reklama
CNN Prima News kapacita

kapacita

Výpis příspěvků ke štítku „kapacita“

Přijímací středisko v Lampeduse praská ve švech. V úterý připlulo téměř 700 migrantů

28. září 2021 22:09

Na italskou Lampedusu dorazilo v noci na úterý 686 afrických migrantů, kteří pluli na velké rybářské lodi z Libye. Jde o jedno z největších vylodění z jednoho plavidla na tomto ostrůvku nedaleko afrických břehů v posledních několika letech. Dalších 119 běženců z pěti lodí se vylodilo na témže místě v pondělí. Informovala o tom agentura ANSA.

Více lidí u stolu a nová pravidla pro sport a kulturu. Co kabinet schválil od září?

16. srpna 2021 21:27

V restauracích bude moci být od září u stolu šest lidí místo současných čtyř. Rozvolní se podmínky návštěv zoo či galerií a navýší se kapacita u sportovních či kulturních akcí. Polovina lidí nad tři tisíce osob bude muset mít negativní test na koronavirus, polovina musí být maximálně 180 dnů po nemoci nebo dva týdny po dokončeném očkování. V pondělí to schválila vláda.

Na fotbal může od nové sezony pět tisíc lidí. Na Spartu či Slavii dvojnásobek

15. července 2021 15:03

Od nové sezony první a druhé fotbalové ligy se zvýší povolený počet diváků na stadionech. Všude bude moci být pět tisíc příznivců, někde i více. Na zápasy mistrovské Slavie bude moci do Edenu téměř deset tisíc fanoušků. Diváci budou muset v rámci trvajících opatření proti koronaviru doložit bezinfekčnost a v hledišti mít respirátory. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Pět tisíc venku, dva tisíce uvnitř. Babiš plánuje zvýšit kapacitu kulturních akcí

13. června 2021 19:19

Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na pět tisíc venku a dva tisíce uvnitř za určitých opatření. Ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau, lidi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Rada vlády pro zdravotní rizika a kabinet podle něj bude také v pondělí řešit nošení roušek ve školách.

Potápěč z Brna se nemůže po covidu potápět. Kapacita jeho plic se zmenšila na polovinu

13. června 2021 05:47

Potápěl se na Maledivách a v jeskyních ve Francii. V Brně je instruktorem potápění. Po prodělané nemoci COVID-19 a oboustranném zápalu plic se ale osmačtyřicetiletý Tomáš Blaška nemůže potápět až šest měsíců a je na neschopence. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně byl deset dní v umělém spánku a kapacita jeho plic se zmenšila na polovinu.

Atmosféro, vítej, pandemie, sbohem. Fanoušci v NHL se vrací na stadiony ve velkém

26. května 2021 15:22

Rychlé tempo očkování ve Spojených státech amerických dovoluje postupně čím dál tím více zaplňovat tribuny při sportovních akcích, a to včetně hokejové NHL. Atmosféra ve většině arén není v celosvětovém měřítku dlouhodobě považována za bůhvíjakou, ale po roce úplně či skoro prázdných sedaček připomíná často i přes 50 procent obsazené kapacity peklo.

Tábory budou, věří organizátoři a počítají s testováním. Někde už mají téměř plno

27. března 2021 07:41

Nezbývá nám než doufat, že vláda letní tábory povolí, vzkazují jejich organizátoři. Rodiče v rozvolnění stávajících opatření věří a své ratolesti hojně přihlašují. Mnohé tábory tak už na konci března hlásí minimálně z poloviny zaplněnou kapacitu, někde jsou turnusy dokonce již téměř plné. Redakce CNN Prima NEWS oslovila organizátory různě zaměřených táborů, aby zjistila, v jaké fázi příprav jsou, se kterými restrikcemi proti šíření koronaviru v létě počítají a zda budou při nejhorším vracet zaplacené zálohy.

reklama