CNN Prima News živel

živel

Výpis příspěvků ke štítku „živel“

Obrazem: Bouře rvala střechy a stromy, vzduchem létaly popelnice. Evropa hlásí 12 obětí

19. února 2022 17:02

Popadané stromy, urvané střechy, poničená auta i potopy a létající popelnice. Atlantská bouře Eunice se v pátek a sobotu ráno prohnala západní i střední Evropou a zanechala po sobě obrovskou spoušť. Statisíce lidí skončily bez elektrického proudu, přírodní živel si kromě velkých materiálních škod vyžádal život 12 lidí po celé Evropě.

Bouře Eunice zasáhla Evropu plnou silou, v Irsku a Nizozemsku zabíjela. Žene se na Česko

18. února 2022 12:36
Aktualizováno

Sotva v Evropě dozněla bouře Dudley, která napáchala i v Česku citelné škody, přiřítil se na kontinent další živel –⁠ bouře Eunice. Jako první přišla na řadu Velká Británie, na jihu země platila nejvyšší červená výstraha před řáděním počasí. Bouře dosáhla rychlosti až bezmála 200 kilometrů v hodině. V Irsku, Belgii a Nizozemsku živel zabíjel.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

25. září 2021 10:55
Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

Německem se prohnalo další ničivé tornádo. Vítr zpustošil desítky domů, zvedal i auta

17. srpna 2021 16:26

Německou obec Grossheide ve spolkové zemi Dolní Sasko zasáhlo v pondělí večer při silné bouřce tornádo. Podle agentury DPA to v úterý oznámila německá meteorologická služba DWD, která analyzovala způsobené škody a videozáběry pořízené svědky. Větrný vír poškodil desítky domů, některé z nich nenávratně. Zraněn nebyl nikdo.