CNN Prima News kácení

kácení

Výpis příspěvků ke štítku „kácení“

Politička na vozíku se nedostala na klimatický summit. Chyběl bezbariérový přístup

Izraelská ministryně pro energetiku Karine Elharrarová, která se pohybuje na vozíku, upozornila, že kvůli absenci bezbariérového přístupu se nemohla dostat na místo, kde ve skotském Glasgow probíhá klimatický summit OSN. Světoví lídři se chystají na klimatické konferenci COP26 podepsat dohodu, v níž se zaváží, že do roku 2030 zvrátí úbytek světových lesů.

Z okolí Máchova jezera má zmizet 100 tisíc stromů. Je to zbytečné, zlobí se místní

Na sto tisíc stromů v blízkém okolí Máchova jezera plánují v brzké době pokácet lesníci z Doks. Stromy mají padnout zhruba na tisíci hektarech, na nichž městské lesy hospodaří. Obyvatelům Starých Splavů, které pod Doksy spadají, se takto masivní kácení nelíbí, podle nich zbytečně z lesa mizí zdravé stromy. Lesníci říkají, že po letech bez větších zásahů je kácení nezbytné, padne při něm asi čtvrtina vzrostlých stromů.

Důchodce terorista už opustil brány věznice. Odpykal si dvě třetiny trestu

Aktualizováno

Okresní soud v Nymburce v úterý dopoledne podmíněně propustil Jaromíra Baldu, který byl odsouzen na čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem. Informoval o tom jeho advokát Aleš Tolnay. Balda pokácel stromy na trať na Mladoboleslavsku, stal se prvním člověkem odsouzeným v České republice za teroristický útok. Kolem 14. hodiny Balda opustil brány věznice.

Odlesňování Amazonie je nejrychlejší za posledních 11 let. Může za to politika brazilského prezidenta Bolsonara

Amazonie mizí stále rychleji. Podle zprávy od brazilského Národního ústavu se tento rok odlesňování zvýšilo o 30 %. Ekologové z této kritické situace viní brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Ten totiž nepodporuje boj proti nezákonným těžbám a tvrdí, že je důležitější podpořit spíše hospodářský růst Brazílie. Uvedl to server NPR.