reklama

Jste vláda, co kyne. Máte tolik ministrů, že sedí ve dvou řadách, vmetl kabinetu Nacher

Nová vláda chce šetřit, ale přitom má rekordní počet ministrů. Tento paradox kabinetu vyčetl v druhé části nedělní Partie Patrik Nacher (za ANO), který debatoval s Janem Skopečkem (ODS), Jakubem Michálkem (Piráti) a Janem Hrnčířem (SPD).

reklama

Diskutující v Partii řešili rekordní deficit rozpočtu, který se zastavil na čísle 420 miliard. Michálek v debatě navrhl, aby se vláda snažila šetřit i na drobnostech, které v dlouhodobém horizontu mohou přinést kabinetu úspory.

„Je důležité, aby to nebyly slepé škrty, dobrý hospodář přemýšlí v delším horizontu. V Poslanecké sněmovně máme například špatná okna a topíme elektřinou. Správný hospodář by tedy vyměnil okna, aby tam neunikalo teplo – a ušetřili bychom elektřinu. Kdybychom tato opatření činili na všech úřadech, znamenalo by to vyšší investice na začátku, ale pak se to vrací, i po pár letech,“ myslí si pirátský poslanec.

Také Skopeček by šetřil i na drobnostech. „Musíme šetřit na úřadech, státu, na sobě. Já jsem třeba přišel s návrhem, abychom do Bruselu nejezdili první třídou, ale druhou,“ řekl v Partii.

Vláda kyne, míní Nacher

Nacher naopak v Partii počínání předešlé vlády hájil, schodek mohl být kvůli covidu podle něj ještě mnohem horší. V pořadu také kritizoval paradox, že vláda chce sice šetřit, ale potřebuje rekordní počet resortů.

„Na první pohled je to vysoký schodek. Byl ale covid, je nakonec nižší. Rekordně se snížily daně, rekordně se investuje. Zvýšily se platy učitelů, policistů. Z tohoto kontextu to nehodnotím tak krizově jako kolegové,“ řekl opoziční poslanec k deficitu.

„To vy jste vláda, co kyne,“ pokračoval Nacher. „Vy máte rekordní počet ministrů, že musíte mít další židli a sedět ve dvou řadách,“ rozohnil se směrem ke Skopečkovi.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama