reklama

Karel Gott znamenal všechno na světě: Fanoušci vzpomínali u Mistrova hrobu a nosili dary

Karel Gott zemřel před dvěma lety. Fanoušci na něj ale rozhodně nezapomněli. Prakticky po celý pátek lidé chodili k Mistrovu hrobu na pražských Malvazinkách, pokládali květiny a vzpomínali na nezapomenutelnou legendu české a československé hudební scény.

reklama

Hrob oblíbeného zpěváka Karla Gotta na pražských Malvazinkách začali už od ranních hodin navštěvovat jeho příznivci. Lidé tam nosili květiny, ručně vyrobené dárky nebo zkrátka jen přišli v tichosti uctít umělcovu památku.

„Přinesla jsem mu růžičku a všechny ty věci okolo, na tom jsme s holčičkami doma pracovaly, i ony mají rády písničky od Karlíčka. Pořád je posloucháme v autě, máme všechny CD a napsaly jsme mu, že pořád vzpomínáme, Karle – na vás, velikána, kterého už nikdo nikdy nenahradí. Ani v našich srdcích, ani v životě," zavzpomínala Mistrova fanynka.

Podobně reagoval další Gottův fanoušek. „Vzpomínám na něho velmi v dobrém. Karel Gott znamenal všechno na světě a pro mě bude věčně živý.“

Dojemnou vzpomínku a vyznání do nebe dnes přes sociální sítě vyslala také manželka Ivana Gottová. Právě ona se snaží s co největší úctou pečovat o zpěvákovu památku. K jeho nedožitým narozeninám vydala momentálně beznadějně vyprodanou autobiografii, na které ještě sám Mistr pracoval. A velká očekávaní mají i s dokumentem zvaný Karel, který má premiéru příští čtvrtek.

Na pondělní předpremiéru má dorazit i zpěvákova nejstarší dcera Dominika. V Gottově rodné Plzni už ale někteří fanoušci měli možnost film vidět před dvěma týdny. „Je pravda, že my jsme film viděli mnohokrát a takto ho vidět s diváky byl silný emocionální zážitek. A jsem ráda, že jsem tady, v jeho rodném městě,“ řekla tehdy Ivana Gottová pro CNN Prima NEWS.

Pokud i vás zajímá osobní příběh této nezaměnitelné české legendy a chtěli byste vyhrát knihu Má cesta za štěstím, navštivte tuto soutěžní stránku a odpovězte na otázku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie
Volby 2021

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama