CNN Prima News škody

škody

Výpis příspěvků ke štítku „škody“

Popadané stromy a létající plechy. Silný vítr dorazil na Moravu a do Slezska

15. ledna 2023 14:32

Silný vítr zaměstnává hasiče na jihovýchodě země. V Moravskoslezském kraji měli jen do 10:00 v souvislosti s počasím 53 výjezdů. Ve Zlínském kraji pak museli do 14:00 řešit následky větru v pětadvaceti případech. V převážné většině hasiči odstraňují polámané stromy či uvolněné plechy. Meteorologové varují před nebezpečím úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, místním doporučují zvýšenou opatrnost.

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje

2. října 2022 06:01
Aktualizováno

Hurikán Ian se v týdnu prohnal Floridou a nyní slábne nad Jižní Karolínou. Po odchodu živlu se Američanům naskytl děsivý pohled na spoušť, kterou hurikán zanechal. Pouhých pár dní změnilo populární turistické destinace k nepoznání. Proměnu krajiny na pobřeží odhalily satelitní snímky. Záchranáři stále prohledávají trosky ve zdevastovaných oblastech. Počet obětí hurikánu vzrostl na nejméně 47, jiné zdroje uvádí 72.

Hurikán Ian dál pustoší Floridu. Zrušeny byly tisíce letů, miliony lidí jsou bez proudu

29. září 2022 09:15
Aktualizováno

Floridu potkala přírodní katastrofa biblických rozměrů. Hurikán Ian o síle čtvrtého stupně ve středu dorazil k jihozápadnímu pobřeží a zpustošil území mezi městy Naples a Sarasota. Se silou větru 241 kilometrů v hodině byl podle agentury AP pátým nejsilnějším hurikánem, který kdy zasáhl USA. Ulice zaplavila voda, vítr vyvracel stromy a připravil přes 2,6 milionu odběratelů o dodávky elektřiny. Zcela zdevastována byla pobřežní města Fort Myers a Cape Coral. Kvůli hurikánu bylo zrušeno více než čtyři tisíce letů mířících do či ze Spojených států.

V Japonsku už podruhé vybuchla sopka Sakuradžima. Zatím nebyly hlášeny žádné větší škody

25. července 2022 05:57

V jihozápadním Japonsku již druhý den v řadě vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. Informovala o tom agentura Kjódó, podle které zatím nebyly hlášeny žádné škody. Nadále přesto platí nejvyšší pátý stupeň pohotovosti, který v neděli vyhlásil japonský meteorologický ústav.

Dovolenkový ráj v plamenech: Řecký boj s ničivým živlem komplikuje vítr i extrémní vedra

24. července 2022 13:23

Hasiči v Řecku bojují s desítkami požárů porostu, ten největší nyní ohrožuje národní park Dadia na severovýchodě země. Oheň na území s chráněnými lesy a mnoha druhy vzácných živočichů, zejména ptáků, se snaží zastavit na 320 hasičů, kterým pomáhají dobrovolníci i vojáci. Nasazeny jsou také dvě desítky letadel a vrtulníků, uvedl list Kathimerini. Požáry způsobené suchým a horkým počasím dál zuří i v Itálii a Slovinsku.

Obří kroupy, zatopené obce, stojící vlaky. Česko decimují extrémní bouřky

29. června 2022 19:54

Silné krupobití zasáhlo ve středu odpoledne Moravský Beroun na Olomoucku. Ledové kroupy tam poničily několik domů. Na místě zasahovali hasiči, kteří pomáhali majitelům střechy provizorně opravit. Bouřky se v průběhu večera a noci vyskytly na celém území Česka. Na řadě míst hrozilo, že se zvednou hladiny vodních toků. Na jihu Čech byla řada měst zaplavena, zejména Týn nad Vltavou. Některé hladiny toků vystoupaly na 3. povodňový stupeň.