. I proto si teď zvykli být v posteli a nic nedělat. To si o současné situaci mladých Čechů myslí kardiolog a senátor za koalici SPOLU Jan Pirk, který byl hostem pořadu Nový den. Běh, kterému se sám věnuje, považuje pro mladší ročníky za ideální možnost, jak si zlepšit zdraví a celkovou kondici. Těm, kteří nejsou zvyklí na delší sportovní aktivitu, by doporučil začít pravidelnou chůzí, třeba i s holemi, které se využívají během tzv. nordic walking.

Majerová přirovnala Rakušana k postiženým s Downovým syndromem. Ministr jí úder vrátil

Šéfka Trikolory Zuzana Majerová přirovnala ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) k lidem, kteří trpí diagnózou Downova syndromu. Za podivný příměr, k němuž využila podobnosti loga Mezinárodního dne Downova syndromu a ukrajinské stuhy, nyní čelí ostré kritice. Do Majerové se pustila například ministryně obrany Jana Černochová (ODS), jaderná fyzička Dana Drábová či senátor Jiří Růžička (za TOP 09). Později se ozval i Vít Rakušan.

Chcete si zapinkat s Rusy? Český olympijský výbor čelí kritice za odmítání bojkotu her

Český olympijský výbor (ČOV) sice nepodporuje možnou účast Rusů a Bělorusů na letních olympijských hrách 2024 v Paříži. Zároveň však sdělil, že nezvažuje bojkot v případě, kdyby se tak stalo. Za to čelí ostré kritice. Někteří aktivisti, politici i sportovci upozorňují, že by šlo o propagaci ruských zločinů, které Moskva za pomoci Minsku páchá na Ukrajině. O snahu zrušit zákaz ruským a běloruským sportovcům v posledních dnech usiluje Mezinárodní olympijský výbor (MOV).