reklama
CNN Prima News Kamala Harrisová

Kamala Harrisová

Výpis příspěvků ke štítku „Kamala Harrisová “

Koncert Seleny Gomez pod taktovkou Meghan a Harryho. Pár žádá o vakcíny pro Indii

Koncert za vakcíny proti covidu nazvaný Vax Live: Koncert za znovusjednocení světa pořádá americká zpěvačka Selena Gomez ve spolupráci s organizací proti chudobě Global Citizen. Předsedy kampaně, která požaduje rovnocenný přístup k vakcínám pro všechny země, se stali princ Harry s manželkou Meghan Markleovou. Na koncertu, jež se bude konat v neděli 2. května, vystoupí kromě celebrit i americký prezident Joe Biden.

Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Ve veřejném prohlášení poté Biden mluvil o „vraždě za bílého dne a skvrně na duši Američanů“. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence

Bývalý americký viceprezident Mike Pence zůstává v pozadí chaosu, který do nedávných prezidentských voleb vnesl Donald Trump. Donedávna hlava státu svůj neúspěch stále nepřiznala a tvrdí, že volby byly zmanipulovány. Pence se ale do sporu tolik nepouštěl a navíc se zúčastnil inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Začalo se tak spekulovat, že už si připravuje půdu pro vlastní kandidaturu. Za čtyři roky by se právě on mohl stát esem v rukávu republikánů pro prezidentské volby.

Bush pogratuloval Bidenovi. Volby proběhly zcela férově, vzkázal americký exprezident

Bývalý americký prezident George Walker Bush zvedl v neděli telefon a zavolal Joeovi Bidenovi, aby mu pogratuloval k dobytí Bílého domu. „Volby proběhly zcela férově a jejich výsledek je jasný,“ řekl jediný žijící exprezident USA z řad republikánů. Hned poté vytočil číslo Kamaly Harrisové, která bude první viceprezidentkou v historii země.

Harrisová: Joe měl odvahu prolomit bariéry. Nejsem poslední ženou v této funkci

Aktualizováno

Děkuji Joeovi, že měl odvahu prolomit jednu z bariér a vybral si za viceprezidentku ženu, řekla v prvním povolebním projevu Kamala Harrisová. Dále zdůraznila, že i když je první ženou v historii Spojených států, která bude funkci viceprezidenta vykonávat, rozhodně není poslední. Mimo jiné také slíbila oddanost a loajalitu všem Američanům, nehledě na to, komu ve volbách hodili hlas.

Bidenův trumf Kamala Harrisová: Kdo je první viceprezidentka v historii USA?

Americká senátorka Kamala Harrisová (56) je první političkou tmavé pleti, která s největší pravděpodobností získá post viceprezidentky. Jako partnerku v boji o Bílý dům si ji vybral demokratický kandidát Joe Biden, který v sobotu ve volbách zvítězil. Harrisová už v minulosti usilovala přímo o prezidentské křeslo. Svou kampaň ale loni v prosinci ukončila.

Biden působí vedle Harrisové submisivně. Nebyl by ale slabým prezidentem, říká Koura

Pokud by demokrata Joea Bidena Američané zvolili prezidentem, stala by se viceprezidentkou Kamala Harrisová. Kromě toho, že je první političkou tmavé pleti, která by tento post získala, má teoreticky šanci stát se i první prezidentkou Spojených států. Harrisová v minulosti usilovala o prezidentské křeslo za demokraty, svoji kampaň ale loni v prosinci ukončila. Jak Harrisová na voliče působí? A byla by dobrou prezidentkou? Na tyto a další otázky odpovídali ve speciálním pořadu 360° Pavlíny Wolfové historik Jan Koura, amerikanista Jakub Lepš a politolog Jiří Pehe.

reklama