reklama
CNN Prima News Jiří Růžička

Jiří Růžička

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Růžička“

Sledujte ZÁZNAM: Senátoři napadli vyhlášku o povinném očkování. Jaký zvolili postup?

5. ledna 2022 09:12

Skupina senátorů oznámí podrobnosti ke své ústavní stížnosti na vyhlášku o povinném očkování. Tu se bývalá vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla zavést od letošního března pro lidi nad 60 let a vybrané profese. Nový kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje z předpisu vyřadit povinné očkování minimálně pro seniory. Tiskovou konferenci, která je plánovaná na 9:30, můžete sledovat on-line na webu cnn.iprima.cz.

Hrad je vysoce rizikový. Bezpečnostní kontroly jsou potřeba, potvrdila policie

4. ledna 2022 18:59

Policie České republiky potvrdila tvrzení Pražského hradu ohledně potřeby bezpečnostních kontrol. Opatření na Hradě podle policistů odpovídají prvnímu stupni ohrožení terorismem, sídlo hlavy státu je vyhodnoceno jako vysoce rizikové. A je jedno, zda se v něm prezident nachází, nebo ne. Znovu se policisté na potřebu kontrol na Hradě zaměří v únoru. Policie i Hrad tak reagují na výzvy senátorů ohledně zrušení kontrol.

Puč a nenávist. Spory mezi politiky a Hradem pokračují, tentokrát jde o vstupní kontroly

3. ledna 2022 16:21

Slovní roztržky mezi některými senátory a Hradem pokračují. Tentokrát není tématem přímo zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, ale výzva na zrušení vstupní bezpečnostní kontroly do areálu Pražského hradu. Jenže Hrad se proti tomu razantně ohradil a vůči senátorům použil slova jako puč, nenávist nebo průhledné dezinformace.

Selhání medicíny a morálky. Zrušte povinné očkování, vyzývá Válka iniciativa lékařů

29. prosince 2021 13:47

Přes dvacet lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků vyzvalo v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby co nejdříve zrušil vyhlášku o povinném očkování proti covidu u některých profesí a lidí nad 60 let. Vyhláška je podle nich „bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky“. Argument, že očkování brání těžkému průběhu nemoci, podle nich platí jen pro rizikové skupiny.

Senátor Růžička: Mynářovo chování je hanebné. Lidé kolem Zemana se jen snaží získat čas

19. října 2021 14:14

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN) považuje chování ředitele kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře v posledních dnech za hanebné. Podle něj se akorát snaží získat čas. Uvedl to v pořadu K věci na stanici CNN Prima NEWS. Růžička zároveň připomněl, že diskutovaný článek 66 byl v minulosti použit již dvakrát.

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

16. ledna 2021 12:20

Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila bezprecedentní čin studenta Jana Palacha, který se před 52 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Počátkem roku 1969 tak učinil v pokusu o vyburcování lidí z letargie, do níž společnost upadala po srpnové okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. V den 52. výročí jeho činu Vystrčil s dalšími třemi senátory položil květiny a svíčky v místě, kde událost připomíná dřevěný kříž v chodníku pod Národním muzeem.

V čele Senátu zůstane Vystrčil. Vládní ANO a ČSSD nemají vlastní kluby

11. listopadu 2020 10:48
Aktualizováno

V čele horní komory zůstane Miloš Vystrčil (ODS), který jako jediný kandidát obhájil svojí předsednickou funkci. V tajné volbě dostal 73 ze 77 hlasů. Místopředsedy Senátu zůstali Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů s Jiřím Oberfalzerem z klubu ODS a TOP 09. Novou místopředsedkyní je Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Senát je téměř kompletní, 25 letos zvolených senátorů složilo slib. Dodatečně by tak měli učinit Helena Pešatová a Karel Zitterbart z klubu Starostů, kteří se středeční schůze neúčastnili. Senát se schází poprvé v povolebním složení, aby rozhodl o svém budoucím uspořádání. Vládní hnutí ANO a ČSSD nebudou mít své vlastní kluby, spojily se do jednoho s názvem PROREGION.

Senát: V čele zůstává Vystrčil, ve vedení Růžička, Horník, Oberfalzer a Seitlová

29. října 2020 10:53

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil ve čtvrtek předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Senátoři TOP 09 odchází z klubu starostů, vedou námluvy s ODS. Hraje se i o Vystrčila

13. října 2020 23:23

Čtveřice senátorů TOP 09 odejde ze senátorského klubu Starostů a nezávislých (STAN). Informaci potvrdil mluvčí strany Vladan Vaněk. Podle 1. místopředsedy strany Tomáše Czernina je ve hře založení samostatné frakce, k čemuž je ale potřeba pět členů horní komory, nebo se lidé z TOP 09 přidají k jinému klubu, v této souvislosti se spekuluje o ODS. Ta by tak měla nejsilnější klub v Senátu.

reklama