CNN Prima News kancléř

kancléř

Výpis příspěvků ke štítku „kancléř“

Rusům se uniklá německá nahrávka hodí. V propagandě ji skvěle využijí, říká analytik Visingr

Rusové umí na Západě zpravodajsky působit, mají tu své lidi, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní analytik Lukáš Visingr. Na veřejnost uniklá nahrávka, na níž vysoce postavení představitelé německého letectva hovoří mimo jiné o teoretických možnostech použití střel Taurus s plochou dráhou letu, se jim podle něj velmi hodí. „Je to něco, co mohou skvěle využít v propagandě,“ vysvětlil.

Nový hradní kancléř se ujímá funkce. Nejsem sólový hráč, vzkázal a nastínil budoucnost Lán

Do funkce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR) nastupuje Milan Vašina, bývalý generální ředitel české a slovenské pobočky operátora T-Mobile a výkonný ředitel středoevropské pobočky Aspen Institutu. Nahrazuje Janu Vohralíkovou, která z postu odchází. Vašina tvrdí, že není sólový hráč, do budoucna chce fyzicky i intelektuálně Pražský hrad i Lány více otevřít veřejnosti.

Nařčení ze šikany, čistek a klientelismu. Končící kancléřka Vohralíková budila kontroverze

Vedoucí kanceláře prezidenta Janu Vohralíkovou, která ve své funkci v únoru skončí, provází řada kontroverzí. Zdroje na Hradě zmiňovaly bossing a šikanu ze strany kancléřky, někteří o personálních změnách hovořili jako o čistkách. Rozruch vyvolala na podzim konference vyjednavačů, jež se konala na Pražském hradě. Její kritici se vymezovali proti podmínkám pro nájem a napojení Vohralíkové na pořadatele. Kancléřka veškerá obvinění odmítala.

Zemětřesení na Hradě: Za koncem Vohralíkové má stát i spor s Kolářem, sama mluví o tlaku

Jana Vohralíková k 15. únoru skončí ve funkci vedoucí prezidentské kanceláře (KPR). Důvody odchodu jsou podle kanceláře osobní. Nahradí ji manažer Milan Vašina. „Pracovní tlak a společenské povinnosti spojené s funkcí jsou vysilující, a proto se v blízké budoucnosti chci věnovat jiné práci a projektům,“ citovala ji KPR v tiskové zprávě. Podle informací MF DNES má v konci Vohralíkové hrát roli i spor o prověrku prezidentova poradce Petra Koláře.

Prezident k sobě přibral špatnou ženu, tvrdí Štěch. Senát podle bývalého šéfa úplně selhává

Milan Štěch, který před několika dny oslavil 70. narozeniny, patří mezi historicky nejdéle sloužící senátory. Ve funkci působil čtyřiadvacet let, osm let byl předsedou Senátu. V roce 2020 ve volbách mandát neobhájil a ve vysoké politice skončil. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak hodnotí práci jeho nástupců, prezidenta Petra Pavla, ale i o propadu sociální demokracie, strany, jejímž je dlouhá léta členem.

Třípatrový dort i speciální hosté. Mynářová oslavila 40. narozeniny, popřál jí i Zeman

Manželka bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře – Alexandra – ve čtvrtek oslavila 40. narozeniny. Na pražském Žižkově jí vše nejlepší přáli nejbližší, přátelé i kolegové jejího manžela. Osobně dorazil také exprezident Miloš Zeman. Sláva to byla velkolepá, moderátorka krájela třípatrový dort a domů se odcházelo až kolem půlnoci.

Inaugurace Petra Pavla krok za krokem: Harmonogram, ceremoniály i překvapení pro veřejnost

Petr Pavel se ve čtvrtek oficiálně stane čtvrtým prezidentem České republiky. Jeho inaugurační den začne už o středeční půlnoci svěšením standarty a zavřením Brány gigantů, dopoledne na program naváže obědem na Pražském hradě a vše skončí v katedrále sv. Víta. Ve srovnání s předchozími hlavami státu se pozvaní hosté i veřejnost dočkají několika novinek. Redakce CNN Prima NEWS přináší podrobný přehled průběhu inaugurace Petra Pavla a kompletní harmonogram.

O inauguraci Pavla už je jasno. Kancléři vysvětlili, proč nebude vojenská přehlídka

Inaugurace nového českého prezidenta je dohodnutá. Bezpečnostní opatření i seznam hostů na ceremoniál předávání úřadu v úterý řešili tři kancléři: Vratislav Mynář za Hrad, Jana Vohralíková za Senát a Martin Plíšek za Sněmovnu. Jisté je, že vojenská přehlídka se konat nebude, lidé zato budou moci předávání moci sledovat na třetím nádvoří Pražského hradu na velkoplošné obrazovce. Slavnostní ceremonie začne 9. března ve 14:00.

Mynář: Hrad je na předání připraven. Pokud chce Pavel prostory již nyní, Zeman vyjde vstříc

Kancelář Hradu je na předání úřadu týmu nově zvoleného prezidenta připravena. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl vedoucí současné Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Sdělil také, že pokud bude chtít nastupující prezident Petr Pavel prostory na Pražském hradě už nyní, Miloš Zeman mu je rád poskytne. Zatím však takový požadavek vznesen nebyl.

Personální zemětřesení na Hradě. Mynář prý není spokojen s vedoucími pracovníky a chce šetřit

Budoucí prezident a jeho lidé, které si nová hlava státu vezme na Pražský hrad, to zřejmě nebudou mít jednoduché. Současný kancléř Vratislav Mynář totiž odstartoval personální čistky a výměny dlouholetých vedoucích pracovníků, kteří se starají o chod Hradu. Vedení prezidentské kanceláře svá rozhodnutí hájí tím, že je potřeba šetřit. Navíc prý s prací dotyčných nebylo spokojeno.

Německý kancléř Scholz míří do Prahy. O čem bude s Českem jednat?

Německý kancléř Olaf Scholz v pondělí 29. srpna navštíví Prahu, bude to jeho první cesta do české metropole v roli šéfa kabinetu. O plánované návštěvě v pondělí informoval tiskový úřad německé vlády. Scholz již v květnu v Berlíně přijal českého premiéra Petra Fialu. „Bližší podrobnosti o cestě budou zveřejněny později,“ uvedl tiskový odbor spolkové vlády. Očekává se nicméně, že tématy jednání budou ruská invaze na Ukrajinu a dopady války na Evropskou unii včetně energetické bezpečnosti před nadcházející zimou. Evropské unii v tomto pololetí Česká republika předsedá.