CNN Prima News škody

škody

Výpis příspěvků ke štítku „škody“

Krvavé tažení Ruska v číslech: Bilionové škody, města vymazaná z mapy a stovky tisíc mrtvých

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky a tři měsíce na Ukrajině napáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce přesahující 157 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, a to včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy. Padlé a zraněné vojáky analytici počítají ve vyšších stovkách tisíc.

Zdevastovaná Ukrajina: Válka poškodila či zničila přes 210 tisíc budov, trpí kostely i školy

Na Ukrajině bylo od začátku ruské invaze poškozeno nebo zničeno více než 210 tisíc budov. Napsal to na svém webu americký deník The New York Times (NYT), který k tomuto odhadu došel na základě analýzy údajů ze satelitů. Zhruba polovina z poškozených domů se podle něj nachází na Donbase na východě Ukrajiny, největší škody utrpělo město Mariupol v Doněcké oblasti.

Kroupy velké jak vejce krvavě zraňovaly lidi a zabíjely ptáky aneb Z historie krupobití v Česku

Početná víkendová krupobití mají pokračovat i v příštích dnech, takže před padáním ledu z nebes v pondělí 27. května znovu varoval i Český hydrometeorologický ústav. Mohou ale kroupy dosáhnout i rozměru slepičích vajec, jak se traduje? „Nikdy jsem tomu v novinových referátech nevěřil, ale zasypal nás příval krup velikosti slepičího vejce,“ dosvědčil už v roce 1903 rolník z Mladé Vožice na Táborsku. Krupobití tu byla vždycky, v minulosti je ovšem nikdo nespojoval s globálním oteplováním, ledová nálož z oblak nicméně dokázala zbídačit celé oblasti.

Ruská invaze v číslech: Stovky tisíc mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 155 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy.

Dva roky války OBRAZEM: Z velkolepých měst Ukrajiny zůstaly po ruských útocích jen trosky

Již v sobotu 24. února si svět připomene druhý rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Od té doby se řada měst napadeného státu změnila k nepoznání. Experti nejčastěji zmiňují Bachmut či nedávno Rusy obsazenou Avdijivku. Mnohdy zaznívá, že byla srovnána se zemí. Značné škody však utrpěla i další místa, v nichž do osudného února 2022 žili lidé spokojeným životem.

Při střelbě na fakultě v Praze vznikly škody kolem deseti milionů. Škola opravuje 140 dveří

Při tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) vznikly škody za zhruba deset milionů korun. Po úterní schůzce s premiérem Petrem Fialou (ODS) a ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN) to řekla děkanka fakulty Eva Lehečková. Pro opravy a obnovu akademického života na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde před Vánoci student zastřelil 14 lidí, poté i sebe, a dalších 25 lidí zranil, má fakulta několik zdrojů financování, uvedla.