reklama

Klusák: Příběh Babiše juniora je antická tragédie. Oslovil jsem ho kvůli hranému filmu

Po setkání Andreje Babiše mladšího s otcem Andrejem Babišem při zahájení kampaně ANO v Ústí nad Labem lidé spekulovali o tom, zda se nejednalo o cílenou akci. Ve vysílání CNN Prima NEWS však režisér Vít Klusák tuto možnost popřel. Se synem premiéra sice hovoří o spolupráci, ale na hraném filmu. „Před volbami se nic neobjeví,“ vyvrátil spekulace.

reklama

Klusák znovu zopakoval, že všechno byla jen náhoda, ačkoliv se to mnohým lidem může zdát absurdní. „Před dvěma měsíci jsem Babiše mladšího oslovil přes Twitter s jedním filmovým nápadem. Odepsal mi a pozval mě na narozeninovou oslavu. Tam jsme se poprvé viděli tváří v tvář. Nabídl jsem mu kdykoliv pomoc a on se mi následně ozval,“ vzpomínal režisér.

Syn premiéra ho poprosil, zda by ho nezavezl do Ústí nad Labem. „Mezitím jsme se párkrát setkali a bavili o mém filmovém nápadu, ale je osloven ještě dalšími filmaři. Je jen na něm, s kým něco takového podnikne,“ sdělil s tím, že na ničem konkrétním dosud s Babišem mladším nespolupracuje. V Ústí ho Klusák zavezl na univerzitu, kde premiérův syn navštívil klinického psychologa a podstoupil několik testů.

„Poté jsem mu chtěl ukázat Ústí seshora. Restauraci, kam jsme vyjeli, dobře znám z natáčení. Po příjezdu jsme si ale všimli, že je všude hodně policistů. Ptali jsme se, zda je tam nějaký policejní kongres,“ vyprávěl. Na zahrádku se posadit nemohli, a tak vyrazili do vnitřních prostor. Poznal je však recepční, který jim sdělil, že se jedná o vtipnou situaci, protože „na druhé straně je Andrejův otec“. „(Babiš mladší) řekl, ať zapnu telefon, že popřeje otci k narozeninám,“ doplnil Klusák.

Nikdo ho ještě nevyslechl

Přestože se mnohým může vyprávění o náhodě zdát absurdní, režisér si za ním stojí. „Leckomu se to nechce věřit, ale vesmír někdy takové možnosti nabídne. I kdybychom tam ale jeli naschvál, je přece důležité, aby se novináři věnovali především tomu, jak to bylo s kauzou Čapí hnízdo a odvlečením (Babiše juniora) na Krym,“ apeloval.

Andrej Babiš mladší je v České republice od doby, kdy na jižní Moravě řádilo tornádo. „Dosud ale nebyl velkými médii osloven, aby vysvětlil svou pozici v dotačním podvodu a odvlečení na Krym. Strávil jsem s ním čtyři odpoledne a je to vtipný, duchapřítomný a naprosto konzistentní člověk, který opakuje stále totéž,“ zdůraznil Klusák. Redakce CNN Prima NEWS se již několikrát pokusila Andreje Babiše mladšího kontaktovat s žádostí o rozhovor, ale neúspěšně.

Následně vyvrátil možnost, že by se jeho spolupráce s Babišem mladším měla týkat dokumentu. „Neoslovil jsem ho kvůli dokumentu, ale hranému filmu. Včera jsme nic nenatáčeli, bavili jsem se o spolupráci na scénáři. Žádný dokument se nechystá a před volbami se nic neobjeví. Nejsem v žoldu žádných stran, nejde mi o to politicky porážet jeho otce,“ zdůraznil s tím, že ho zajímají příběhy s přesahem. „A to, co se stalo juniorovi, je prostě antická tragédie nevídaných rozměrů,“ sdělil.

Premiér Babiš režiséra Klusáka označil v pátek za podvodníka. „Je to člověk, kterého nechci ani komentovat. Natočil o mně film, dnes ovládá mého syna, jak jsme včera viděli. Mám velký strach o zdraví svého syna, o děti se celý život vzorně starám. Takový hnus a dno jsme tady ještě nezažili,“ nechal se slyšet.

Na tato slova následně ve vysílání CNN Prima NEWS reagoval i Klusák. „Z úst velkého podvodníka se to poslouchá jako absurdní vzkaz. Premiér svého syna prokazatelně zneužil jako bílého koně. Z úst někoho, kdo byl schopný využít své dítě, aby zakryl obří dotační podvod, to zní absurdně,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii
Koronavirus

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii

Ačkoliv řada lidí vyzývá vládu premiéra Petra Fialy (ODS) k tomu, aby zrušila většinu současných protiepidemických opatření, jako to udělali například Britové, podle kabinetu by to bylo předčasné. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale potvrdil, že jeho tým o možném rozvolnění restrikcí často hovoří. Vláda už představila svou předpověď, kdy by „návrat k normálu“ mohl nastat.

Vojáci NATO by mohli být kvůli ruské hrozbě i na Slovensku, přiznal šéf diplomacie

Spojenci v Severoatlantické alianci (NATO) zvažují podle slovenského ministra zahraničí Ivana Korčoka nasazení jednotek i na Slovensku. Korčok to ve čtvrtek řekl novinářům v souvislosti s napětím mezi Ukrajinou a Ruskem. Server Sky News napsal, že zmíněné úvahy se týkají možnosti vytvoření bojových jednotek s tisícovkou příslušníků, které by kromě Slovenska působily také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

Válek: K vakcíně „pro odmítače“ se lidé mohou hlásit od února. Omikron vyvrcholí příští týden

K vakcíně „pro odmítače“ od firmy Novavax se lidé mohou hlásit od 1. února, oznámil ve čtvrtek na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Novavax vznikl starší metodou a mohl by tak přesvědčit i ty, kteří se obávají novějších mRNA vakcín. Vrchol omikronové vlny by pak měl podle Válka přijít příští týden, kdy bude přibývat až 80 tisíc nakažených denně.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Játra zničená alkoholem a delirium. Stehlíková má Zemanovi do týdne zaplatit milion

Pražský hrad oficiálně zaslal psychiatričce Džamile Stehlíkové předžalobní výzvu. Jejím předmětem jsou výroky lékařky o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Stehlíková uvedla, že hlava státu byla na podzim hospitalizována v souvislosti s jeho konzumací alkoholu a následnými problémy s játry. Zeman a jeho okolí po ní požadují omluvu, milion korun a také jména svých zdrojů.

reklama

Domácí zpravodajství

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Farský si odlet do USA špatně spočítal. Měl požádat matematika Janečka, glosoval politolog

Místopředseda hnutí STAN Jan Farský si myslel, že odlet na stáž do Spojených států mu projde. „Špatně si to spočítal. Možná se měl zeptat Karla Janečka, že by mu to propočítal lépe,“ glosoval ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Josef Mlejnek. Ten také společně s komentátorem Českého rozhlasu Plus Petrem Hartmanem diskutoval o aktuální atmosféře mezi Piráty a STAN.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

reklama