reklama

D1 je perfektní, chlubil se Babiš. Hrozná, skoro jsem nestihl debatu, supěl Fiala

Dálnice D1 je podle lídra Spolu Petra Fialy katastrofou. Šéf ODS řekl, že to ví z vlastní zkušenosti, protože po D1 jezdí každý týden. Pochází totiž z Brna. Premiér Andrej Babiš (ANO) kritiku odmítl. Opravená D1 je podle něj skvělá a vydrží 30 let.

reklama

„Dálnice je katastrofa. Jezdím po ní každý týden několikrát. V neděli jsem po ní kvůli tragické nehodě nemohl jet a měl jsem strach, abych se sem vůbec dostal,“ řekl Fiala, který žije v Brně. Dodal, že propojení mezi Moravou a Čechami je stále špatné.

„Vláda nedokázala stavět dálnice, nedokázala opravovat silnice. A do budoucna to bude podvazovat konkurenceschopnost ČR,“ prohlásil Fiala. Na D1 jsou podle Fialy hotové jen nejnutnější úpravy, ale zásadní rozšiřování dálnici ještě čeká. Fiala zdůraznil, že hnutí ANO přitom šéfuje ministerstvu dopravy osm let.

„Osm let vládne hnutí ANO a má na starosti dopravu. Podívejte se na výsledky. Dálnice z Brna do Vídně je pro nás neřešitelná, zatímco Rakušané ji postavili. Kde máme rychlovlaky? Jezdíme vlakem stejnou rychlostí jako za první republiky, neudělali jste nic,“ vmetl Babišovi šéf ODS. Dodal, že špatná infrastruktura brání lidem v normální životě.

Babiš s kritikou nesouhlasí. „Fakt nechápu, proč nemůžete být korektní. Já jsem korektní,“ tvrdil předseda vlády. D1 je podle něj fungl nová dálnice a je výborná. „Ta dálnice má 10 let záruku, má životnost 30 let. Nelžete, je to úplně nová dálnice,“ opakoval předseda ANO.

Babiš připomněl vládu ODS do roku 2013. Podle něj se dálnice nestavěly a mnohem více se kradlo. „O čem to mluví pan předseda, to je drzost neuvěřitelná. Já nechal dostavit dálnici D8, řekl jsem Ťokovi: Dostavíš to, nebo seš mrtvej,“ připomněl Babiš bývalého ministra dopravy za hnutí ANO.

Pusťte si záznam superdebaty Česko hledá premiéra:

Tagy:

Hlavní zprávy

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí
Historie

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Polskem otřásla smrt ženy, čekala dvojčata. Lékaři odmítli potrat, přestože jedno zemřelo

Přísné protipotratové zákony v Polsku mají další oběť. Sedmatřicetiletá Agnieszka čekala dvojčata, ještě v prvním trimestru ale jedno z dětí zemřelo. Lékaři těhotenství neukončili, údajně čekali, zda druhé dítě přežije. To se nestalo a žena tak nosila mrtvé dítě v břiše několik dní, zemřela následně podle rodiny na sepsi. Příbuzní její příběh sdíleli na sociálních sítích a z tragédie obviňují vládu.

KOMENTÁŘ: Rekordman Passer zákon neporušil, morálně však jeho jízda neobstojí

Minulý týden vzbudil obrovské haló známý český podnikatel Radim Passer, který se rozhodl demonstrovat schopnosti své nejnovější hračky na čtyřech kolech. V časných ranních hodinách vyvezl své Bugatti Chiron na přehledný úsek německé dálnice dálnice A2 mezi Berlínem a Hannoverem a tlačil pedál plynu k podlaze tak dlouho, dokud ukazatel rychlosti nedostoupil hodnoty 417 km/h.

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

Již 13. května se mohou sportovní fanoušci těšit na další hokejovou podívanou. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upne na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Filipa Pešána zakotví v jednom z největších měst severské země: v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

reklama