reklama

Kalifornií se prohnala dvě tornáda. Živel vyvracel stromy a odstřihl lidi od proudu

V pondělí odpoledne se Kalifornií v podobném čase prohnala dvě tornáda, která způsobila výpadek elektrického proudu a vyvrátila několik stromů. Při řádění živlu naštěstí nebyl nikdo zraněn. Za posledních deset let se místní v americkém státě museli vypořádat se 39 tornády.

reklama

Pondělní útok živlu započal v půl druhé odpoledne, kdy jej zaznamenaly meteorologické stanice v Sacramentu. Tornádo vyvrátilo velký dub, zpřetrhalo elektrické vedení a zdevastovalo stodolu. Sotva se místní v oblasti městečka Corning vzpamatovali, zhruba šestnáct kilometrů daleko se objevilo další tornádo.

Druhý ničivý sloupec zaznamenali meteorologové krátce po půl třetí odpoledne. Druhé tornádo se naštěstí objevilo na otevřeném prostranství, takže nikoho neporanilo a brzy se vypařilo.

Tornáda jsou v západním státě USA častá. Podle americké CNN se jich za několik posledních let prohnalo Kalifornií už 39. Běžně se ale vyskytují dvě až tři za rok, lednová dvě tornáda tak v Kalifornii dost možná naznačují „bohatší“ tornádovou sezónu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama