reklama
CNN Prima News kancléř

kancléř

Výpis příspěvků ke štítku „kancléř“

Schwarzenberg: Havel byl výjimečný člověk, nikdy nelhal. Když umřel, bulel jsem na ulici

18. prosince 2021 07:45

Karel Schwarzenberg pomáhal prezidentu Václavu Havlovi jako jeho kancléř, pojilo je pevné přátelství. Čestný předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná, že s Havlem byla legrace. Přiznává, že ho smrt někdejšího disidenta, od které uplynulo přesně 10 let, velmi zasáhla. Současné politické situaci by se prý tvář sametové revoluce dost divila. Stejně jako tomu, koho by nyní podporovala.

Zlámalová: Mynáře považují za voodoo panenku. Rozsah dohody Zemana a Fialy se nedozvíme

16. prosince 2021 13:44

Analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová ve vysílání CNN Prima NEWS podotkla, že některé body z dohody prezidenta Miloše Zemana a designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) se nikdy nedozvíme. „Uvidíme například personální změny a budeme spekulovat o tom, zda byly součástí dohody, nebo ne,“ podotkla. Diskuse kolem setkání Fialy s Vratislavem Mynářem komentovala s tím, že je hradní kancléř považován za voodoo panenku.

Zbavit Zemana pravomocí byl regulérní pokus o puč. Byla to prasárna, má jasno Mynář

10. prosince 2021 11:39

Hradní kancléř Vratislav Mynář má jasno. Podle něj situace kolem Miloše Zemana, kdy byl hospitalizován v nemocnici a politici diskutovali o aktivaci článku 66, byla regulérním pokusem o politický puč. „Je to prasárna a naprosto nehumánní. Kdybych nenatočil video s Radkem Vondráčkem, možná by byl pan prezident už zbaven pučisty kompetencí,“ mínil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

8. prosince 2021 12:34

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Němečtí poslanci zvolili sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem

8. prosince 2021 10:33

Spolkový sněm ve středu zvolil sociálního demokrata Olafa Scholze novým německým kancléřem. Hlas mu dalo 395 poslanců, což bylo více než potřebných 369 hlasů. Scholze od převzetí moci od své konzervativní předchůdkyně Angely Merkelové dělí jen několik formálních kroků. Ještě dopoledne jej prezident Frank-Walter Steinmeier jmenuje kancléřem, poté složí kancléřský slib a odpoledne v 15 hodin SEČ oficiálně převezme od Merkelové kancléřství.

Rakousko bude mít opět nového kancléře. Schallenberg vydržel ve funkci jen dva měsíce

3. prosince 2021 12:46

Novým rakouským kancléřem se stane dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP). Ve funkci tak nahradí Alexandera Schallenberga, který přitom v čele rakouské koaliční vlády stanul teprve v říjnu. Informovala o tom agentura APA. Nehammer se kromě toho stane také novým předsedou lidovců. Podle všeho to nebude jediná změna v rakouské vládě.

Talent, který vyhasl. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz odchází z politiky

2. prosince 2021 10:43

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz podle tamních médií odstoupí z čela vládních lidovců (ÖVP) a zcela se stáhne z politického života. Na 11:30 ohlásil tiskovou konferenci. Nástupcem Kurze v čele strany se má stát rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Podle webu Krone pětatřicetiletý politik svůj odchod do ústraní zdůvodní nedávným narozením syna.

reklama