reklama
CNN Prima News škody

škody

Výpis příspěvků ke štítku „škody“

Prasklé potrubí každý den. Jihlava doplácí na staré trubky, opravy stojí desítky milionů

22. prosince 2021 13:48

V Jihlavě teď snad není jediného dne, kdy by neprasklo potrubí. Pohotovostní čety nevědí, kam dřív. Vodohospodářská infrastruktura v Jihlavě je kvůli mnohaletým sporům s předchozím vlastníkem v bídném stavu a výkyvy teplot to jen potvrdily. Teď městu nezbývá nic jiného, než začít jednat a kvůli chátrající kanalizaci sáhnout hluboko do rozpočtu.

Indonésii zasáhlo silné zemětřesení. Úřady se obávaly ničivé tsunami

14. prosince 2021 05:31
Aktualizováno

Indonéské úřady vydaly v úterý varování před nebezpečnými vlnami tsunami, po několika hodinách ho ale zrušily. Důvodem výstrahy bylo podmořské zemětřesení ve Floreském moři, jež dosáhlo síly 7,5 stupně. Zatím nejsou žádné zprávy o obětech nebo materiálních škodách. Lidé v oblasti však podle médií cítili silné otřesy a mnoho jich v panice vybíhalo z domů.

Někteří lidé na Hodonínsku jsou stále bez střechy nad hlavou. Obávají se příchodu zimy

24. října 2021 21:31

V neděli 24. října jsou to přesně čtyři měsíce od přírodní katastrofy, která zasáhla jižní Moravu. V sedmi obcích na Hodonínsku a Břeclavsku vzalo tornádo život šesti lidem a způsobilo miliardové škody. Vedle únavy z nekonečné práce začíná lidem přidělávat starosti i blížící se zima. Řada domů totiž stále nemá střechu.

Odměny za pomoc po tornádu: 70 milionů pro zasahující hasiče, vojáky a policisty

16. října 2021 09:20

Na platy hasičů, vojáků a policistů, kteří v červnu zasahovali v obcích zasažených tornádem v Jihomoravském kraji, má jít zhruba 70 milionů korun. Vyplývá to z návrhu, který v pondělí projedná vláda. Další peníze pošle ministerstvo vnitra sborům na provozní náklady či na nahrazení škody na majetku. Celkem náklady pro všechny složky včetně Správy státních hmotných rezerv a dobrovolné hasiče přesáhnou sto milionů korun.

Půl milionu blesků za dva dny. Prudké bouře způsobily v Itálii rozsáhlé povodně

6. října 2021 10:55

Prudké bouře se silným deštěm zasáhly začátkem týdne Itálii. Na několika místech způsobily záplavy a sesuvy půdy. Živel poškodil komunikace, ve městě Quiliano se zřítil most. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Počasí v zemi vytvořilo nový evropský srážkový rekord – během dvanácti hodin spadlo více něž 73 centimetrů srážek. Během dvou dní navíc udeřilo v oblasti přes půl milionu blesků.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

20. září 2021 14:06

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

V Itálii řádilo tornádo. Vyneslo auta do vzduchu a zabíjelo, hasiči mluví o apokalypse

11. září 2021 10:33

Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.

Mexikem otřáslo silné zemětřesení. Úřady hlásí mrtvého a varují před vlnou tsunami

8. září 2021 05:27

Zemětřesení o síle 7,0 stupně zasáhlo v noci na dnešek hlavní město Mexika. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Americký systém včasného varování vydal výstrahu před vlnou cunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Záplavy v USA si vyžádaly minimálně 46 obětí. Jsou mezi nimi rodiny i zdravotníci

3. září 2021 08:02
Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly ve státě New York a širším okolí bleskové záplavy, rekordní srážky a silný vítr z noci na čtvrtek, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu. Jenom ve státě New Jersey zemřelo 23 lidí, uvedl guvernér Phil Murphy. Patnáct obětí hlásí samotné město New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování.

reklama