reklama
CNN Prima News kapacita

kapacita

Výpis příspěvků ke štítku „kapacita“

Na fotbal může od nové sezony pět tisíc lidí. Na Spartu či Slavii dvojnásobek

Od nové sezony první a druhé fotbalové ligy se zvýší povolený počet diváků na stadionech. Všude bude moci být pět tisíc příznivců, někde i více. Na zápasy mistrovské Slavie bude moci do Edenu téměř deset tisíc fanoušků. Diváci budou muset v rámci trvajících opatření proti koronaviru doložit bezinfekčnost a v hledišti mít respirátory. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Atmosféro, vítej, pandemie, sbohem. Fanoušci v NHL se vrací na stadiony ve velkém

Rychlé tempo očkování ve Spojených státech amerických dovoluje postupně čím dál tím více zaplňovat tribuny při sportovních akcích, a to včetně hokejové NHL. Atmosféra ve většině arén není v celosvětovém měřítku dlouhodobě považována za bůhvíjakou, ale po roce úplně či skoro prázdných sedaček připomíná často i přes 50 procent obsazené kapacity peklo.

Tábory budou, věří organizátoři a počítají s testováním. Někde už mají téměř plno

Nezbývá nám než doufat, že vláda letní tábory povolí, vzkazují jejich organizátoři. Rodiče v rozvolnění stávajících opatření věří a své ratolesti hojně přihlašují. Mnohé tábory tak už na konci března hlásí minimálně z poloviny zaplněnou kapacitu, někde jsou turnusy dokonce již téměř plné. Redakce CNN Prima NEWS oslovila organizátory různě zaměřených táborů, aby zjistila, v jaké fázi příprav jsou, se kterými restrikcemi proti šíření koronaviru v létě počítají a zda budou při nejhorším vracet zaplacené zálohy.

Jičínská nemocnice čelí náporu pacientů. Na lůžkách umírají také mladší ročníky

Před dvěma týdny si zdravotníci jičínské nemocnice ve videu zatančili, aby se odreagovali od covidového náporu. Nyní je situace v nemocnici daleko horší. „V průběhu tří dnů jsme přijali 45 nemocných, z toho více než 30 pacientů s nemocí COVID-19, za normálních okolností přijímáme na interním oddělení kolem 10 pacientů denně,“ vysvětluje primář interního oddělení Oblastní nemocnice Jičín Jiří Cyrany.

reklama