CNN Prima News Kamala Harrisová

Kamala Harrisová

Výpis příspěvků ke štítku „Kamala Harrisová “

Koncert Seleny Gomez pod taktovkou Meghan a Harryho. Pár žádá o vakcíny pro Indii

Koncert za vakcíny proti covidu nazvaný Vax Live: Koncert za znovusjednocení světa pořádá americká zpěvačka Selena Gomez ve spolupráci s organizací proti chudobě Global Citizen. Předsedy kampaně, která požaduje rovnocenný přístup k vakcínám pro všechny země, se stali princ Harry s manželkou Meghan Markleovou. Na koncertu, jež se bude konat v neděli 2. května, vystoupí kromě celebrit i americký prezident Joe Biden.

Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Ve veřejném prohlášení poté Biden mluvil o „vraždě za bílého dne a skvrně na duši Američanů“. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence

Bývalý americký viceprezident Mike Pence zůstává v pozadí chaosu, který do nedávných prezidentských voleb vnesl Donald Trump. Donedávna hlava státu svůj neúspěch stále nepřiznala a tvrdí, že volby byly zmanipulovány. Pence se ale do sporu tolik nepouštěl a navíc se zúčastnil inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Začalo se tak spekulovat, že už si připravuje půdu pro vlastní kandidaturu. Za čtyři roky by se právě on mohl stát esem v rukávu republikánů pro prezidentské volby.

Harrisová: Joe měl odvahu prolomit bariéry. Nejsem poslední ženou v této funkci

Aktualizováno

Děkuji Joeovi, že měl odvahu prolomit jednu z bariér a vybral si za viceprezidentku ženu, řekla v prvním povolebním projevu Kamala Harrisová. Dále zdůraznila, že i když je první ženou v historii Spojených států, která bude funkci viceprezidenta vykonávat, rozhodně není poslední. Mimo jiné také slíbila oddanost a loajalitu všem Američanům, nehledě na to, komu ve volbách hodili hlas.