reklama

Klusák: Příběh Babiše juniora je antická tragédie. Oslovil jsem ho kvůli hranému filmu

Po setkání Andreje Babiše mladšího s otcem Andrejem Babišem při zahájení kampaně ANO v Ústí nad Labem lidé spekulovali o tom, zda se nejednalo o cílenou akci. Ve vysílání CNN Prima NEWS však režisér Vít Klusák tuto možnost popřel. Se synem premiéra sice hovoří o spolupráci, ale na hraném filmu. „Před volbami se nic neobjeví,“ vyvrátil spekulace.

reklama

Klusák znovu zopakoval, že všechno byla jen náhoda, ačkoliv se to mnohým lidem může zdát absurdní. „Před dvěma měsíci jsem Babiše mladšího oslovil přes Twitter s jedním filmovým nápadem. Odepsal mi a pozval mě na narozeninovou oslavu. Tam jsme se poprvé viděli tváří v tvář. Nabídl jsem mu kdykoliv pomoc a on se mi následně ozval,“ vzpomínal režisér.

Syn premiéra ho poprosil, zda by ho nezavezl do Ústí nad Labem. „Mezitím jsme se párkrát setkali a bavili o mém filmovém nápadu, ale je osloven ještě dalšími filmaři. Je jen na něm, s kým něco takového podnikne,“ sdělil s tím, že na ničem konkrétním dosud s Babišem mladším nespolupracuje. V Ústí ho Klusák zavezl na univerzitu, kde premiérův syn navštívil klinického psychologa a podstoupil několik testů.

„Poté jsem mu chtěl ukázat Ústí seshora. Restauraci, kam jsme vyjeli, dobře znám z natáčení. Po příjezdu jsme si ale všimli, že je všude hodně policistů. Ptali jsme se, zda je tam nějaký policejní kongres,“ vyprávěl. Na zahrádku se posadit nemohli, a tak vyrazili do vnitřních prostor. Poznal je však recepční, který jim sdělil, že se jedná o vtipnou situaci, protože „na druhé straně je Andrejův otec“. „(Babiš mladší) řekl, ať zapnu telefon, že popřeje otci k narozeninám,“ doplnil Klusák.

Nikdo ho ještě nevyslechl

Přestože se mnohým může vyprávění o náhodě zdát absurdní, režisér si za ním stojí. „Leckomu se to nechce věřit, ale vesmír někdy takové možnosti nabídne. I kdybychom tam ale jeli naschvál, je přece důležité, aby se novináři věnovali především tomu, jak to bylo s kauzou Čapí hnízdo a odvlečením (Babiše juniora) na Krym,“ apeloval.

Andrej Babiš mladší je v České republice od doby, kdy na jižní Moravě řádilo tornádo. „Dosud ale nebyl velkými médii osloven, aby vysvětlil svou pozici v dotačním podvodu a odvlečení na Krym. Strávil jsem s ním čtyři odpoledne a je to vtipný, duchapřítomný a naprosto konzistentní člověk, který opakuje stále totéž,“ zdůraznil Klusák. Redakce CNN Prima NEWS se již několikrát pokusila Andreje Babiše mladšího kontaktovat s žádostí o rozhovor, ale neúspěšně.

Následně vyvrátil možnost, že by se jeho spolupráce s Babišem mladším měla týkat dokumentu. „Neoslovil jsem ho kvůli dokumentu, ale hranému filmu. Včera jsme nic nenatáčeli, bavili jsem se o spolupráci na scénáři. Žádný dokument se nechystá a před volbami se nic neobjeví. Nejsem v žoldu žádných stran, nejde mi o to politicky porážet jeho otce,“ zdůraznil s tím, že ho zajímají příběhy s přesahem. „A to, co se stalo juniorovi, je prostě antická tragédie nevídaných rozměrů,“ sdělil.

Premiér Babiš režiséra Klusáka označil v pátek za podvodníka. „Je to člověk, kterého nechci ani komentovat. Natočil o mně film, dnes ovládá mého syna, jak jsme včera viděli. Mám velký strach o zdraví svého syna, o děti se celý život vzorně starám. Takový hnus a dno jsme tady ještě nezažili,“ nechal se slyšet.

Na tato slova následně ve vysílání CNN Prima NEWS reagoval i Klusák. „Z úst velkého podvodníka se to poslouchá jako absurdní vzkaz. Premiér svého syna prokazatelně zneužil jako bílého koně. Z úst někoho, kdo byl schopný využít své dítě, aby zakryl obří dotační podvod, to zní absurdně,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Babiš je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co volíš. Do vlády s SPD by šel

„Andrej Babiš (ANO) je jako bonboniéra,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Podle něj se způsob vládnutí současného premiéra může změnit podle toho, kdo s ním po volbách do Poslanecké sněmovny půjde do koalice. S komentátorkou CNN Prima NEWS Barborou Zpěváčkovou se shodli, že ANO by do vlády po určitých ústupcích s SPD šlo.

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama