CNN Prima News Jiří Růžička

Jiří Růžička

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Růžička“

OBRAZEM: Současný šéf, bývalá ministryně spravedlnosti i herec. Kdo se dostal do Senátu?

1. října 2022 20:15

Senátní volby jsou u konce, do horní komory Parlamentu se dostalo několik nových i staronových tváří. Neúspěšnější byla ve volbách koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), která získala dohromady 18 mandátů. Hnutí ANO obsadilo tři místa, STAN i uskupení Senátor 21 po jednom. Neuspěli Piráti ani SPD. Kdo všechno se dostal do Senátu?

Okamura ke svému přešlapu: Měl jsem volební lístek pro Růžičku ještě roztrhat a sníst?

25. září 2022 17:17

Šéf SPD Tomio Okamura už druhý den obhajuje svůj protestní hlas pro znovuzvoleného senátora Jiřího Růžičku. Ten obhájil svůj post v horní komoře parlamentu již v prvním kole. Ačkoliv Okamura volební lístek přeškrtal a natrhnul, stále pravděpodobně platil. „Měl jsem ten lístek ještě zmuchlat? Sníst? Roztrhat na kusy? Ještě něčím polít? Hlavně jsem rád, že jsem vyjádřil nesouhlas s politikou vlády Petra Fialy (ODS),“ doplnil pobaveně Okamura v povolební Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Růžička opět senátorem hned v 1. kole. Okamurův hlas mu možná pomohl, vyčnívá ve výsledcích

25. září 2022 12:54

Senátorem ve volebním obvodu Praha 6 bude Jiří Růžička (TOP 09). Hned v prvním kole získal 50,28 procenta voličů. Celkem pro něj hlasovalo 18 301 lidí, jedním z nich byl i šéf SPD Tomio Okamura. Ten volil Růžičku ryze demonstrativně jako nesouhlas se současnou vládou pětikoalice, lístek se pokusil znehodnotit natrhnutím a přeškrtnutím. To ovšem k zneplatnění nestačilo a právě jeho hlas poněkud vyčnívá z volebních výsledků.

Expert vysvětlil Okamurovu blamáž: Co kdyby lístek počmáralo dítě nebo poničil pes?

24. září 2022 22:58

Předseda SPD Tomio Okamura chtěl v pátek vyjádřit nesouhlas s Fialovou vládou. Jeho hnutí na Praze 6, kde volí, však do senátních voleb nepostavilo svého kandidáta. Okamura se tak rozhodl znehodnotit lístek pro Jiřího Růžičku (za TOP 09), který mandát obhajuje. Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně. Vyplývá to z vyjádření mluvčího Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jana Cieslara.

Nečekané, děkujeme za podporu, vzkazuje vláda ironicky. Okamura omylem podpořil TOP 09

23. září 2022 23:57

Zástupci koalice Spolu i část veřejnosti se baví incidentem šéfa SPD Tomia Okamury ve volební místnosti. Opoziční politik volil na Praze 6, kde jeho hnutí kandidáta do Senátu nepostavilo. Rozhodl se tedy demonstrativně znehodnotit lístek obhajujícího senátora Jiřího Růžičky (za TOP 09). Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně.

Komentátor: Okamura dal voličům SPD návod, jak pomoct vládě. Měl by si přečíst volební zákon

23. září 2022 23:25

Předseda SPD Tomio Okamura v senátních volbách zřejmě omylem hlasoval pro obhajujícího senátora Jiřího Růžičku (TOP 09). TOP 09 i celou vládní koalici přitom hlasitě kritizuje. Volební lístek chtěl původně znehodnotit, podle zákona to ale neudělal dostatečně. Finální slovo bude mít volební komise. Podle komentátora Thomase Kulidakise by bylo lepší nastudovat si, jak se volí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že znehodnotit volební lístek je jednoduché.

Sledujte záznam: Fiala či Hřib uctili památku padlých při okupaci v srpnu 1968

21. srpna 2022 11:08

U budovy Českého rozhlasu v Praze si pamětníci, politici a další občané připomněli 54. výročí okupace Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy. Zúčastnili se mj. premiér Petr Fiala (ODS), první místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) či pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).