Zeman poslal Kajínkovi po bouračce důrazné varování: Má sekat dobrotu, ať si dá pozor

Ať už si ve vlastním zájmu dá příště pozor, vzkázal bývalý prezident Miloš Zeman omilostněnému Jiřímu Kajínkovi, který měl v sobotu vážnou dopravní nehodu se svým mercedesem. Kajínek boural na silnici z Osové Bítýšky na Žďársku směrem do Velké Bíteše, když vjel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem. V něm cestovaly dvě osoby, které následně skončily v nemocnici.

Doživotně odsouzeného Kajínka tehdejší prezident Zeman omilostnil v roce 2017 s tím, že sedm let nesmí spáchat žádný trestný čin. V sobotu byl ale Kajínek účastníkem nehody, když u Velké Bíteše vjel se svým Mercedesem S class do protisměru a narazil do protijedoucí Škody Roomster. Nešlo přitom o první Kajínkovu nehodu. Omilostněný vězeň totiž boural již v roce 2017. Zeman mu proto poslal varovný vzkaz.

„Milost Jiřímu Kajínkovi byla podmíněna tím, že nejméně sedm let bude sekat dobrotu a nedopustí se žádného trestného činu. Vzkázal bych mu, ať už si ve vlastním zájmu dá příště pozor,“ řekl Zeman podle webu Život v Česku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Auto v plamenech a boj o život. Strážníci v Brně zachránili muže, který přestal dýchat

Kajínek prý nehody lituje. „Samozřejmě mě to strašně mrzí a je mi to líto. Je tam nepřehledná pravotočivá zatáčka, jel jsem tam poprvé v životě,“ uvedl Kajínek pro CNN Prima NEWS s tím, že ho také zradila navigace. „Je to docela smutný příběh. Nemohl jsem se dostat na dálnici a navigace mě pořád vedla oklikami a bohužel se stala taková věc. Mrzí mě to,“ dodal.

Zatímco Kajínek vyvázl z nehody bez zranění, dvaapadesátiletý Jiří a jeho manželka, osmačtyřicetiletá Jitka, takové štěstí neměli. „Utrpěli lehká zranění, a to zhmoždění hrudníku. Převezli jsme je do nemocnice v Mostišti,“ sdělil mluvčí záchranky Petr Janáček podle webu Blesk.cz.

Příčinou nehody se nyní bude zabývat policie. Podle ní nebyl ani jeden z řidičů pod vlivem alkoholu. Advokát Jan Černý ale míní, že Kajínkovi návrat do vězení nehrozí. „Tuto nehodu vidím na přestupek. I kdyby to měl být trestný čin, tak je to pořád skutek z nedbalosti, a tím podmínku neporuší,“ vysvětlil Černý. Podobně to vidí i Kajínek. „Vliv na moji svobodu to doufám mít nebude. Strašně mě to mrzí. V životě se stávají různé věci. Hlavní je, aby byli všichni zdraví,“ uzavřel.

Tagy:
nehoda Mercedes-Benz Miloš Zeman trestný čin Jiří Kajínek Velká Bíteš okres Žďár nad Sázavou Škoda Roomster Osová Bítýška