reklama

Kalifornií se prohnala dvě tornáda. Živel vyvracel stromy a odstřihl lidi od proudu

V pondělí odpoledne se Kalifornií v podobném čase prohnala dvě tornáda, která způsobila výpadek elektrického proudu a vyvrátila několik stromů. Při řádění živlu naštěstí nebyl nikdo zraněn. Za posledních deset let se místní v americkém státě museli vypořádat se 39 tornády.

reklama

Pondělní útok živlu započal v půl druhé odpoledne, kdy jej zaznamenaly meteorologické stanice v Sacramentu. Tornádo vyvrátilo velký dub, zpřetrhalo elektrické vedení a zdevastovalo stodolu. Sotva se místní v oblasti městečka Corning vzpamatovali, zhruba šestnáct kilometrů daleko se objevilo další tornádo.

Druhý ničivý sloupec zaznamenali meteorologové krátce po půl třetí odpoledne. Druhé tornádo se naštěstí objevilo na otevřeném prostranství, takže nikoho neporanilo a brzy se vypařilo.

Tornáda jsou v západním státě USA častá. Podle americké CNN se jich za několik posledních let prohnalo Kalifornií už 39. Běžně se ale vyskytují dvě až tři za rok, lednová dvě tornáda tak v Kalifornii dost možná naznačují „bohatší“ tornádovou sezónu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

COVID-19 se znovu rychleji šíří. Počet obětí za jediný den vzrostl téměř o 200

COVID-19 se znovu rychleji šíří. Počet obětí za jediný den vzrostl téměř o 200

Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve čtvrtém stupni. Opět ale vzrostlo reprodukční číslo ukazující, kolik lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný. Má hodnotu 0,76. V pondělí přibylo v Česku 7590 nakažených, méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných ale vzrostl na 6666 a počet úmrtí se zvýšil téměř o 200.

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Další články
reklama
reklama