reklama

Karel Gott znamenal všechno na světě: Fanoušci vzpomínali u Mistrova hrobu a nosili dary

Karel Gott zemřel před dvěma lety. Fanoušci na něj ale rozhodně nezapomněli. Prakticky po celý pátek lidé chodili k Mistrovu hrobu na pražských Malvazinkách, pokládali květiny a vzpomínali na nezapomenutelnou legendu české a československé hudební scény.

reklama

Hrob oblíbeného zpěváka Karla Gotta na pražských Malvazinkách začali už od ranních hodin navštěvovat jeho příznivci. Lidé tam nosili květiny, ručně vyrobené dárky nebo zkrátka jen přišli v tichosti uctít umělcovu památku.

„Přinesla jsem mu růžičku a všechny ty věci okolo, na tom jsme s holčičkami doma pracovaly, i ony mají rády písničky od Karlíčka. Pořád je posloucháme v autě, máme všechny CD a napsaly jsme mu, že pořád vzpomínáme, Karle – na vás, velikána, kterého už nikdo nikdy nenahradí. Ani v našich srdcích, ani v životě," zavzpomínala Mistrova fanynka.

Podobně reagoval další Gottův fanoušek. „Vzpomínám na něho velmi v dobrém. Karel Gott znamenal všechno na světě a pro mě bude věčně živý.“

Dojemnou vzpomínku a vyznání do nebe dnes přes sociální sítě vyslala také manželka Ivana Gottová. Právě ona se snaží s co největší úctou pečovat o zpěvákovu památku. K jeho nedožitým narozeninám vydala momentálně beznadějně vyprodanou autobiografii, na které ještě sám Mistr pracoval. A velká očekávaní mají i s dokumentem zvaný Karel, který má premiéru příští čtvrtek.

Na pondělní předpremiéru má dorazit i zpěvákova nejstarší dcera Dominika. V Gottově rodné Plzni už ale někteří fanoušci měli možnost film vidět před dvěma týdny. „Je pravda, že my jsme film viděli mnohokrát a takto ho vidět s diváky byl silný emocionální zážitek. A jsem ráda, že jsem tady, v jeho rodném městě,“ řekla tehdy Ivana Gottová pro CNN Prima NEWS.

Pokud i vás zajímá osobní příběh této nezaměnitelné české legendy a chtěli byste vyhrát knihu Má cesta za štěstím, navštivte tuto soutěžní stránku a odpovězte na otázku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama