CNN Prima News kancléř

kancléř

Výpis příspěvků ke štítku „kancléř“

Mynář: Hrad je na předání připraven. Pokud chce Pavel prostory již nyní, Zeman vyjde vstříc

1. února 2023 16:24

Kancelář Hradu je na předání úřadu týmu nově zvoleného prezidenta připravena. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl vedoucí současné Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Sdělil také, že pokud bude chtít nastupující prezident Petr Pavel prostory na Pražském hradě už nyní, Miloš Zeman mu je rád poskytne. Zatím však takový požadavek vznesen nebyl.

Personální zemětřesení na Hradě. Mynář prý není spokojen s vedoucími pracovníky a chce šetřit

21. listopadu 2022 21:42

Budoucí prezident a jeho lidé, které si nová hlava státu vezme na Pražský hrad, to zřejmě nebudou mít jednoduché. Současný kancléř Vratislav Mynář totiž odstartoval personální čistky a výměny dlouholetých vedoucích pracovníků, kteří se starají o chod Hradu. Vedení prezidentské kanceláře svá rozhodnutí hájí tím, že je potřeba šetřit. Navíc prý s prací dotyčných nebylo spokojeno.

Německý kancléř Scholz míří do Prahy. O čem bude s Českem jednat?

22. srpna 2022 10:04

Německý kancléř Olaf Scholz v pondělí 29. srpna navštíví Prahu, bude to jeho první cesta do české metropole v roli šéfa kabinetu. O plánované návštěvě v pondělí informoval tiskový úřad německé vlády. Scholz již v květnu v Berlíně přijal českého premiéra Petra Fialu. „Bližší podrobnosti o cestě budou zveřejněny později,“ uvedl tiskový odbor spolkové vlády. Očekává se nicméně, že tématy jednání budou ruská invaze na Ukrajinu a dopady války na Evropskou unii včetně energetické bezpečnosti před nadcházející zimou. Evropské unii v tomto pololetí Česká republika předsedá.

Zeman napřesrok amnestii nevyhlásí. Milost nemá být plošná, ale selektivní, vysvětlil

6. dubna 2022 20:44

Prezident Miloš Zeman nechystá na závěr svého desetiletého působení v čele státu vyhlásit amnestii, jako to učinil jeho předchůdce Václav Klaus. Řekl to v rozhovoru pro čtvrteční Mladou frontu DNES (MfD), z níž ve středu citoval web iDNES.cz. Zemanův druhý mandát skončí začátkem března příštího roku. Zeman už dříve tvrdil, že je zásadním odpůrcem plošné amnestie.

Jindrák: S ministerstvem jsme o Mynářově cestě do Kataru jednali, možná nevěděli o datu

31. března 2022 18:47

Českem aktuálně rezonuje další kauza Vratislava Mynáře, kancléře prezidenta Zemana. Jeho cestu do Kataru, během níž měl do Česka oficiálně pozvat tamního emíra Tamíma bin Hamada Ál Tháního, vyvolala pozdvižení a kritiku. Šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák však Mynáře hájí. Zeman ho měl pověřit coby nejvyššího úředníka v kanceláři a cesta prý byla zkonzultována s ministerstvem zahraničí. Resort podle Jindráka možná jen nevěděl o konkrétním datu.

Prezidentská kancelář odtajnila platy. Mynář loni dostal na odměnách půl milionu korun

7. února 2022 11:26

Prezidentská kancelář zveřejnila v pondělí roční platy a odměny svých vedoucích zaměstnanců. Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl loni čistý plat přes 1,39 milionu korun a k tomu získal odměny téměř 494 tisíc korun. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček k platu 744 tisíc korun čistého dostal za minulý rok odměny 170 200 korun.

Schwarzenberg: Havel byl výjimečný člověk, nikdy nelhal. Když umřel, bulel jsem na ulici

18. prosince 2021 07:45

Karel Schwarzenberg pomáhal prezidentu Václavu Havlovi jako jeho kancléř, pojilo je pevné přátelství. Čestný předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná, že s Havlem byla legrace. Přiznává, že ho smrt někdejšího disidenta, od které uplynulo přesně 10 let, velmi zasáhla. Současné politické situaci by se prý tvář sametové revoluce dost divila. Stejně jako tomu, koho by nyní podporovala.