reklama
CNN Prima News škody

škody

Výpis příspěvků ke štítku „škody“

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

V Itálii řádilo tornádo. Vyneslo auta do vzduchu a zabíjelo, hasiči mluví o apokalypse

Dva lidé zemřeli a devět se zranilo poté, co malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Obě oběti, 86letého obyvatele ostrova a hasiče mimo službu, zastihlo tornádo při řízení auta. Vír je vynesl do vzduchu a auta pak prudce dopadla na zem. Zranění, z nichž čtyři jsou ve vážném stavu, byli údajně také účastníky dopravních nehod způsobených silným větrem, píše agentura ANSA.

Záplavy v USA si vyžádaly minimálně 46 obětí. Jsou mezi nimi rodiny i zdravotníci

Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly ve státě New York a širším okolí bleskové záplavy, rekordní srážky a silný vítr z noci na čtvrtek, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu. Jenom ve státě New Jersey zemřelo 23 lidí, uvedl guvernér Phil Murphy. Patnáct obětí hlásí samotné město New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování.

Řádění ničivého živlu OBRAZEM: Turecko sčítá oběti záplav, pohřešovaných jsou stovky

Bleskové záplavy na severu Turecka, které ve středu zasáhly tři černomořské provincie, si vyžádaly již 38 obětí. O tragické bilanci na svém Twitteru informoval ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Turecký úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací AFAD oficiálně uvádí, že se pohřešuje jedna osoba. Opoziční poslanec za nejhůře zasaženou provincii Kastamonu ale v pátek řekl, že pohřešovaných jsou nejspíše desítky až stovky.

OBRAZEM: Stovky milionů korun a týdny dřiny. Jak se proměnily obce zasažené tornádem?

Nikdo z postižených obcí na jižní Moravě netušil, jak se jim 24. června změní život. Řádění tornáda lidem bralo střechy nad hlavou, celé domovy i životy. Díky lidské solidaritě, pomoci záchranářů i dobrovolníkům se však postižené oblasti snaží obnovit to, co vzdušný vír zničil. Práce nekončí, už nyní se však obce proměnily k nepoznání. Podívejte se na letecké snímky z roku 2018, z konce června – po řadění tornáda – a z konce července, kdy na obnově pracovaly tisíce lidí.

reklama