reklama
CNN Prima News Jitka Chalánková

Jitka Chalánková

Výpis příspěvků ke štítku „Jitka Chalánková“

Senátorky chtějí řešit očkování až u soudu v Haagu. Babiš jim doporučil psychiatra

30. září 2021 23:42

To, že mají očkovaní lidé oproti neočkovaným výhody, by podle senátorek Aleny Dernerové (nestr.) a Jitky Chalánkové (nestr.) mohl být zločin proti lidskosti. Chtějí, aby situaci prošetřil dokonce Mezinárodní trestní soud v Haagu. I v senátorských klubech, které se hlásí k podpoře očkování, se tu a tam objeví několik jedinců, kteří ho odmítají. A tak je pár dnů před volbami oheň na střeše.

Zvýhodňování očkovaných je zločin proti lidskosti. Senátorky žalují vládu u soudu v Haagu

29. září 2021 15:16

Senátorky Jitka Chalánková z klubu ODS a Alena Dernerová z klubu Starostů požádaly Mezinárodní trestní soud v Haagu, aby vyšetřoval představitele české vlády. Podezírají je ze zločinů proti lidskosti. Důvodem jsou vládní opatření, která podle nich zvýhodňují očkované proti koronaviru a omezují neočkované. Senátorky to ve středu sdělily novinářům.

Kauza Barnevernet pokračuje: Český soud svěřil Michalákové odebrané syny do péče

29. ledna 2021 18:48

Případ Evy Michalákové, které norská sociální služba (Barnevernet) před deseti lety odebrala dva syny, má další pokračování. Okresní soud v Hodoníně jí totiž tento týden formálně svěřil děti do péče. Uvedla to v pátek členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.

Senátorka chce přísnější výběr pěstounů. Případ utýrané Valerie se nesmí opakovat, říká

22. července 2020 07:08

Opatrovnické soudy by měly mít možnost zjišťovat úplnou trestní minulost žadatelů o opatrovnictví dětí i dalších svěřených osob, znát by měly i již zahlazená odsouzení žadatelů, navrhuje senátorka z klubu ODS Jitka Chalánková. Reaguje tak mimo jiné na případ nezvěstné a pravděpodobně utýrané Valerie, která byla svěřena do péče své babičky odsouzené v minulosti za týrání vlastních dětí. To se nesmí opakovat, uvedla senátorka.

reklama