CNN Prima News kapacita

kapacita

Výpis příspěvků ke štítku „kapacita“

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Výuka odpoledne nebo v náhradních prostorech. Jak Gazdík plánuje řešit přeplněné školy?

26. května 2022 05:09

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) připustil, že zejména v Praze a okolí může v září kvůli uprchlické krizi nastat problém s nedostatečnými kapacitami základních škol. Řešením podle jeho slov může být odpolední vyučování, tedy práce učitelů na směny. V úvahu připadá i výuka v náhradních prostorech. Podle odborníků je to ale nereálné. Chybějí učitelé a značná komplikace by to byla i pro rodiče a samotné žáky.

Není místo, nebudou dávky, navrhuje Hřib. Dál tlačí na přerozdělování ukrajinských uprchlíků

24. května 2022 14:46

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) navrhuje omezit ukrajinským uprchlíkům vyplácení dávek a dotací na jejich ubytování v místech, kde už není místo. Podle něho by se měl také koordinovaně řídit přesun běženců do míst s volnější kapacitou. Hřib to uvedl po jednání představitelů krajů s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN).

Školky: Chceme přijímat děti z Ukrajiny, narážíme ale třeba na povinný počet záchodů

15. března 2022 15:34

Umísťování ukrajinských dětí do dětských kolektivů v Česku začíná být problém. Většina školek hlásí plnou kapacitu, základní školy jsou na tom o něco lépe. Například na takzvané ukrajinské jednotřídky, kterým školy většinou dávají přednost před spojováním tříd, ale není všude prostor. A rozšíření školek brání legislativní pravidla.

Rakušan: Kapacity pro uprchlíky dojdou do tří týdnů. S Bartošem hledá místa pro tábory

12. března 2022 12:20

Ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN) chce v neděli během videokonference vlády s hejtmany jednat o výši příspěvků za ubytovávání uprchlíků, ale plánuje také vyzvat obce a státní instituce k využití všech nouzových kapacit. S kraji bude vláda jednat také o přerozdělování uprchlíků z Ruskem napadené Ukrajiny. I v případě využití všech kapacit dojdou podle Rakušana v Česku za dva či tři týdny místa kvalitnějšího ubytování pro uprchlíky. Řekl to v rozhovoru pro ČTK a Český rozhlas.

Vláda rozmrzela Spartu. Pražané přijdou o tisíce diváků v duelu s Partizanem

17. února 2022 13:39

Čistě teoreticky, kdyby se utkání play-off Evropské konferenční ligy Sparty proti Partizanu Bělehrad hrálo o tři hodiny později, mohlo na Letnou přijít takřka 10 tisíc fanoušků. Jenže zápas od 21 hodin stále spadá pod dosluhující pandemický zákon, který povoluje jen tisícovku diváků. Pražský klub vzhledem k nesmírně blízkému termínu rozvolnění žádal vládu o výjimku, ta mu však nevyhověla.

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

27. ledna 2022 20:08

Od 13. května se sportovní fanoušci těší z další hokejové podívané. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upnula na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Kariho Jalonena zakotvil v jednom z největších měst severské země – v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?